Zakłady bukmacherskie Betway – oferta i opinie

Zakłady bukmacherskie Betway – oferta i opinie

Zakłady bukmacherskie Betway – oferta i opinieBetway to globalna firma, która należy do Super Group i oferuje między innymi możliwość obstawiania zakładów bukmacherskich. Działa legalnie od 2016 roku i posiada licencje w takich krajach jak Dania, Włochy, Hiszpania, Belgia, Niemcy, Szwecja, Meksyk, RPA, Portugalia, Irlandia, Wielka Brytania i Malta. Jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Bezpieczeństwa Sportowego i współpracuje ściśle z organizacjami, które promują oraz chronią zbiorowe interesy sportowców w Wielkiej Brytanii.  Dodatkowo od dawna wspiera Responsible Gambling Trust, czyli organizację charytatywną, której celem jest ograniczanie szkód związanych z nałogowym hazardem poprzez działania edukacyjne i prewencyjne.

Betway ma zamiar wejść na polski rynek, ale na tę chwilę nie ma podanej konkretnej daty. Wszystko wskazuje na to, że może to być koniec 2021 roku lub początek 2022 roku. Obecnie bukmacher NIE POSIADA polskiej licencji i nie może świadczyć usług użytkownikom z Polski.

Betway – oferta zakładów sportowych i nie tylko

Bukmacher nie prowadzi jeszcze polskiej strony internetowej, ale możemy zasugerować się stroną zagraniczną, którą działa prężnie od lat. W Betway oferta zawiera około 30 dyscyplin sportowych do obstawiania. Od tych najbardziej popularnych jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka, hokej na lodzie czy tenis ziemny. Aż do tak niszowych, jak rugby, dartsy czy snooker. Można powiedzieć, że pod względem ilości proponowanych dyscyplin w Polsce bukmacher będzie w ścisłej czołówce tych z najszerszą ofertą.

Poza tradycyjnymi sportami można również skorzystać z zakładów na coraz popularniejszy e-sport. Dostępne są takie gry jak CS:GO, League of Legends, DOTA 2, VALORANT, Rainbow Six i Starcraft. W wielu grach poza największymi turniejami można typować też te dużo mniejsze. Zwykle na każde zdarzenie są wystawione podstawowe rynki do typowania.

Kolejną opcją dostępną w Betway jest obstawianie sportów wirtualnych. Są to symulowane rozrywki w kilku dyscyplinach sportowych, które mają zakończenie ustalone przez różne komputerowe algorytmy. Takie zakłady możemy wnosić co kilka minut, bo zdarzenie zwykle trwa jedyne 2-3 minuty. U bukmachera możemy obstawiać piłka nożna, wyścigi koni, psów, rydwanów, motorów i kolarstwo.

O ile kasyna online są zablokowane w Polsce prawnie i nie możemy korzystać z takich usług, tak powstała u legalnych polskich bukmacherów alternatywa w postaci gier karcianych. Można obstawiać, jak zakończy się pojedynek pomiędzy wirtualnym graczem a krupierem. My jako użytkownik nie bierzemy bezpośredniego udziału w rozgrywce. Dostępne są zwykle takie gry jak blackjack, poker czy baccarat.

Pierwsza rejestracja

Betway prawdopodobnie dostosuje się do warunków panujących na polskim rynku, dlatego w Betway rejestracja będzie wymagała podania podstawowych danych osobowych, jak imię i nazwisko, data urodzenia, adres mailowy i pozostałe dane dotyczące utworzenia nowego konta gracza. Bardzo dobrym posunięciem byłoby zaproponowanie możliwości założenia konto tymczasowego, które pozwalałoby obstawiać kupony jeszcze przed ukończeniem pełnej rejestracji. Taka występuję wtedy, kiedy potwierdzimy nasze dane osobowe ważnym dokumentem tożsamości i dzięki temu możemy wypłacić nasze pieniądze na konto bankowe. Bez potwierdzenia swoich danych, nie można obstawiać, chyba że będzie właśnie udostępnione konto tymczasowe, które zezwala na taką możliwość, ale blokuje możliwość wypłaty oczywiście.

Bonusy dla nowych użytkowników

Bonusy dla nowych użytkownikówDla zagranicznych użytkowników bukmacher Betway proponuje 10 euro tygodniowo na darmowy zakład w zamian za tygodniowy obrót w wysokości 25 euro postawionych na kupony akumulowane z minimum 3 zdarzeniami i kursem ogólnym 2.00. W Polsce poprzeczka jest jednak zawieszona bardzo wysoko, jeżeli chodzi o konkurencyjny firmy. Większość bukmacherów w naszym państwie oferuje minimum 2 różne bonusy, a wiele firm udostępnia pełną opcję w postaci 3 bonusów. U nas możemy zgarnąć za rejestrację konta nawet kilka tysięcy złotych dodatkowych pieniędzy w postaci bonusów od depozytu, zakładów bez ryzyka i freebetów. Dlatego jeśli Betway bonus na start w Polsce również będzie wynosił 10 euro (równowartość 45 złotych) to nie będzie to dla nowych użytkowników żadną zachętą, bo tyle u nas może jedynie wynosić darmowy zakład, który jest najgorszym bonusem w naszym kraju.

Na jakie bonusy możemy liczyć?

  • Bonus od depozytu – obowiązuje najczęściej w momencie pierwszej wpłaty, kiedy możemy otrzymać od bukmachera nawet jej podwojenie. W Polsce możemy liczyć nawet na kilka tysięcy złotych w przypadku niektórych ofert, co znacząco wyróżnia się nawet w skali Europy i reszty świata.
  • Zakład bez ryzyka – jest to jeden z najbardziej pożądanych bonusów na polskim rynku. Polega na tym, że bukmacher przeznacza pewną kwotę, która możemy przeznaczyć na zagranie kuponu i w przypadku porażki dostaniemy zwrot stawki.
  • Freebet – jest to dodatkowy bonus, który polega na tym, że dostajemy zwykle między 10 a 50 złotych na zagranie pierwszego kuponu u bukmachera zupełnie za darmo.

Czy nowi gracze będą mogli liczyć na Betway kod promocyjny? Tego niestety nie wiemy. Oczywiście jeśli taki kod się pojawi, to najprawdopodobniej będzie on dotyczył zwiększenia któregoś z powyższych trzech bonusów. 

Aplikacja mobilna Betway

Bukmacher, wchodząc na polski rynek, będzie musiał oczywiście zaproponować swoim użytkownikom dedykowaną aplikację mobilną. Bez tego nie można być u nas konkurencyjnym, bo w XXI wieku większość ludzi korzysta przez większość dnia ze swoich smartfonów. Najlepiej, jeżeli aplikacja będzie dostosowana na systemy iOS oraz Android. Ważne są też częste aktualizacje, które pomogą w utrzymaniu wysokiej jakości i braku problemów z systemem. Nie jest to nowy bukmacher, a firma znana na prawie całą Europę, dlatego typerzy w Polsce nie powinni się martwić o braki w tym zakresie.

Obsługa klienta

Jest to jeden z ważniejszych punktów, jeżeli myślimy o dłuższej współpracy z bukmacherem Betway. Teraz bardzo mile widziany jest czat na żywo z konsultantem, kontakt mailowy i bardzo rozbudowana sekcja FAQ, która pomoże użytkownikowi przy rozwiązywaniu podstawowych problemów. Im lepszy kontakt z supportem bukmachera, tym oczywiście lepiej. Obecnie uzyskanie odpowiedzi raz na 72h nie stwarza dobrych warunków do współpracy, a coraz częściej firmy bukmacherskie inwestują w tę sekcję i proponują pomoc swoim użytkownikom nawet 24 godziny na dobę przez 7 w tygodniu. Można by nawet powiedzieć, że są to swego rodzaju standardy, które stawiają danego bukmachera w czołówce lub nie wpływają znacząco na jego ocenę w przypadku gdy to wsparcie jest udzielane zbyt rzadko. Betway dopiero będzie wchodził na polski rynek, więc na początku może nie oferować pełnego wsparcia technicznego, chociaż bardzo prawdopodobne jest, że bardzo szybko zostanie to uregulowane.

Sposoby płatności

W obecnych czasach odchodzi się już od gotówki, tym bardziej że punkty stacjonarne nie cieszą się już taką renomą jak kiedyś. Obroty w takich miejscach znacząco spadły w ostatnich latach, a zakłady bukmacherskie w ogromnej części zawierane są już przez internet. Ludzie bardzo sobie cenią komfort, kiedy to nie muszą nawet wychodzić z domu, a wszystko mogą zrobić, używając swojego smartfona.

Dlatego można od razu wskazać, że Betway musi zapewnić swoim użytkownikom jak najbardziej sprawdzone metody płatności, które są najbardziej popularne wśród typerów z Polski. Absolutnym minimum są oczywiście płatności kartą kredytową lub debetową Visa/MasterCard. Bardzo mile widziane są też błyskawiczne przelewy, które realizowane są dosłownie w kilka sekund przez takich pośredników jak np. Przelewy24. Dodatkowo wiele ludzi korzysta z e-portfeli takich jak Skrill, Neteller i innych. Oczywiście podstawą jest też oferowanie tradycyjnego przelewu, który trwa najdłużej, ale jeżeli wszystkie inne metody zawiodą, to zawsze można z czegoś skorzystać.

W przypadku wypłat sprawa wygląda trochę inaczej, bo nawet najbardziej renomowani bukmacherzy w Polsce np. Fortuna, nie oferują nadal szybkich płatności, a przelewają pieniądze na konto bankowe tradycyjnym przelewem. Oczywiście ciężko porównywać markę, która jest w Polsce od ponad 20 lat do bukmachera, który dopiero wchodzi na polski rynek. Betway, jeżeli chce konkurować realnie z pozostałymi firmami, to musi jednak podejść do tego bardziej wszechstronnie.

Promocje dla stałych użytkowników

Legalni Polscy bukmacherzy bardzo profesjonalnie podchodzą do tego tematu i walczą o klienta, którym jest każdy typer rejestrujący swoje konto gracza. Przy tak dużej konkurencji na rynku trzeba się czymś wyróżniać, a do tego służą odpowiednie promocje i programy lojalnościowe, które doceniają zaangażowanie użytkowników, a to sprawia, że chcemy zostać u danego bukmachera na dłużej.

Betway chcąc wkupić się w łaski polskich użytkowników, musi pomyśleć o przygotowaniu czegoś nowego lub przynajmniej powieleniu najbardziej popularnych promocji, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Taką ofertą jest w ostatnim czasie GRA BEZ PODATKU. W Polsce płacimy 12% podatek od każdej stawki, dlatego bukmacherzy bardzo często próbują zniwelować te koszty i dokładają nam do wygranej te kilkanaście procent. Musimy tylko spełnić jakieś podstawowe warunki np. zagranie minimum 3 zdarzeń na kuponie o minimalnym kursie ogólnym 2.00. Bardzo często możemy też korzystać z promocji, która polega na tym, że im więcej dołożymy zdarzeń na kupon, tym więcej bukmacher doda nam pieniędzy do wygranej, nawet do kilkudziesięciu procent przy wielu zdarzeniach.

W przypadku programu lojalnościowego to Betway będzie miał dwie drogi, którymi może pójść. Jest możliwość zaproponowania takiej opcji dla wszystkich użytkowników, a jest również opcja wprowadzenia strefy VIP, która dotyczy tylko najbardziej aktywnych i zaangażowanych typerów na danej stronie. Oczywiście z perspektywy gracza najlepszą opcją jest przykładowo zbieranie punktów za każdy zagrany kupon lub inne czynności na koncie gracza, tak jak to funkcjonuje np. w PZBUK.

Kursy bukmacherskie

W tej chwili możemy posiłkować się zagraniczną stroną Betway i porównać kursy, które wystawia bukmacher z tymi, które znajdziemy na polskim rynku. Można śmiało stwierdzić, że nie należą one do najmniejszych i są bardzo konkurencyjne.

Porównajmy ofertę na kwalifikacje do MŚ w piłce nożnej:

  • Albania – Polska

Fortuna: 3.95-3.30-2.10

Betway: 4.20-3.25-1.95

  • Bułgaria – Irlandia Północna

Fortuna: 2.87-2.90-2.70

Betway: 2.90-2.90-2.70

Widać na powyższych przykładach, że kursy są bardzo zbliżone do tego, co oferuje jeden z największych bukmacherów w Polsce.  Po przeglądzie całej oferty można stwierdzić, że Betway oferuje wyższe kursy na niespodzianki (tam, gdzie prawdopodobieństwo trafienia jest niższe), a mniejsze kursy na drużyny, które są faworytami w danym spotkaniu. Wszystko będzie więc tradycyjnie zależało od tego, jakie mamy oczekiwania odnośnie do obstawiania i oferty danego bukmachera na nasze ulubione dyscypliny, które chcemy typować.

5/5 – (3 votes)

Dodaj komentarz