Bonusy bukmacherskie na start - jak dobrać bonus powitalny?

Bonusy bukmacherskie na start – jak dobrać bonus powitalny?

Wiele osób w tym gąszczu ofert nie może znaleźć odpowiedniego bukmachera dla siebie, bo nie wie czym się kierować przy wyborze bukmachera. Oczywiście na sam początek każdy zwraca uwagę na bonus powitalny, który jest często ważniejszy od innych czynników związanych z ofertą bukmachera na różne dyscypliny sportowe.

Jak skorzystać z bonusu przy rejestracji?

Bonus zawsze dostajemy po zarejestrowaniu konta gracza u danego bukmachera. Nie możemy zalogować się jako „gość” lub kompletnie anonimowo, a przy tym aktywować interesujący nas bonus i wypłacić zgromadzone pieniądze. Wedle prawa korzystać z zakładów bukmacherskich mogą jedynie osoby pełnoletnie i zamieszkałe w Polsce, więc weryfikacja danych jest niezbędna przy większości operacji na koncie gracza.

U niektórych bukmacherów mamy do wyboru dwie opcje: konto tymczasowe i konto stałe. To pierwsze charakteryzuje się tym, że zostaje aktywowane bez potwierdzenia danych dokumentem tożsamości. Najczęściej można już dokonać wpłaty i odebrać jakiś bonus, jednak istnieje wiele ograniczeń co do oferty powitalnej, stawek i innych aktywności na koncie gracza. Podstawowym jest zablokowanie możliwości wypłaty środków. Konto stałe natomiast charakteryzuje się tym, że możemy odebrać wszystkie możliwe bonusy powitalne, korzystać z pełnej oferty zakładów, nie mamy ograniczeń odnośnie do stawek i możemy wypłacać zarobione pieniądze.

Bonusy bukmacherskie na start - jak dobrać bonus powitalny?Legalni bukmacherzy w Polsce nie wymagają żadnych dodatkowych informacji, aby odebrać bonus przy rejestracji na ich stronie internetowej. Jedyne co musimy zrobić to podać podstawowe dane jak hasło, nazwa użytkownika, mail. Warto jednak założyć od razu pełne konto i potwierdzić dane osobowe dokumentem tożsamości, tak by odebrać najlepsze bonusy.

W trakcie rejestracji warto wpisać też odpowiednie kody promocyjne, które posiadamy do konkretnych bukmacherów. Taki kod umieszczamy w polu „KOD PROMOCYJNY” w trakcie rejestracji i dzięki temu otrzymujemy bonusy znacznie wyższe od standardowej oferty u danego bukmachera. To nagroda za wcześniejsze zainteresowanie się tematem zakładów bukmacherskich w danej firmie i pozyskanie kodu promocyjnego.

Ostatnią ważną rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę w trakcie wypełniania formularza rejestracyjnego na stronie bukmacherskiej to zatwierdzanie odpowiednich punktów, które dotyczą bonusów powitalnych. Wszelkiego rodzaju zgody typu: „Chcę otrzymać bonus powitalny”, „TAK, chcę skorzystać z bonusu od depozytu”, „Chcę odebrać bonus na zakład bez ryzyka” muszą zostać koniecznie potwierdzone przez nas. Nie zapomnijmy kliknąć puste okienko przy takich deklaracjach, bo jeżeli nie potwierdzimy takiego stwierdzenia, to bukmacher nie przyzna nam wszystkich bonusów.

Najpopularniejsze rodzaje bonusów powitalnych

Najpopularniejsze rodzaje bonusów powitalnychBukmacherzy w Polsce oferują trzy rodzaje bonusów i promocji. Możemy spotkać je wszystkie razem w jednej ofercie lub osobno w zależności od proponowanej oferty dla nowych użytkowników. 

Najpopularniejszymi bonusami powitalnymi są:

 • Bonus od depozytu – jest to najczęściej występujący bonus na stronach bukmacherskich. Polega on na tym, że wpłacając pieniądze po raz pierwszy, możemy dostać od bukmachera darmowe środki na grę. Jest to zwykle podwojenie tego, co wpłacimy do pewnej kwoty lub odpowiedni procent. Oczywiście pieniędzy, które dostaniemy w postaci bonusu, nie możemy od razu wypłacić. Każdy bukmacher ustala warunki obrotu, które musimy spełnić, zanim trafią na nasze główne konto gracza.
 • Zakład bez ryzyka – bardzo lubiany bonus wśród użytkowników, który jest tak naprawdę bezpiecznym kuponem na start. Bukmacher oferuje możliwość zagrania pierwszego kuponu na określonych warunkach, często na dowolny kurs i dowolną liczbę zdarzeń. Przykładowo wpłacając 200 złotych, możemy obstawić kupon za całą tę kwotę. Jeżeli okaże się on przegrany, to bukmacher zwraca stawkę na nasze konto gracza. Często oddane pieniądze możemy od razu wypłacić. Z kolei, jeżeli kupon okaże się wygrany, to nie musimy już spełniać żadnych warunków przed wypłatą.
 • Freebet – nie każdy bukmacher oferuje ten bonus, a polega on na tym, że dostajemy za darmo kilkadziesiąt złotych na rozpoczęcie swojej przygody na danej stronie bukmacherskiej. Często jest to 20-30 złotych, które możemy przeznaczyć na zagranie dowolnego kuponu z oferty bukmachera. Aby otrzymać te pieniądze, nie musimy niczego robić, jedynie tylko zarejestrować konto gracza na danej stronie bukmacherskiej.

Pamiętajmy, że poza standardowymi bonusami powitalnymi bardzo ważne są również promocje, które bukmacher posiada dla stałych użytkowników. Jeżeli zakładamy konto gracza i mamy zamiar odebrać bonus i zostać u danego bukmachera na dłużej, to warto przejrzeć ofertę promocyjną. Bukmacherzy często oferują grę bez podatku, wyższe kursy na wiele zdarzeń, różne turnieje użytkowników i wiele innych atrakcji.

Gdy już zostaniemy u danego bukmachera na dłużej, to warto się również rozejrzeć za oferowanymi programami lojalnościowymi lub strefami dla VIPów, których możemy zostać członkami. Pierwsza opcja jest zwykle dostępna dla wszystkich, a druga tylko dla wybranych przez bukmachera najaktywniejszych użytkowników. Jest to też forma zarówno dodatkowych bonusów, jak i przywilejów, które możemy zyskać, gdy bukmacher doceni naszą lojalność.

Czym jest zakład bez ryzyka?

Zakład bez ryzyka to jeden z najbardziej popularnych bonusów na start wśród użytkowników stron bukmacherskich. Jest to tak zwany cashback, który jest w stanie zagwarantować, że stawka, którą włożymy w nasz kupon, jest bezpieczna i nawet w przypadku gdy kupon okaże się przegrany, to możemy liczyć się z tym, że pieniądze wrócą na nasze konto.

Przykład:

Obstawiamy kupon za 100 złotych na zwycięstwo Legii Warszawa i mamy do wygrania łącznie 240 złotych (140 zł na czysto).

 • Jeżeli Legia Warszawa wygra swój mecz, to pieniądze trafiają na nasze konto i wygraną możemy w większości przypadków od razu wypłacić.
 • Jeżeli Legia Warszawa przegra lub zremisuje swój mecz, to otrzymujemy zwrot stawki zwykle pomniejszony o 12% podatek, tak więc stawiając nasz kupon za 100 złotych, na nasze konto wróci 88 złotych.

Polscy bukmacherzy oferują zwykle zwrot w postaci środków bonusów, które musimy przed wypłatą obrócić określoną ilość razy. Zdarzają się również oferty powitalne, które nie wymagają obrotu i nawet zwrócone środki możemy od razu wypłacić – częściej jednak spotkamy się z tym pierwszym przypadkiem.

Na czym polega obrót środków bonusowych?

Tak naprawdę to nic skomplikowanego i strasznego. W regulaminie każdego bonusu są zapisane wszystkie formalności, jakie musimy spełnić w przypadku jego odebrania.

Przykład:

Otrzymujemy zwrot na nasze konto bonusowe 100 złotych. Wymagany jest 4-krotny obrót środkami po minimalnym kursie 2.50 i minimum 3 zdarzeniami na jednym kuponie. Aby wypłacić pieniądze, musimy zagrać kupony za łączną kwotę 400 złotych. Kupon, który będzie kwalifikował się do obrotu, musi mieć łączny kurs zdarzeń co najmniej 2.50 i składać się z 3 lub więcej zdarzeń. Kupon z kursem łącznym 2.40 lub 2 zdarzeniami na kuponie nie będzie kwalifikował się do obrotu bonusem.

Zakład bez ryzyka to naprawdę fajna opcja na jeden z pierwszych bonusów, nie ryzykujemy w ogóle naszych pieniędzy, a możemy przy tym wygrać naprawdę dobre pieniądze. Warto w trakcie stawiania bezpiecznego kuponu mocniej zaryzykować i postawić kupon, którego byśmy nie postawili za swoje pieniądze. Ryzyko może się opłacić, a w przypadku potknięcia możemy liczyć na zwrot.

Kody promocyjne u bukmacherów online

Kody promocyjne pozwalają użytkownikom na skorzystanie z najlepszej oferty bonusów na start. Wprowadzamy je zwykle w formularzu rejestracyjnym w odpowiednim polu „KOD PROMOCYJNY”. Odpowiednie kody znajdziemy na stronach poświęconych zakładom bukmacherskim lub bezpośrednio na stronie bukmacherskiej, jeżeli bukmacher ma akurat wyjątkową promocję czasową, czyli trzeba zarejestrować konto w konkretnych dniach.

Po aktywowaniu odpowiedniego kodu promocyjnego będziemy mogli odebrać najwyższe bonusy. Dla przykładu bukmacher w standardowej ofercie proponuje 1000 złotych na bonus od depozytu, a kod uprawnia do skorzystania z 1100 złotych. Analogiczna sytuacja jest, gdy chodzi o zakład bez ryzyka, w standardowej ofercie dostaniemy 400 złotych, a kod uprawni nas do zagrania kuponu za 420 złotych. Dlatego warto korzystać z kodów promocyjnych.

Lepiej zgarnąć na start od razu ofertę znacznie lepszą niż dostanie standardowy użytkownik, który po prostu zarejestruje swoje konto gracza bez wprowadzania kodu promocyjnego. Pamiętajmy, że u każdego bukmachera możemy mieć założone tylko jedno konto na swoje dane, dlatego opłaca się wykorzystać jak najlepszy bonus powitalny. Drugiej takiej okazji nie będziemy już mieć na tej samej stronie bukmacherskiej.

Bonus powitalny – jak wybrać najlepszy?

Oto, cym kierować się przy wyborze najlepszego bonusu powitalnego:

 • Kwota, którą chcemy przeznaczyć na grę – gdy mamy do dyspozycji 100 złotych, to raczej nie opłaca się wykorzystywać bonusu od depozytu, który może dać nam np. 1200 złotych. Pamiętajmy, że z bonusu można skorzystać tylko jeden raz.
 • Jakie mamy oczekiwania względem obstawiania -czy chcemy obstawiać długofalowo, czy to tylko obstawić jednorazowo wymarzony kupon. Jeżeli ta druga opcja to warto skorzystać z zakładu bez ryzyka, który w razie porażki zwróci nam pieniądze.
 • Liczba oferowanych bonusów – niektórzy bukmacherzy pozwalają na skorzystanie ze wszystkich dostępnych bonusów powitalnych, a niektórzy tylko z jednego wybranego. Warto mieć to na uwadze.
 • Warunki obrotu – najważniejszy punkt, jeżeli chodzi o wybór bonusu powitalnego. Czasami dużo większa kwota bonusu, nie gwarantuje lepszych warunków. Sprawdźmy zawsze regulamin, ile razy należy obrócić daną kwotę, jaki musi być minimalny kurs na kuponie, a jaki pojedynczego zdarzenia. To zdecydowanie ułatwi nam późniejszą grę.
 • Strona internetowa i aplikacja bukmachera – zabrzmi to banalnie, ale będziemy daną stronę odwiedzać bardzo często. Z tego powodu nie może ona nas męczyć, musi być funkcjonalna, intuicyjna i z łatwą nawigacją dla użytkownika. Dodatkowym czynnikiem na plus, może być dobrze zrobiona aplikacja mobilna, z której będziemy korzystać, będąc poza domem i dostępem do laptopa.

Bonusy od depozytu na start

Bonusy od depozytu na startBonus od depozytu jak sama nazwa wskazuje, jest przyznawany za wpłatę środków finansowych na swoje konto gracza. Czasem dotyczy tylko i wyłącznie pierwszej wpłaty, czasem rozbity jest na kilka pierwszych depozytów. Wszystko zależy od bukmachera, którego będziemy chcieli wybrać i jak długo chcemy korzystać z zakładów bukmacherskich. Jest to tak naprawdę oferta promocyjna, którą możemy odebrać po rejestracji swojego konta gracza.

Dwa najpopularniejsze bonusy od depozytu to:

 • podwojenie pierwszej wpłaty
 • zakład bez ryzyka do określonej kwoty

Należy pamiętać, że istnieje również bonus bez depozytu, jest to tak zwany freebet, który możemy odebrać u większości bukmacherów jako prezent. Nie jest wymagana żadna wpłata, a już możemy zagrać kupon za kilkadziesiąt złotych, które dostaje za darmo od bukmachera.

Bonus od depozytu wymaga jednak wpłaty naszych pieniędzy, jednak trzeba pamiętać, że warto skorzystać z oferty, która może zwiększyć nasze szanse na wygraną.

Nie zawsze kwota, którą możemy zgarnąć w ramach bonusu od depozytu, jest jedynym czynnikiem, który musimy rozpatrywać w momencie wybierania odpowiedniego dla nas.

Przykładowo bukmacher BetX oferuje podwojenie pierwszej wpłaty do 7777 złotych, jednak w przypadku gdy będziemy chcieli wypłacić te pieniądze, to najpierw musimy dokonać 4-krotnego obrotu po minimalnym kursie łącznym 2.44. Nie jest trudno więc policzyć, że będziemy musieli zagrać kupony za łączną kwotę ponad 31 tysięcy złotych, aby myśleć o wypłaceniu środków. Na szczęście możliwe jest wypłacanie pewnej sumy co 25% etapu obracania bonusem. Jednak i tak trzeba pamiętać, że to bonus odpowiedni dla doświadczonych typerów.

Przy wybieraniu bonusu od depozytu kierujmy się swoimi potrzebami i warunkami obrotu, które musimy spełnić, aby go potem wypłacić.

Bonusy powitalne w aplikacjach mobilnych

Bonusy powitalne w aplikacjach mobilnychBardzo dobrą informacją dla każdego sympatyka zakładów bukmacherskich jest fakt, że w aplikacjach mobilnych możemy skorzystać ze wszystkich dostępnych bonusów powitalnych u danego bukmachera. Nie ma żadnych ograniczeń co do tego, przez jakie urządzenie z dostępem do Internetu się rejestrujemy i nawet przez smartfona możemy już skorzystać z najlepszych bonusów na start.

Wszystkie bonusy od depozytu wymienione we wcześniejszej tabeli są również dostępne dla użytkowników aplikacji mobilnych. Pamiętajmy, że możemy ją zawsze pobrać z oficjalnej strony bukmacherskiej lub jeżeli posiadamy telefon z systemem iOS to w Apple Store. Aby odebrać dany bonus powitalny, musimy postępować w momencie rejestracji tak samo, jak w przypadku strony internetowej. Formularze rejestracyjne niczym się nie różnią, zbierają od nas te same dane.

Warto również wspomnieć, że użytkownicy aplikacji mobilnych mogą skorzystać ze specjalnych promocji przygotowanych tylko dla nich.

Przykłady:

 • Totolotek oferuje do 49 złotych bonusu od depozytu jako dodatek za używanie jego aplikacji.
 • Noblebet pozwala odebrać freebet 20 złotych na pierwszy zakład przez aplikację.

Grono użytkowników aplikacji mobilnych cały czas się powiększa, więc możemy spodziewać się, że w najbliższym czasie będzie coraz więcej dodatkowych promocji i bonusów dla graczy korzystających ze swoich smartfonów.

FAQ

Oczywiście! Należy jednak zaznaczyć, że oferta obowiązuje tylko i wyłącznie nowych użytkowników, czyli takich, którzy po raz pierwszy założą konto na stronie internetowej danego bukmachera. Mając już konto gracza, nie możemy odebrać bonusu na start. Zgodnie z zasadami nie możemy też posiadać więcej niż jednego konta gracza na swoje dane.

Legalni bukmacherzy w Polsce mają jedne z lepszych bonusów na start nawet w porównaniu ze światową konkurencją. Jako nowy użytkownik można liczyć najczęściej na bonus od pierwszego depozytu, zakład bez ryzyka, dodatkowy freebet i grę bez podatku. Coraz częściej można odebrać wszystkie z wyżej wymienionych bonusów u jednego bukmachera, a nie tylko niektóre.

Niektórzy legalni bukmacherzy w Polsce pozwalają utworzyć konto tymczasowe, które różni się od stałego tym, że nie musimy od razu weryfikować naszego konta dokumentem tożsamości, a już możemy wpłacić pieniądze i odebrać bonus. Należy jednak liczyć się z wieloma ograniczeniami, określonym czasem jego trwania i tym, że nie będziemy mogli wypłacić naszych pieniędzy bez pełnej weryfikacji.

Nie, wielu bukmacherów oferuje również bonus bez depozytu, którym jest freebet. Jego wartość to zwykle kilkadziesiąt złotych (do 20 do 50zł) i otrzymujemy go za samą rejestrację konta gracza. Dzięki niemu możemy przetestować stronę bukmacherską i sprawdzić, czy rzeczywiście chcemy wpłacić nasze pieniądze.