Najlepsi polscy bukmacherzy internetowi - lista 2020

Polscy bukmacherzy internetowi – lista 2021

Pierwsi polscy bukmacherzy rozpoczeli działalność już na początku lat dziewięćdziesiątych. Ciągle obserwujemy ogromny rozwój w całej branży i rynek bukmacherski nawet po nowelizacji ustawy hazardowej przyciąga każdego roku nowe podmioty. Obecnie w Polsce legalnie działa prawie dwadzieścia firm i poza jednym wyjątkiem wszyscy oferują obstawianie przez Internet. Sprawdźmy więc, które firmy bukmacherskie są obecnie najlepsze na rynku i działają w pełni legalnie.

Bukmacher
Bonusy Powitalne

BONUS NA START
1200 zł + 25 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
20 zł + 3333 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
600 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
2220 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
2000 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
500 zł + 20 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
1500 zł + 1000 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
550 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
1200 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
500 zł zł + 50 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
500 zł

Odbierz Bonus

W poniższym artykule znajdzie się aktualna lista legalnych bukmacherów, którzy świadczą usługi na terenie naszego państwa. Obstawianie u nich jest zgodne z obowiązującym prawem i od każdego zakładu odprowadzamy odpowiedni podatek. Dzięki temu możemy swobodnie wpłacać i wypłacać pieniądze. Aktualnie polscy bukmacherzy proponują wiele promocji, dzięki którym coraz częściej opłacają podatek za swoich użytkowników. Wystarczy spełnić odpowiednie warunki przy obstawianiu kuponu.

Bukmacherzy zarejestrowani w Polsce

Poniżej wszyscy polscy bukmacherzy:

Najlepsi polscy bukmacherzy internetowi - lista 2020

Legalni polscy bukmacherzy muszą posiadać zezwolenie wydane przez odpowiedni organ rządowy, w tym przypadku Ministerstwo Finansów. Aby taką licencję otrzymać, dany bukmacher musi złożyć wniosek minimum 6 miesięcy przed planowaniem rozpoczęcia działalności. We wniosku musi oczywiście znaleźć się pełna dokumentacja oraz takie informacje jak m.in.:

 • Przewidywaną datę rozpoczęcia działalności na terenie Polski
 • Przewidywany rodzaj oraz liczbę zakładów wraz ze wskazaniem, czy zakłady będą urządzane przez sieć Internet (online).
 • Proponowane warunki złożenia zabezpieczenia finansowego.
 • Dokumenty potwierdzające legalność źródeł pochodzenia kapitału.

Jeżeli dany wniosek spotka się z akceptacją ze strony Ministra Finansów wtedy rozpoczyna się procedura zmierzająca do finalizacji całego przedsięwzięcia. Bukmacher musi wtedy w określonym terminie złożyć zabezpieczenie finansowe w wysokości 480 tysięcy złotych. Dodatkowo za udzielenie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych bukmacher musi wpłacić do Ministerstwa Finansów 2000% kwoty bazowej(w 2020 r. kwota bazowa wynosi 5140,74zł.). Kolejnymi opłatami są jeszcze:

 • Za każdy stacjonarny punkt – 50% kwoty bazowej
 • Za możliwość oferowania usług przez Internet – 2000% kwoty bazowej
 • Za każdą stronę internetową służącą do oferowania zakładów – 5000% kwoty bazowej

Podliczając wszystkie koszty, firmy bukmacherskie w Polsce, które chcą legalnie prowadzić działalność muszą wpłacić około 900 tysięcy złotych jako zabezpieczenie i koszty dodatkowe.  Doliczyć trzeba do tego również kapitał zakładowy, który musi wynosić minimum 2 miliony złotych. Niektórzy bukmacherzy mają też licencje w innych krajach np. zakłady w UK.

Powyższa lista legalnych bukmacherów w Polsce pokazuje nam wszystkie firmy, które działają w 2021 roku i posiadają licencję umożliwiającą im świadczenie usług dla wszystkich użytkowników w naszym państwie. Tylko u tych bukmacherów możemy w pełni legalnie obstawiać nasze kupony i przy każdej stawce oraz dużej wygranej płacić podatek. Nie należy zapominać, że bukmacher ma obowiązki względem prawa i swoich użytkowników, ale również użytkownicy muszą spełniać odpowiednie warunki, żeby móc legalnie korzystać z zakładów bukmacherskich. W Polsce należy mieć ukończone 18 lat i posiadać odpowiedni dokument tożsamości, to jest absolutna podstawa.

Prawo hazardowe

W Polsce wszystkie regulacje prawne związane z zakładami bukmacherskimi określa ustawa hazardowa. Obowiązuje ona od 2009 roku, ale dopiero w kwietniu 2017 roku weszła w życie nowelizacja tej ustawy, która znacząco utrudniła życie zagranicznym podmiotom na oferowanie usług zawierania zakładów wzajemnych w Polsce.

Obecnie każdy bukmacher, który zamierza świadczyć wyżej wymienione usługi, musi uzyskać zezwolenie wydawane przez Ministerstwo Finansów. Tylko to uprawnia do pełnej legalności i możliwości reklamowania się dla obywateli naszego państwa. Firma musi złożyć odpowiedni wniosek, a po jego pozytywnym rozpatrzeniu czeka jeszcze zagwarantowanie zaplecza finansowego, wpłatę kwoty bazowej na możliwość świadczenia usług i wiele innych punktów, które należy spełnić. Do głównych wymagań należy posiadanie siedziby na terytorium Polski oraz posiadanie kilku milionów złotych na start biznesu. Tylko po pozytywnym przejściu przez te wszystkie procedury, istnieje możliwość otrzymania licencji wydanej przez Ministerstwo Finansów.

Kilka lat temu powstał również Rejestr Domen Zakazanych, należą do niego wszystkie strony internetowe zagranicznych firm bukmacherskich, które nie posiadają odpowiedniej licencji. Strony te są blokowane i użytkownicy znajdujący się na terytorium Polski nie mogą z nich korzystać. Gdyby jednak ktoś nielegalnie chciał świadczyć swoje usługi, to może spotkać go ogromna kara finansowa, a nawet odpowiedzialność karna.

W Polsce każda osoba, która chce obstawiać w zakładach bukmacherskich, musi liczyć się z tym, że od każdego postawionego kuponu zapłaci 12-procentowy podatek. Przykładowo, jeżeli naszą stawką będzie 100 złotych, to tak naprawdę kupon będzie zagrany za 88 złotych. Stawka nie ma znaczenia, podatek będzie pobierany za każdym razem.

Dodatkowy podatek jest dla osób, które mają do wygrania na kuponie ponad 2280 złotych. Wtedy zapłacą dodatkowe 10 procent od całej potencjalnej wygranej. Krótko mówiąc, osoba, która ma dużo do wygrania, zostanie opodatkowana dwukrotnie – pierwszy raz przy stawce kuponu, a drugi raz przy wygranej. Wiele firm bukmacherskich idzie na rękę użytkownikom i często oferują promocje, w których płacą za użytkowników podatek od stawki w zamian za spełnienie określonych warunków na kuponie, który stawiamy. Legalny bukmacher zawsze daje nam gwarancję bezpieczeństwa, a nasze pieniądze są odpowiednio chronione.

Polscy bukmacherzy – czym kierować się przy wyborze?

Polscy bukmacherzy bardzo profesjonalnie podchodzą do swoich klientów i stawiają na najwyższy poziom usług. Istnieją jednak detale, którymi różnią się poszczególni polscy bukmacherzy. Dlatego przy wyborze bukmachera należy zwrócić uwagę na:

 • Legalność bukmachera – to podstawa wyboru, możemy obstawiać tylko u bukmachera posiadającego licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów.
 • Gdzie będziemy obstawiać? Punkty naziemne czy strony internetowe.
 • Bonusy powitalne – możemy zwykle trafić na bonus od depozytu, zakład bez ryzyka i freebet. Wyższe bonusy nie oznaczają, że są lepsze. Patrzmy na warunki obrotu w regulaminie!
 • Kursy bukmacherskie na dyscypliny sportowe – zastanówmy się co będziemy obstawiać i porównajmy kursy jakie wystawiają bukmacherzy na dane sporty.
 • Różnorodność oferty – im więcej dyscyplin, im więcej rynków do poszczególnych zdarzeń tym lepiej dla obstawiającego.
 • Kontakt z obsługą i interfejs – czy mamy dostęp do pomocy przez całą dobę i czy poruszanie się po stronie jest swobodne.
 • Promocje dla stałych graczy – pamiętajmy, że nie tylko bonus powitalny liczy się dla użytkownika, bo jeżeli zamierzamy grać u danego bukmachera dłużej, to ma już znaczenie jego liczba promocji dotyczących stałych użytkowników.
 • Aplikacja mobilna – bardzo wiele czasu poświęcamy w ciągu dnia na korzystanie ze smartfona, więc dobrze, jeżeli bukmacher ma intuicyjną, systematycznie aktualizowaną aplikację, która pozwoli nam zaoszczędzić dużo czasu w trakcie obstawiania kuponów.
 • Transmisje na żywo – nie ma co ukrywać, że każdy sympatyk sportu lubi łączyć obstawianie kuponów wraz z oglądaniem przekazu telewizyjnego. Wybierając bukmachera, warto również upewnić się, czy będziemy mogli oglądać swoje ulubione sporty na żywo. Im więcej możliwości dla obstawiającego, tym lepiej. A po co telewizja skoro legalny bukmacher w Polsce często oferuje wysokiej jakości transmisje.

Który polski bukmacher oferuje najlepsze bonusy?

Najlepsi polscy bukmacherzy poświęcają dużą uwagę temu jak zachęcić nowych klientów. Obecnie jedne z lepszych bonusów na start dla nowych użytkowników pod względem kwoty jak i warunków obrotu, oferują jedne z najdłużej istniejących firm na rynku – Fortuna i STS, a także jeden z nowszych bukmacherów – LVBet.

Który polski bukmacher oferuje najlepsze bonusy?

W Fortunie możemy otrzymać:

 • Freebet – 20 złotych
 • Zakład bez ryzyka – 210 złotych
 • Bonus od depozytu do 1000 złotych

Szczegółowe informacje można znaleźć w artykule Fortuna kod promocyjny.

W STS możemy otrzymać:

 • Freebet – 29 złotych
 • Zakład bez ryzyka – 200 złotych
 • Bonus od depozytu do 1200 złotych

Szczegółowe informacje można znaleźć w artykule STS kod promocyjny.

W LVBet możemy otrzymać:

 • Freebet – 20 złotych
 • Zakład bez ryzyka – 333 złote
 • Bonus od depozytu do 3000 złotych

Szczegółowe informacje można znaleźć w artykule Kod promocyjny LVBet.

Polscy bukmacherzy tak naprawdę proponują ogromną ilość różnorodnych bonusów powitalnych, jak i promocji dla stałych użytkowników. Każdy znajdzie coś dla siebie wedle swoich preferencji. Dla jednego bardzo dobrym bonusem będzie 5 tysięcy złotych podwojenia pierwszego depozytu, a dla drugiego najlepszym bonusem, jaki może sobie wymarzyć będzie zakład bez ryzyka o wartości kilkuset złotych. Dlatego ciężko oceniać bukmachera przez pryzmat najlepszego bonusu, bo tak naprawdę w dużej mierze zależy to od tego, jaki mamy kapitał do dyspozycji, jak chcemy obstawiać i czego tak naprawdę oczekujemy od bukmachera. Wyżej wymienieni bukmacherzy oferują różnorodne bonusy, ale nie zapominajmy, żeby zaznajomić się z ofertą również pozostałych firm i wybrać coś wyjątkowego dla siebie.

Co bedzie najlepszym wyborem?

Polscy bukmacherzy od wielu lat prześcigają się w bonusach i promocjach, którymi są w stanie skusić nowych użytkowników, jak i zatrzymać tych aktywnie grających. Tak naprawdę wiele zależy od subiektywnych odczuć każdego typera w tworzonych rankingach oraz popularności marki, która jest częściej reklamowana. Należy przejrzeć skrupulatnie ofertę u wielu bukmacherów i wybrać tego, który najbardziej nam odpowiada. Warto też zaznajomić się z podejściem do obstawiania za granicą.

Warto też nadmienić, że nominowanymi praktycznie w każdej kategorii w ramach gali z nagrodami dla Legalnych Bukmacherów 2019 były takie firmy bukmacherskie jak Fortuna i STS. Dużo nominacji od znawców jak i użytkowników miały też takie firmy jak: forBET, LVBet, TOTALbet, eWinner czy Betclic. Bardzo dużo osób podczas wyboru bukmachera staje przed dylematem sts czy fortuna. To dwóch aktualnie najwiekszych buków w kraju.

Warto pamiętać, że podstawowym warunkiem, który musi spełnić bukmacher w Polsce, to posiadać licencję ministerstwa finansów, która sprawia, że możemy korzystać z jego usług w 100 procentach legalnie i bez żadnych obaw. Wiadomo, że ogromny wpływ ma reklama w mediach, ale nie zapominajmy, żeby bukmachera wybierać jedynie pod względem indywidualnych potrzeb. Wszystko zależy od tego, co obstawiamy, jaki system gry chcemy uskuteczniać na stronie bukmacherskiej i który bukmacher oferuje najlepsze kursy na nasze ulubione dyscypliny sportowe. Nie należy zapominać o tym, że odpowiedni kod promocyjny wpisany w trakcie rejestracji uprawni nas do skorzystania z najlepszych bonusów.

Na szczęście polscy bukmacherzy coraz częściej oferują granie bez podatku. Tak, jest to możliwe i nawet nie trzeba się bardzo starać, aby skorzystać z takiej promocji. Często możemy korzystać z tego przywileju przez dany okres od rejestracji, a w niektórych firmach można już grać przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Jak zmienia sie sytuacja rynkowa?

W ostatnich trzech latach polscy bukmacherzy zawieranie zakładów wzajemnych przez Internet powiększyło się o ponad 100 procent. W trakcie tych 36 miesięcy dołączyło aż 11 bukmacherów, otrzymując zezwolenie od Ministerstwa Finansów na oferowanie usług online. Były to już tak popularne strony bukmacherskie na polskim rynku, jak Betclic, Ewinner czy PZBUK. W 2019 roku rozpoczęły działalność w Polsce takie firmy jak NobleBet i BestBet, a w 2020 roku kolejne trzy: Superbet, BetX i MrBET.

Pomimo restrykcyjnego prawa można zauważyć, że w Polsce z każdym rokiem liczba firm bukmacherskich się powiększa. A dochodzą nawet informacje o kolejnych znanych bukmacherach starających się o licencję MF m.in. jeden ze światowych liderów BWIN.

Jeżeli chodzi o bukmacherów, którzy dołączyli w 2020 roku, to MrBET nie ukończył jeszcze swojej strony internetowej, ale jak zapewniają jego właściciele, w najbliższym czasie ma nastąpić wielkie promocje i wyjątkowe bonusy dla nowych użytkowników.

Superbet to jeden z tych bukmacherów, którzy mają ogromną renomę również w innych państwach. Jest to rumuńska firma, która podbiła rynek Europy środkowo-wschodniej. Jest bardzo popularna również we Francji i Portugalii. Teraz dzięki utworzeniu siedziby w Polsce mogła uzyskać licencję.

BetX to kolejna firma z Polski, która stara się pozyskać nowych klientów. Jako jedyni oferują najwyższy bonus w naszym kraju, podwojenie depozytu aż do 7777 złotych. Oczywiście kryją się za tym bardzo zawiłe kryteria obrotu tym bonusem, aby później móc wypłacić całą sumę. Jednak gdyby ktoś chciał mieć dużo środków na grę, to jak widać, BetX od maja tego roku oferuje taką możliwość.

W 2021 roku możemy powitać na polskim rynku kolejne firmy bukmacherskie. GOBET rozpoczął działalność tylko i wyłącznie w punktach stacjonarnych, ale pod koniec marca ze swoją stroną internetową ruszył polski legalny bukmacher Fuksiarz. Oferuje cashback 50% do 500 złotych i bardzo ciekawe dodatkowe promocje dla stałych użytkowników. Następnymi w kolejce są takie firmy bukmacherskie jak Bet4fun i Betters, które dopracowują szczegóły i w najbliższym czasie otworzą dla swoich użytkowników swoje serwisy internetowe.

Czy zagraniczny bukmacher może oferować usługi w Polsce?

Oczywiście, że tak. Nie ma większej różnicy czy firma ma kapitał polski, czy zagraniczny, bo każda z nich musi spełnić szereg określonych warunków, aby móc świadczyć usługi zawierania zakładów wzajemnych w Polsce. Podstawowym warunkiem jest złożenie odpowiedniego wniosku, w którym będą zawarte wszystkie wymagane informacje. Trzeba wnieść również opłaty i posiadać kapitał zakładowy, który uprawnia do ruszenia z działalnością w naszym kraju.

Jeżeli bukmacher dostanie zielone światło, będzie mógł starać się o przyznanie zezwolenia, które może otrzymać od polskiego Ministerstwa Finansów. Po nowelizacji ustawy hazardowej najważniejszy jest fakt, że każdy bukmacher musi posiadać jedną z siedzib na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Krótko mówiąc, nie ma szans na otrzymanie zezwolenia podmiot, który ma siedzibę na Gibraltarze, a w Polsce otwiera tylko stronę internetową do oferowania swoich usług.

Bukmacher odpowiada w pełni przed polskim prawem, dlatego konieczne jest posiadanie siedziby w naszym państwie i rozliczanie się ze wszystkich podatków, które musi uiścić do budżetu państwa. Obecnie w spisie legalnych bukmacherów w Polsce znajdują się takie zagraniczne firmy jak Fortuna, Betclic, Superbet  i PZBUK. Na pierwszy rzut oka nikt by się nie spodziewał, że są to spółki międzynarodowych ogromnych firm, więc widać doskonale jak dobrze działa weryfikacja i jak wszystko jest idealnie dopasowane dla polskich użytkowników.

Czy polscy bukmacherzy sa bezpieczni?

Nowelizacja ustawy hazardowej pozwoliła kontrolować cały rynek bukmacherski, a wiąże się z tym oczywiście znaczący wzrost poziomu bezpieczeństwa dla każdego użytkownika zainteresowanego obstawianiem w internecie. Nie tak dawno, bo 15-20 lat temu wszyscy korzystali tylko i wyłącznie ze stacjonarnych punktów kilku firm bukmacherskich. Sprawa wyglądała dużo prościej, bo płaciliśmy gotówką, pracownik punktu drukował nasz kupon i jeżeli okazał się on trafiony, to mogliśmy wrócić do jednego z punktów i wypłacić wygraną również w formie gotówki prosto w nasze ręce.

Obecnie wszystko jest zdecydowanie prostsze, bo jeżeli nie mamy ochoty, to nie musimy nawet wychodzić ze swojego pokoju, a możemy ze swojego łóżka obstawiać już u ponad 20 legalnych bukmacherów w Polsce. Kilka kliknięć palcem i zarówno możemy błyskawicznie wpłacić pieniądze, jak i je wypłacić. Jednak czy są one bezpieczne, gdy przeprowadza się tak wiele transakcji, a dodatkowo zalegają na koncie gracza u bukmachera?

Polscy bukmacherzy a ich legalność

Legalność bukmachera polega na tym, że działa on przestrzegając polskiego prawa. Dlatego możemy być pewni, że w przypadku reklamacji bez problemu damy radę dochodzić swoich racji w sądzie. Płatności internetowe są realizowane za pośrednictwem banków, które gwarantują nam bezpieczeństwo naszych przelewów, a wszystkie portale pośredniczące również spełniają wszelkie normy prawne, aby umożliwiać takie usługi w Polsce.

Należy jednak pamiętać o zdrowym rozsądku, bo nikt nie zadba o nas lepiej niż my sami. O ile nasze pieniądze są bezpieczne przez szereg różnych zabezpieczeń, kodów i szyfrów, tak o swój smartfon, laptop czy tablet musimy już zadbać sami. Korzystajmy z aktualnego oprogramowania antywirusowego, zmieniajmy co jakiś czas nasze hasło, nie wchodźmy w nieznane linki i nie podawajmy nikomu podejrzanemu swoich danych osobowych. W przypadku zagubienia dokumentu tożsamości zawsze zgłaszajmy takie rzeczy na policji, bo inni mogą wykorzystać nasze dane. Kiedyś było prościej, bo chroniliśmy naszą gotówkę zwykle portfelem trzymanym głęboko w kieszeni. Teraz w czasach elektroniki, musimy być jeszcze bardziej ostrożni pomimo wielu zabezpieczeń.

FAQ

Pierwszym najważniejszym warunkiem jest posiadanie swojej siedziby również na terytorium Polski. Pół roku przed rozpoczęciem działalności trzeba złożyć wniosek do Ministerstwa Finansów. Jeżeli będzie rozpatrzony pozytywnie należy wpłacić zabezpieczenie finansowe w kwocie 480 tysięcy złotych. Następnie uiścić dodatkowe opłaty według zakresu działalności(tzw. kwoty bazowe) i posiadać kapitał zakładowy w kwocie minimum 2 milionów złotych.

Na naszej stronie przedstawiamy zawsze aktualne oferty legalnych bukmacherów z licencją Ministerstwa Finansów. Aktualizowaną na bieżąco listę możemy znaleźć tutaj.

Według użytkowników na chwilę obecną najlepsze bonusy na start w postaci aż trzech opcji, czyli podwojenie depozytu, zakład bez ryzyka oraz freebet, oferują: Fortuna(do 1230zł.), STS(do 1429zł.) i LVBet(do 3353zł.).

Nie, nie wszyscy bukmacherzy posiadają aplikację mobilną, jednak udostępnia ją zdecydowana większość firm bukmacherskich na polskim rynku.