Fortuna czy Forbet – którego bukmachera wybrać?

Dwóch bukmacherów, których nie łączy tylko pierwsza litera „F” w nazwie, ale także zrównoważony ciągły rozwój i bardzo skuteczne działania marketingowe. Fortuna prowadzi działalność w naszym państwie już ponad 20 lat, a forBET działa zaledwie od 4 lat.

BONUS NA START
Bonus od wpłaty do 2000 zł i MAXIZYSK do 200 zł
Odbierz Bonus

BONUS NA START
Zakład bez ryzyka do 600 zł

Odbierz Bonus

O ile ten pierwszy bukmacher ma drugie miejsce w Polsce pod względem rozpoznawalności marki i udziałów w rynku, tak forBET przeszedł naprawdę ogromną drogę, w krótkim okresie awansując do pierwszej szóstki najbardziej wpływowych bukmacherów w kraju. Jest to bardzo interesujące zestawienie, bo Fortuna bazuje na doświadczeniu i nie wpadła nigdy w stagnacje, a forBET ekspresowo pokonuje kolejne bariery.

Oferta na zakłady sportowe i pozostałe sekcje

Fortuna czy Forbet - którego bukmachera wybrać?

Bukmacherzy oferują w swojej standardowej ofercie na sporty około 30-40 dyscyplin i bardzo okazałą liczbę rynków na wszystkie zdarzenia z najbardziej popularnych lig piłkarskich. Mniejsza ilość rynków towarzyszy zakładom na zdecydowanie bardziej niszowe wydarzenia i sporty, ale nadal ich liczba jest satysfakcjonująca dla każdego gracza.

Zakłady na żywo to około kilkuset różnych zdarzeń do obstawania w okolicach weekendu i od kilkudziesięciu to ponad stu zdarzeń w tygodniu. W przypadku dostępnych transmisji video, a nawet opcji Match Tracker, która aktualizuje bieżące wydarzenia w obserwowanym meczu, wyróżnia się bardzo Fortuna, która oferuje naprawdę solidną ilość takich zdarzeń do obstawiania i obserwowania.

Bukmacherzy idą także łeb w łeb, jeżeli chodzi o dodatkowe sekcje udostępnione dla każdego typera. Można obstawiać kilka podstawowych gier elektronicznych i wszystkie najważniejsze turnieje w e-sporcie. Jeżeli ktoś potrzebuje jeszcze większej odmiany, to może obstawiać kilka tradycyjnych dyscyplin w sportach wirtualnych. A jeżeli to nadal mało, to możemy już liczyć u jednego i drugiego bukmachera na nową sekcję, jaką jest możliwość typowania gier karcianych. Jak wiemy, kasyna online są nielegalne w Polsce, ale jest to sposób na działanie zgodnie z prawem, dzięki temu, że użytkownik fizycznie nie bierze udziału w rozgrywce.

Bonusy na start w Fortunie i forBET

Fortuna w podstawowej ofercie proponuje:

 • bonus od depozytu do 2000 złotych
 • 600 złotych zakład bez ryzyka
 • 2800 punktów FKP wymienne na freebet 20 złotych

Fortuna w podstawowej ofercie proponuje:

 • bonus o depozytu do 2000 złotych
 • MaxiZysk do 200 złotych
 • 14 dni bez podatku

Patrząc na bonusy, można wywnioskować, że obie firmy bukmacherskie są do siebie bardzo zbliżone, jeżeli chodzi o przyznawanie bonusów powitalnych za zarejestrowanie się właśnie u nich. Fortuna dużo zyskała na kolejnej nowej promocji, jaką jest cashback do 600 złotych, który należy do jednych z większych na rynku. Co więcej, nie ma skomplikowanych warunków jego obrotu, bo jeżeli dostaniemy zwrot stawki, to po prostu wystarczy jeden raz zagrać za równowartość przyznanej kwoty i możemy wypłacić pieniądze na konto bankowe.

BONUS NA START
Bonus od wpłaty do 2000 zł i MAXIZYSK do 200 zł
Odbierz Bonus

BONUS NA START
Zakład bez ryzyka do 600 zł

Odbierz Bonus

Jeżeli chodzi o bonusy od depozytu, to Fortuna wymaga 4-krotnego obrotu po minimalnym kursie ogólnym kuponu 1.60 i 3 zdarzeniami na kuponie. Forbet wymaga tylko 2-krotnego obrotu, ale za to z minimalnym kursem 2.50. To już zależy, jakie mamy oczekiwania i jakie zakłady chcemy obstawiać.

Promocje dla użytkowników

Fortuna ma jedną stałą promocję o nazwie HAPPY HOURS, która kiedyś dotyczyła tylko poszczególnych godzin w ciągu dnia, a teraz można grać bez podatku przez całe dnie. Wystarczy złożyć kupon z minimum 3 zdarzeniami i kursem każdego z nich co najmniej 1.30. ForBET taką możliwość daje tylko przez 14 dni po zarejestrowaniu konta, a później nie możemy już korzystać z takich udogodnień.

Bukmacherzy nie słyną z bardzo atrakcyjnych promocji, ale użytkownicy z pewnością nie będą rozczarowani. Znajdziemy dużo ciekawych rankingów z nagrodami, częste oferty czasowe związane z ważnymi wydarzeniami np. EURO2020. FoBET zawsze pamięta o urodzinach swoich typerów i można w tym dniu otrzymać dodatkowy freebet. Krótko mówiąc, każdy znajdzie coś dla siebie i ciężko wskazać zdecydowanego faworyta w tym aspekcie.

Metody płatności i obsługa klienta

Fortuna:

 1. Metody kontaktu: czat na żywo, formularz kontaktowy, fax 
 2. BOK działa: w godz. 8-24 codziennie 
 3. Adres do korespondencji: ul. Bielska 47, 43-400 Cieszyn 

Metody płatności:

 • przelew bankowy
 • Skrill
 • karta debetowa VISA i Mastercard
 • BLIK, PayU, tpay.com

Wypłata: tradycyjny przelew bankowy na podane osobiste konto bankowe. Standardowo procedura trwa 1-2 dni robocze.

ForBET:

 1. Metody kontaktu: czat na żywo, e-mail, formularz zgłoszeniowy 
 2. BOK działa: w godz. 8-24 codziennie 
 3. Siedziba: ul. Królewska 18, 00-103 Warszawa 

Metody płatności:

 • karta debetowa VISA i Mastercard
 • PayU, dotpay, tpay.com
 • Paysafecard
 • Skycash
 • przelew tradycyjny

Wypłata: Quick Pay codziennie w godzinach 9.00-23.00 co umożliwia ekspresowe księgowanie pieniędzy na koncie w tym czasie.

Podsumowanie

Obie firmy bukmacherskie są z pewnością warte polecenie zarówno pod kątem przejrzystej strony internetowej i ugruntowanej pozycji na rynku, jak i ze względu na w pełni profesjonalne podejście do swoich użytkowników. Bardzo ciężko znaleźć duże minusy w ich funkcjonowaniu, a wszystkie aspekty działające na ich plus, to tak naprawdę detale.

BONUS NA START
Bonus od wpłaty do 2000 zł i MAXIZYSK do 200 zł
Odbierz Bonus

BONUS NA START
Zakład bez ryzyka do 600 zł

Odbierz Bonus

Fortuna z pewnością wyróżnia się transmisjami na żywo, jedną z najlepszych aplikacji mobilnych na rynku, możliwością gry bez podatku 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu oraz codziennymi możliwościami skorzystania z powiększonych kursów w wielu różnych zdarzeniach.

ForBET z kolei bardzo często aktualizuje spis oferowanych promocji i dostosowuje je w dużej mierze do aktualnych wydarzeń sportowych, świetnie rozwija swoje media społecznościowe, dbając o dobry kontakt z użytkownikami i oferuje bardzo szeroką ofertę na zakłady sportowe i nie tylko.

Bukmacherów różnią tak naprawdę szczegóły i śmiało, można przetestować usługi jednego, jak i drugiego bez większych obaw o swoje finanse i zadowolenie z gry.

FAQ

Tak, w obu firmach bukmacherskich możemy już od niedawna typować gry karciane z udziałem prawdziwego krupiera. Fizycznie nie bierzemy udziału w rozgrywce, jedynie obstawiamy jej rezultat.

Zdecydowanie więcej oferuje Fortuna, która od ponad 20 lat stara się zdobywać prawa do przekazów video z ogromnej ilości zdarzeń sportowych.

Bonus powitalny możemy odebrać zawsze po pierwszej rejestracji konta gracza u konkretnego bukmachera. Możemy posiadać tylko jedno konto, więc jest to jednorazowa oferta.

Zdecydowanie tak. Bukmacherzy pozwalają wpłacać pieniądze za pośrednictwem szybkich płatności oraz kartą kredytową Visa/Mastercard.