Jak wygrywać w zakładach bukmacherskich?

Jak wygrywać w zakładach bukmacherskich?Każdy z typerów chciałby znać uniwersalny sposób na zarabianie w zakładach bukmacherskich, ale gdyby taki istniał, to nie klasyfikowalibyśmy tego pod hazard. Sama idea polega na tym, że się zakładamy z bukmacherem czy dane rozstrzygnięcie będzie miało miejsce. Korzystamy przy tym z odpowiednich kursów, które są wyliczane na podstawie prawdopodobieństwa, im wyższe, tym mniejszy kurs i na odwrót. Oczywiście można śmiało napisać, że loteryjność jest dużo mniejsza niż np. w kasynie, kiedy obstawiamy czarne lub czerwone w ruletce. Tutaj typujemy dyscypliny sportowe, dlatego wiedza i doświadczenie mogą z pewnością zaprocentować oraz zwiększyć nasze szanse na wygraną.

Pierwsze kupony – porady dla początkujących

Dopiero zaczynasz z zakładami bukmacherskimi i zastanawiasz się co zrobić, aby nie stracić od razu wszystkich pieniędzy? W kilku poniższych punktach postaramy się przybliżyć najważniejsze porady, które uchronią każdego przed szybką porażką.

 1. Nie ma pewniaków – stary mit, który krąży na różnych grupach, gdzie często próbują tylko naciągnąć Cię na pieniądze. Nawet tacy gracze jak Roger Federer w tenisie ziemnym mogą mieć słabszy dzień i przegrać z dużo niżej notowanym przeciwnikiem. Kurs 1.02 nie oznacza łatwego i przyjemnego zwycięstwa, to tylko określa prawdopodobieństwo takiego zajścia.
 2. Nie obstawiaj wielu zdarzeń – im więcej zdarzeń na kuponie, tym mniejsza szansa na wygraną. Oczywiście, jeżeli chcemy obstawić typową „taśmę na weekend” składającą się z 20 zdarzeń za 5 złotych i mając do wygrania 100 tysięcy złotych, to żaden problem. Jednak, jeżeli chcemy na takim systemie regularnie wygrywać, to od razu należy o tym zapomnieć.
 3. Nie nastawiaj się na ogromne pieniądze – nie liczy się tylko to, ile możemy wygrać z danego kuponu. Regularne wygrywanie po 10 złotych, może dać więcej profitu miesięcznego, niż jeden wygrany kupon na tydzień z kwotą 200 złotych przy 6 innych przegranych.
 4. Nie bądź znawcą od wszystkiego – stare dobre powiedzenie mówi, że jak ktoś jest dobry we wszystkim, to tak naprawdę jest do niczego. Świetnie pasuje one właśnie w bukmacherce, bo nie da się realnie mieć ogromnej wiedzy w każdej z około 30 dyscyplin sportowych możliwych do obstawiania. Specjalizujemy się w jednej lub maksymalnie kilku z nich. Wiedza procentuje.
 5. Nie dokładaj zdarzeń na siłę – częsty błąd początkujących polega na tym, że zostaje złożony kupon z kursem 1.91, ale jeszcze na siłę dorzucamy „pewniaka” po kursie 1.05, żeby dobić kurs ogólny do 2.00. Nigdy nie stosujmy takich praktyk, jeżeli chcemy wygrywać. Często właśnie takie zapychacze psują cały kupon, który bez tego by wszedł.
 6. Korzystaj z bonusów powitalnych – często podwajają Twój depozyt albo pozwalają zagrać zakład bez ryzyka. Tutaj najważniejsze jest przeczytanie regulaminu promocji i warunków obrotu bonusowymi środkami. Więcej nie oznacza lepiej.

Jak analizować mecze przed obstawieniem?

Podstawa w zakładach bukmacherskich, która jest w stanie wpłynąć na regularne wygrywanie. Bez dokładnej, szczegółowej analizy można zapomnieć o sukcesach. O czym należy pamiętać?

 • Nie kieruj się kursami – wiele osób wpada w pułapkę oceniania danych spotkań po wystawionych przez bukmachera kursach. To typowy błąd, bo sami musimy ocenić realne szanse w danym meczu.
 • Czytaj informacje i newsy – artykuły przedmeczowe mogą znacznie wpłynąć na naszą ocenę szans wystąpienia danego wyniku. Często możemy pozyskać ważne komunikaty, przed tym, jak bukmacher skoryguje kursy.
 • Obserwuj statystyki – jeżeli drużyna jest bramkostrzelna, dodatkowo traci też dużo bramek i w 85% jej spotkań padł over 2.5, to obstawienie zakładu under 2.5 może być obarczone dużym ryzykiem.
 • Historia spotkań – często w różnych dyscyplinach, zwłaszcza tych indywidualnych jak tenis ziemny, jest tak, że ktoś komuś nie leży i na ostatnie 15 spotkań był w stanie wygrać tylko jeden raz, pomimo że jest niżej w rankingu. Warto mieć to na uwadze.
 • Ranga spotkania – zwykle pod koniec sezonu jest tak, że drużyny ze środka tabeli grają już o przysłowiową pietruszkę i wtedy motywacja na konkretny wynik spada.

Co zrobić, żeby zwiększyć szansę na wygraną?

 1. Określ swój budżet na grę i trzymaj się z góry określonych wytycznych odnośnie do stawek.
 2. Spróbuj obstawiać pojedyncze zakłady, a z czasem dopiero dokładaj ich więcej.
 3. Wypróbuj zakłady na żywo, w których możesz oglądać transmisje video i mieć lepszą wiedzę, niż obstawiając ten sam zakład przed meczem.
 4. Nie próbuj szybko odrabiać strat przez zwiększanie stawki i kursu ogólnego kuponu. W zakładach bukmacherskich liczy się cierpliwość i konsekwencja.
 5. Znajdź dyscyplinę, w której będziesz prawdziwym specjalistą i będziesz w stanie lepiej ocenić prawdopodobieństwo niż trader bukmachera.
 6. Unikaj pewniaków i stawiania na ogromne niespodzianki w momencie, gdy dopiero zaczynasz.
 7. Nie musisz szukać tylko zwycięzców, jest ogromna ilość pobocznych zakładów takich jak handicapy, strzelcy, liczba goli i wiele innych. Zweryfikuj, które z nich najlepiej przewidujesz.
 8. Czytaj komentarze innych typerów, obserwuj strony związane ze sportem i analizuj opinie innych ekspertów.

FAQ

Niestety nie. Każdy typer, zdobywając odpowiednie doświadczenie, stara się wypracować najlepszy system na podstawie historii swoich kuponów.

Oczywiście, ale tylko w przypadku, jeżeli ma on bardzo dobre warunki obrotu. Pamiętajmy, że czasami otrzymując 5000 złotych podwojenia depozytu, musimy zagrać kupony za kwotę 40 tysięcy złotych przed wypłatą. A z drugiej strony czasem można dostać 1500 złotych i wystarczy zagrać za 3000 złotych przed możliwością wypłaty.

To sprawa indywidualna, bo wszystko zależy od tego, w której mamy odpowiednią wiedzę, żeby umieć trafnie przewidzieć ostateczny wynik. Oczywiście liczba rynków również może pomóc i najwięcej znajdziemy na piłkę nożną, tenis ziemny, koszykówkę i siatkówkę.

Oczywiście, że nie. Tylko nasza indywidualna dogłębna analiza, może ocenić realnie prawdopodobieństwo danego wyniku. Nie ma pewniaków i nie zawsze faworyt po bardzo małym kursie wygrywa dane spotkanie.