Legalni bukmacherzy bez podatku

Legalni bukmacherzy bez podatku

Oczywiście w Polsce legalni bukmacherzy zawsze pobierają od nas podatek, bo takie mamy obecnie prawo i nie da się tego pominąć. Płacimy go już przy stawce za kupon, jak i przy dużej wygranej. Bukmacherzy jednak próbują zrekompensować użytkownikom te niedogodności i bardzo często oferują różne promocje, które mają na celu zwiększenie wygranej o minimum 14%. Wtedy wygrywając kupon gramy tak naprawdę bez podatku, bo podatek opłaca za nas bukmacher.

Bukmacher
Bonusy Powitalne

BONUS NA START
1200 zł + 25 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
20 zł + 3333 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
600 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
2000 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
500 zł + 20 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
550 zł

Odbierz Bonus

Coraz więcej firm bukmacherskich w Polsce swoim użytkownikom oferuje możliwość gry bez podatku i jest to bardzo pozytywny gest w stronę wszystkich typerów, zarówno tych początkujących, jak i zaawansowanych z długim stażem. Wiadomo, że to państwo zgodnie z zasadami prawa i po nowelizacji ustawy hazardowej narzuca wszystkim podmiotom płacenie pełnych podatków, ale jak widać, firmy zaczęły przywiązywać bardzo dużą wagę do tego, aby użytkownika zatrzymać na swojej stronie bukmacherskiej. 

Dlatego też jest organizowanych wiele promocji tego typu, ale też i innych, które pozwalają na zdecydowanie wyższe wygrane. Każdy dobrze wie, że nic tak nie przyciąga gracza do regularnego typowania, jak możliwość zarobienia większych pieniędzy i to w pełni legalnie. Jak to możliwe? Podatek, który opłaca za nas bukmacher zostaje w naszej kieszeni. Nic tak nie przyciąga nowych użytkowników, jak większe wygrane i taką zasadą kieruje się coraz więcej firm w Polsce.

Podatek od wygranej w Polsce

W Polsce obstawianie zakładów bukmacherskich zawsze podlega opodatkowaniu. Podstawowy podatek, który jest pobierany od wszystkich graczy, wynosi 12% i płacimy go w momencie obstawiania kuponu od każdej stawki. W praktyce wygląda to tak, że stawiając na dany kupon 100 złotych, tak naprawdę obstawiamy kupon za 88 złotych, bo stawka zostaje automatycznie pomniejszona o 12%.

Drugi podatek płacą jedynie gracze, którzy wygrywają dużo pieniędzy u bukmachera. Gdy suma wygranego kuponu przekroczy 2280 złotych, to musimy zapłacić dodatkowe 10% podatku. Gdzie obstawiać zakłady bez podatku?

  • Podatek nie jest pobierany od nadwyżki. Jeżeli wygramy 2400 złotych, to nie płacimy od 120 złotych tylko od całej kwoty.
  • Nie ma znaczenia czy to pierwszy kupon tego samego dnia, czy dziesiąty. Podatek od wygranej zawsze jest pobierany, jeżeli kwota przekroczy umowną sumę.
  • Wysokość wygranej nie jest pomniejszona o stawkę. Jeżeli obstawimy kupon za 2200 złotych, a wygrana będzie wynosić 2300 złotych (czyli 100 złotych zysku), to i tak zapłacimy podatek od całości.
  • Podatek jest pobierany od wygranej na konkretnym kuponie, a nie od całodniowego zysku. Możemy wygrać 21 tysięcy złotych na 10 kuponach po 2100 złotych i nie zapłacimy 10% podatku.

Całe szczęście jest wiele sposobów, aby uniknąć płacenia podatku od gier wzajemnych i co najważniejsze są to w pełni legalne sposoby, które w żaden sposób nie doprowadzą do zablokowania konta gracza albo innych gorszych konsekwencji. W dzisiejszych czasach to sami bukmacherzy starają się brać podatek na siebie, tak aby jeszcze bardziej zachęcić użytkowników do pozostania właśnie na nich stronie bukmacherskiej. Możesz też sprawdzić pełną lista legalnych bukmacherów w polsce.

Nie ma co ukrywać, że obroty na rynku bukmacherskim są bardzo wysokie i to nie zmienia się już od wielu lat. Polacy lubią obstawianie różnych dyscyplin sportowych zarówno w punktach stacjonarnych, jak i w internecie, który według statystyk angażuje ponad 80% obecnych użytkowników firm bukmacherskich. Z  tego też względu bukmacherzy nawet proponując płacenie podatku za swoich użytkowników i to nawet 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu przy spełnieniu specjalnych warunków kwalifikacji takiego kuponu, to i tak nie będą na tym stratni, a my jako użytkownicy możemy dzięki temu osiągać znacznie większe wygrane i cieszyć się okazalszym stanem konta bankowego, na które wypłacamy zarobione pieniądze.

Pamiętajmy jednak, że według prawa i powyższych zasad, my jako gracze musimy płacić podatek od naszych wygranych i jeżeli bukmacher sam nie udostępni nam takiej promocji, to niestety, ale zawsze podatek od stawki będzie od nas pobrany, tak samo, jak podatek od większych wygranych. My jako użytkownicy nie możemy decydować o tym, czy podatek zapłacimy, czy nie, bo możemy grać tylko i wyłącznie u legalnych bukmacherów, u których zgodnie z prawem zawsze odprowadzamy podatek. Dlatego warto szukać firm bukmacherskich, które idą nam na rękę i biorą podatek na siebie, a to sprawia, że więcej pieniędzy zostaje w naszej kieszeni.

Nic tak nie przyciąga nowych użytkowników, jak większe wygrane i taką zasadą kieruje się coraz więcej firm w Polsce.

Gdzie obstawiać zakłady bez podatku?

Zakłady bukmacherskie bez podatku to już nie jest żadna abstrakcja i coś niespotykanego, a można śmiało stwierdzić, że jest to bardzo często spotykane w Polsce. Możemy najczęściej spotkać dwa rodzaje korzyści, które dają nam bukmacherzy. Często zakłady bez podatku są wrzucone do stałych promocji, które wymagają od nas zagrania kuponu np. z minimum 6 zdarzeniami i gdy spełnimy taki warunek, to bukmacher zawsze dołoży do naszej wygranej 14%. Ogólnie bardzo popularne są promocje, w których im więcej zdarzeń zagramy na kuponie, tym więcej bukmacher dołoży nam pieniędzy. Inną formą są promocje czasowe, przykładowo tylko przez 14 dni po rejestracji możemy liczyć na zapłacenie podatku przez bukmachera, ale musimy obstawić kupon z minimum 3 zdarzeniami i ogólnym kursie 1.80.

Jak widać, jest wiele najróżniejszych opcji na wsparcie dla użytkowników, na które decydują się bukmacherzy w naszym kraju. Jeżeli zastanawiacie się nadal czy istnieje w pełni legalny bukmacher bez podatku, to zapraszam do zapoznania się z poniższą listą:

Fortuna

Jako jeden z najstarszych bukmacherów w Polsce proponuje swoim użytkownikom grę bez podatku przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.  Jest to tak zwana promocja Happy Hours i obowiązuje każdego dnia. Jedynym warunkiem, jaki trzeba spełnić, jest zagranie kuponu akumulowanego z minimum trzema zdarzeniami, a kurs każdego pojedynczego musi być wyższy niż 1.30. Wtedy nasza wygrana zostanie powiększona o 14%.


BONUS NA START
Zakład bez ryzyka do 600 zł


Odbierz Bonus

LVBET

Oferta na grę bez podatku u tego bukmachera jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla nowych użytkowników, którzy zarejestrują swoje konto gracza. Jest to promocja o nazwie „Zbijamy Podatek po Rejestracji” i obowiązuje przez 14 dni od momentu aktywacji konta. Jedynym warunkiem jest postawienie kuponu akumulowanego z minimum trzema zdarzeniami, a minimalny kurs całego kuponu to 2.40. Wtedy nasza wygrana zostanie powiększona o 14%.

BONUS NA START
Darmowy zakład 20 zł + pakiet powitalny 3333 zł
Odbierz Bonus

ForBET

Kolejny bukmacher z promocją dla nowych użytkowników, którzy założą konto gracza po raz pierwszy. Przez 14 dni od momentu aktywacji konta możemy obstawiać zupełnie bez podatku, do naszych wygranych zostanie doliczone 14%. Warunkiem, który trzeba spełnić, jest zagranie kuponu akumulowanego z minimum 3 zdarzeniami i minimalnym kursem 1.30 każdego z nich.

BONUS NA START
Bonus od wpłaty do 2000 zł i MAXIZYSK do 200 zł
Odbierz Bonus

Drugą opcją na zbicie podatku jest typowanie w zakładce Wirtualne II. Wtedy trzeba zagrać kupon z minimum 3 zdarzeniami, żeby bukmacher dodał nam 15% do wygranej. Oczywiście im więcej zdarzeń, tym większy dodatek nawet do 40%.

PZBUK

Bukmacher nie ma czasowej oferty na grę bez podatku, można korzystać z tego przywileju, kiedy tylko chcemy. Promocja nosi nazwę KOMBO+ i polega ona na tym, że im więcej zdarzeń dodamy do kuponu, tym więcej bukmacher dodaje do wygranej. Aby grać bez podatku, musimy zagrać kupon z minimum 6 zdarzeniami i minimalnym kursem 1.30 każdego z nich. Wtedy dostaniemy 14% więcej, ale przy 7 zdarzeniach i więcej możemy już liczyć na 25% dodatku.

BONUS NA START
Zwrot cashback 1000 zł + Freebet 50 zł
Odbierz Bonus

Betclic

U bukmachera Betclic możemy skorzystać ze specjalnej promocji MULTI+, która pozwoli nam zagrać bez podatku. Aby tak się stało, musimy zagrać kupon akumulowany z minimum 7 zdarzeniami, a kurs każdego pojedynczego musi być wyższy niż 1.20. Wtedy bukmacher da nam dodatkowe 15%. Jednak gdy chcemy dostać jeszcze więcej, to wystarczy dorzucić więcej zdarzeń. Przy 14 i więcej możemy liczyć na 50% dodatku. Nie jest to najbardziej atrakcyjna oferta, a dosyć wymagająca.

BONUS NA START
Cashback do 200 zł
Odbierz Bonus

Totalbet

Bardzo fajną propozycję dla każdego typera przygotował bukmacher Totalbet. Promocja Gra Bez Podatku Na Wszystko obowiązuje przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Możemy z niej korzystać, kiedy chcemy i dopisać 14% do wygranej. Wystarczy, że zagramy kupon akumulowany z minimum 3 zdarzeniami i kursem minimalnym 1.20 każdego z nich.

Drugą opcją na grę bez podatku jest złożenie kuponu w promocji TOTAL BONUS, przy trzech zdarzeniach mamy już 14% więcej, ale dokładając kolejne, powiększamy wygraną. Przy 10 zdarzeniach o kolejne 16%, a przy 30 zdarzeniach, nawet o dodatkowe 113%.

Totolotek

Ten bukmacher to jeden z pionierów zakładów bukmacherskich w Polsce. Jednak jeżeli chodzi o grę bez podatku, to bardzo zawiódł graczy. Jedyną promocją, z jakiej możemy skorzystać, jest KING SIZE. Aby otrzymać dodatkowe 15% do wygranej, musimy obstawić kupon z minimum 7 zdarzeniami, a kurs każdego z nich nie może być niższy niż 1.20. Warunki do spełnienia są dosyć spore, bo im więcej zdarzeń tym mniejsza szansa na wygraną.

Noblebet

Noblebet to nowy bukmacher w Polsce, ale już na starcie bardzo zaimponował nowym użytkownikom. Gdy zarejestrujemy się tam po raz pierwszy, możemy grać bez podatku aż przez 30 dni. Jedynym warunkiem, jaki musimy spełnić, jest zagranie kuponu akumulowanego z minimum 3 zdarzeniami i kursem łącznym co najmniej 2.20. Wtedy do naszej wygranej jest doliczone 14%.

Superbet

Bukmacher z Rumunii również przygotował specjalną ofertę, z której możemy korzystać, kiedy tylko chcemy, obstawiając dowolną dyscyplinę sportową. Wystarczy, że na naszym kuponie zbierzemy co najmniej 7 zdarzeń, a każde z nich będzie miało kurs minimum 1.20. Wtedy bukmacher dołoży nam do wygranej aż 15% i będziemy mogli cieszyć się z opłaconego podatku.

BetX

Kolejny z pokolenia młodych bukmacherów udostępnia granie bez podatku przez całą dobę 7 dni w tygodniu. Jedyne co musimy zrobić to przygotować kupon z minimum 3 zdarzeniami i kursem każdego z nich co najmniej 1.30. Możemy wtedy liczyć na dodatek w wysokości 14% od bukmachera.

Dlaczego warto grać bez podatku?

Wiele osób zastanawia się jak to możliwe, że możemy u niektórych bukmacherów grać zupełnie bez podatku i czy nie ma w tym żadnego podstępu. Odpowiedź jest bardzo prosta i oczywista, nie ma w tym żadnych ukrytych warunków, a najczęściej jest to forma promocji i bardzo dobra propozycja marketingowa, która jest w stanie skusić większą ilość użytkowników do rejestracji w danej firmie bukmacherskiej.

Lepiej mieć w kieszeni 12% od każdej stawki, czy lepiej oddać 12% w formie podatku i wygrać zdecydowanie mniej pieniędzy? Wiadomo, że każdy wybrałby tę pierwszą opcję, skoro bukmacherzy sami udostępniają taką możliwość i proponują użytkownikom wygrywanie większych pieniędzy.

Oczywiście najczęściej gra bez podatku nie obowiązuje bez spełnienia żadnych warunków i nie jest dostępna w każdym zagranym kuponie. W większości przypadków musimy dorzucić do kuponu określoną liczbę zdarzeń np. 3 i uzbierać określony kurs ogólny kuponu np. 1.50. Wtedy nasz współczynnik zamieni się z 0.88 na 1 lub bukmacher dołoży nam 14 procent do wygranej, opłacając przy tym w pełni podatek, który zwyczajowo musimy zawsze zapłacić.

Typerów bardzo cieszy fakt, że coraz więcej firm udostępnia grę bez podatku nie tylko przez określony czas od rejestracji, ale możemy już korzystać z takiego przywileju przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. To świetna informacja, bo nie dosyć, że obstawiamy u legalnych polskich bukmacherów, którzy gwarantują nam bezpieczeństwo zawieranych zakładów, to przy okazji możemy uniknąć płacenia podatku i liczyć na większe wygrane, kiedy tylko chcemy.

Dlaczego najczęściej bukmacher dokłada nam 14% do wygranej?

Początkujący gracze bardzo często dziwią się, widząc promocje oferowane przez bukmacherów, że dorzucają nam 14%, a podatek przecież wynosi zaledwie 12% i dlaczego dostajemy jeszcze więcej od bukmachera. Gdzie tu opłacalność i logika?

Odpowiedź jest bardzo prosta i ściśle związana z matematyką. Główny podatek w Polsce w przypadku zakładów bukmacherskich płacimy od postawionej stawki i wynosi on dokładnie 12%. Dlatego przy zagraniu kuponu za 100 złotych, tak naprawdę nasza stawka w tym momencie wynosi 88 złotych, które mnożymy przez kurs ogólny zebrany na zagranym kuponie. Cała magia zaczyna się w kolejnym działaniu matematycznym, bo te 12 złotych, to tak naprawdę 14% z 88 złotych. Dlatego bukmacherzy najczęściej nie podnoszą naszego współczynnika przy zagranej stawce, ale oferują dodatkowe 14% do wygranej, które dokładnie oznacza 12% początkowej stawki, od której płacimy podatek.

Może to na pierwszy rzut oka wydawać się skomplikowane, ale w rzeczywistości na powyższym przykładzie widać doskonale, że bukmacher nie dodaje nam wcale więcej, niż wynosi podatek, ale 14% zawsze lepiej wygląda ze strony marketingowej i jeszcze bardziej może przyciągnąć potencjalnego użytkownika. Dlatego od dzisiaj każdy z was już będzie wiedział, że nie ma w tym żadnego haczyka i tym bardziej nie dostajemy od bukmachera więcej, niż wynosi podatek.

Warto też pamiętać, że bukmacherzy najczęściej poza stałą promocją na grę bez podatku oferują w tej samej promocji znacznie większe możliwości i zwykle polega to na tym, że im więcej zdarzeń dorzucimy do kuponu, tym więcej bukmacher dołoży procent do naszej wygranej. Przykładowo przy 3 zdarzeniach będzie to 14% i gra bez podatku, ale przy 7 zdarzeniach możemy już liczyć np. na 25% więcej, a grając 12 zdarzeń to nawet 75% dodatkowych pieniędzy.

FAQ

Tak, jest taka możliwość i od dawna bukmacherzy już korzystają z takiej formy zachęcenia użytkowników do obstawiania właśnie u nich. Zwykle jest to dostępne przez 14 albo 30 dni od daty zarejestrowania konta gracza lub w stałych promocjach.

Tak, trzeba mieć zarejestrowane konto gracza u danego bukmachera. Dodatkowo nie obejmuje to wszystkich kuponów, które gramy, a jedynie, jeżeli spełnimy odpowiednie wytyczne np. minimum 3 zdarzenia i każde pojedyncze co najmniej z kursem 1.25.

W naszym kraju według prawa podatek wynosi od gier i zakładów wynosi dokładnie 12% od każdej stawki na kupon, dodatkowo przy wygranych ponad 2280 złotych musimy zapłacić dodatkowe 10% od całej wygranej.

Nie, nie wszyscy bukmacherzy w naszym kraju gwarantują skorzystanie z takich promocji lub bonusów powitalnych. Na tę chwilę około 10 firm bukmacherskich ma to w swojej ofercie, więc można stwierdzić, że co drugi bukmacher w Polsce umożliwia taką opcję.

4.5/5 – (4 votes)