Liga Europy 2019/20 – kursy bukmacherskie i faworyci

Liga Europy 2019/20 - kursy bukmacherskie

Liga Europy wkracza już w ostateczną fazę turnieju, przed nami już jedynie półfinały i mecze najlepszych drużyn, których do tej pory nikomu nie udało się wyeliminować. Warto sprawdzić jak szanse na ostateczny triumf każdej z czterech pozostałych drużyn oceniają jedne z najpopularniejszych stron bukmacherskich w Polsce. Czy został wskazany zdecydowany faworyt do zwycięstwa i drużyny z góry skazana na porażkę już w półfinale? Poniższa tabela rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Faworyci kursów bukmacherskich

Dobrze widać w tabeli, że szanse poszczególnych zespołów są przez bukmacherów traktowane w sposób bardzo zbliżony. Fortuna, STS, forBET i PZBUK jako głównego faworyta wskazały Inter Mediolan, wystawiając kurs na taki scenariusz końcowy 2.60. Jako drugiego pretendenta do tytułu ocenia się szanse Manchesteru United na którego kursy wahają się od 2.70 do 2.80. Dosyć spore prawdopodobieństwo do wygranej, wszyscy czterej bukmacherzy wystawiają też drużynie FC Sevilla, na którą kurs wynosi 4.00. Największe wahania kursów możemy zauważyć w przypadku niespodzianki jaką miałby sprawić Szachtar Donieck. Na takie rozwiązanie Fortuna i STS wystawiły kurs 9.00, forBET 9.30, a PZBUK aż 9.50. Jeżeli liczymy na zespół z Ukrainy to wiadomo, że warto obstawić zakład po największym kursie.

Inter Mediolan gra z Szachtarem Donieck, a Manchester City z FC Sevillą. Jak widać najniższe kursy są na Inter i Manchester z racji tego, że grają one po przeciwnej stronie drabinki i mogą spotkać się dopiero w finale, a w swoich półfinałowych meczach są faworytami do zwycięstwa. Strony bukmacherskie wystawiając kursy na takie zdarzenia długoterminowe biorą pod uwagę też absencje w zespole z powodu kartek, pauzowanie zawodników z powodów różnych kontuzji, ostatnie wyniki w rozgrywanych meczach, bezpośrednie mecze w przeszłości z drużynami, które mają na swojej drodze i jak rozlosowana została droga do finału.

Terminy rozgrywek

Przypomnijmy, że w tym roku nie są rozgrywane mecze rewanżowe. Z powodu pandemii koronawirusa COVID-19 cały turniej opóźnił się o parę miesięcy, dlatego zorganizowany został tryb przyspieszony. Polega on na tym, że wszystkie mecze od ćwierćfinałów rozgrywane są w Niemczech na kilku stadionach. Jest to neutralne boisko, dlatego nie decyduje tu żaden aspekt własnej murawy i kibiców. Trybuny są puste, rozgrywany jest tylko jeden mecz, ewentualna dogrywka i karne. Przegrany odpada i nie ma szans na rewanż.

Mecze półfinałowe rozgrywane są w dniach 16 i 17 sierpnia 2020 roku, a wielki finał zaplanowany został 21 sierpnia 2020 roku na stadionie RhenEnergieStadion w Kolonii.