LVBet czy Totolotek – którego bukmachera wybrać?

LVBet czy Totolotek - którego bukmachera wybrać?Osoba, która nie jest związana z branżą bukmacherską i widzi porównanie tych dwóch firm, może ocenić to zastawienie jak walkę Dawida z Goliatem. W teorii ciężko doszukiwać się równych szans w starciu takiej firmy jak Totolotek, która działa na polskim rynku już od 1992 roku, a LVBet, które rozpoczęło działalność dopiero w 2016 roku. Bukmacherów dzieli prawie ćwierć wieku doświadczenia w oferowaniu zakładów wzajemnych i można byłoby przypuszczać, że legenda polskiej bukmacherski nie zostawi na swoim rywalu suchej nitki.

Niestety prawdziwe życie i osoby, które są związane z branżą bukmacherską, nie pozostawiają złudzeń, że LVBet w ciągu 5 lat rozwinął się zdecydowanie lepiej niż Totolotek w ostatnich kilkunastu latach działalności. Przejdźmy zatem do porównania usług wyżej wymienionych firm bukmacherskich.

Oferta na zakłady sportowe i pozostałe

Pierwsze co rzuca się w oczy po odwiedzeniu stron internetowych obu bukmacherów to fakt, że LVBet jest znacznie bardziej wszechstronny pod tym względem.

Znajdziemy u niego ofertę na tradycyjne dyscypliny sportowe, ale również oddzielną sekcję na e-sport, gry karciane i sporty wirtualne. W przypadku piłki nożnej możemy liczyć na bardzo niszowe ligi z całego świata i dodatkowo wiele poziomów rozgrywkowych nawet do 4 lub 5 ligi. Identycznie sytuacja wygląda z tenisem ziemnym i e-sportem. Nie będzie problemem znaleźć do obstawiania turniej, którego nie ma w ofercie innych bukmacherów.

Totolotek był tak naprawdę pierwszym bukmacherem, który zaproponował swoim użytkownikom sporty wirtualne i to go wyróżniało przez długi czas. Oferta była bardzo rozbudowana i mogliśmy skorzystać z innej formy zakładów niż te standardowe. Niestety ostatnia aktualizacja strony internetowej pozbawiła bukmachera tej sekcji i nie wiadomo kiedy zostanie ona przywrócona. Nie znajdziemy też nowości, jaką jest możliwość obstawiania gier karcianych, która cieszy się coraz większą popularnością wśród typerów. Tak naprawdę Totolotek posiada solidną ofertę na tradycyjne dyscypliny sportowe i tego nie można mu odmówić, jednak wszystkie dodatkowe sekcje albo nie istnieją, albo mają bardzo małą ilość rynków zakładowych np. e-sport.

O ile w ramach tradycyjnych sportów bukmacherzy oscylują w pobliżu remisu, tak wszystkie dodatkowe sekcje przemawiają na korzyść LVBet.

Który bukmacher ma lepszą ofertę powitalną?

W tym aspekcie również należy wskazać na wyraźną przewagę LVBet, bo zarówno suma, jak i różnorodność bonusów dla nowych użytkowników są zdecydowanie korzystniejsze dla każdego typera.

Podstawowa oferta LVBet:

 • bonus od pierwszej wpłaty do 2000 złotych
 • bonus od drugiej wpłaty do 1000 złotych
 • zakład bez ryzyka do 333 złotych
 • freebet 20 złotych

Podstawowa oferta Totolotka:

 • bonus od pierwszej wpłaty do 500 złotych
 • bonus od pierwszej wpłaty do 49 złotych(aplikacja)

Porównanie samych liczb pokazuje dokładnie jaka przepaść w tym aspekcie dzieli obu tych bukmacherów w tym momencie. Gdyby jeszcze warunki obrotu bonusów od wpłat w Totolotku były atrakcyjne, to można byłoby przymknąć oko, ale i one pozostawiają wiele do życzenia. W obu przypadkach potrzebny jest 3-krotny obrót, na stronie internetowej z minimalnym kursem ogólnym 2.46, a w aplikacji mobilnej 1.90.

LVBet co prawda również ma spore wymagania co do bonusów od wpłat, tak zakład bez ryzyka możemy obstawić na dowolne sporty z minimalnym kursem 1.75, a jeżeli kupon okaże się przegrany i zwrócona zostanie nam stawka, to wystarczy jednokrotny obrót po tym samym kursie. Dodatkowo możemy jeszcze grać przez 14 dni od rejestracji bez podatku, spełniając dosyć skromne wymagania co do kuponu.

Gdzie znajdziemy lepsze promocje dla stałych użytkowników?

LVBet jest bukmacherem, który bardzo przykłada się do oferowania wielu promocji w swojej ofercie. Znajdziemy tam między innymi takie podstawowe udogodnienia, jak podwyższanie kursów w poszczególnych zdarzeniach sportowych, ale możemy liczyć też na wiele stałych ofert na cashback np. e-sport czy sporty wirtualne. Dodatkowo co jakiś czas są prowadzone rankingi w ramach konkretnych wydarzeń, w których można wygrać dodatkowe bonusy i nagrody. Kwoty promocji również nie są niskie, bo od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Totolotek oferuje nam obecnie jedynie stałą promocję KING SIZE, w której dorzucając do kuponu minimum 7 spotkań, możemy grać bez podatku, bo bukmacher dołoży nam do wygranej 15%. Maksymalnie przy 30 zdarzeniach możemy liczyć na 66% dodatkowych środków. Nie wyróżnia go to jednak na tle LVBet, który oferuje również stałą grę bez podatku i musimy obstawić w tym celu kupon z 6 zdarzeniami. Totolotek, jak na firmę prawie z 30-letnim stażem niestety bardzo zaniedbał ten segment w swojej ofercie.

Obsługa klienta i metody płatności

LVBet

 1. Metody kontaktu: czat na żywo, e-mail, formularz kontaktowy 
 2. BOK działa: w trybie 24/7 
 3. Siedziba: ul. Melchiora Wańkowicza 3, 40-384 Katowice 

Metody płatności:

 • karty kredytowej/debetowej Visa/MasterCard
 • szybkie płatności Przelewy24, dotpay, Tpay, BLIK
 • paysafecard, Skrill, paymenticon
 • zwykły przelew bankowy

Wypłaty: Rapid pay, dostępne są szybkie płatności i księgowanie do 15 minut.

Totolotek

 1. Metody kontaktu: infolinia, czat na żywo, e-mail 
 2. BOK działa: w godz. 9-19 codziennie 
 3. Siedziba: ul. Taneczna 18 b, 02-829 Warszawa 

Metody płatności:

 • karta kredytowa Visa/Mastercard
 • PayU, dotpay, PayPal, BLIK
 • Skrill lub Neteller
 • zwykły przelew bankowy

Wypłaty: przelew na rachunek bankowy, wypłaty do 10 rano są realizowane tego samego dnia, w weekend niestety nie będą obsługiwane.

Podsumowanie

Należy pamiętać, że porównanie dotyczy legalnych i sprawdzonych polskich bukmacherów. Nie można stwierdzić, że jeden z nich jest znacznie gorszy lub mniej bezpieczny. Każdy gwarantuje swoim użytkownikom najwyższe standardy.

Jeżeli lubimy korzystać z promocji i liczymy na okazały bonus powitany, to z pewnością będzie nam bliżej do bukmachera LVBet. Natomiast w pozostałych aspektach różnice nie są już tak wyraźne. Zarówno oferta na tradycyjne sporty, zakłady na żywo i kursy bukmacherskie są na podobnych płaszczyznach.

FAQ

U bukmachera LVBET możemy liczyć na 3000 złotych bonusu od depozytu, 333 złote na zakład bez ryzyka i freebet o wartości 20 złotych. W Totolotku bonus od depozytu do 549 złotych (aplikacja + strona).

Tak, LVBET udostępnia ekspresowe wypłaty. Natomiast Totolotek przelewa pieniądze za pośrednictwem tradycyjnego przelewu.

Wpłacając pieniądze po zarejestrowaniu konta gracza, możemy liczyć zwykle na podwojenie naszych pieniędzy przez bukmachera w formie dodatkowych środków, które przed wypłatą należy jeszcze obrócić.

Tak, Totolotek oferuje swoje usługi już prawie od 30 lat w naszym państwie, a LVBET prowadzi działalność od 2016 roku. Obie firmy posiadają zezwolenie wydane przez Ministerstwo Finansów.