Metody płatności u bukmacherów

Nie da się ukryć, że metody płatności u bukmacherów to jedna z najważniejszych kwestii, na którą gracz zwraca uwagę podczas wyboru konkretnego operatora. Im więcej dostępnych możliwości, tym łatwiejsze obstawianie. Niezależnie od tego czy dopiero masz w planach rozpocząć swoją przygodę typerską, czy jesteś już nieco bardziej doświadczonym graczem, warto dowiedzieć się jak dokładnie działają płatności u polskich buków.

Z tego artykułu dowiesz się wszystkich najistotniejszych informacji na temat metod płatności u buków. Jakie formy płatności znajdziesz u bukmacherów? Jak wpłacić oraz wypłacić swoje środki z konta? Szczegółowo odpowiemy na te pytania oraz wiele więcej.

Aktualne metody płatności u bukmacherów w 2024

Legalni polscy bukmacherzy starają się sprostać wszystkim oczekiwaniom swoich graczy – zaczynając od łatwej i szybkiej rejestracji, poprzez szeroką ofertę, aż po dostępne metody płatności. Nie da się ukryć, że sposobów na zasilenie konta gracza jest naprawdę wiele. Niektóre z nich są akceptowane u wszystkich operatorów i są to metody typu karty kredytowe MasterCard bądź Visa czy tradycyjny przelew bankowy. Natomiast część z nich jest dostępna tylko u niektórych buków – są to np. portfele elektroniczne takie jak Neteller czy Skrill. Jakie zatem jako gracz masz opcje do wyboru? Poniżej znajdziesz wszystkie możliwości.

Karty kredytowe i debetowe MasterCard oraz Visa

Dokonywanie płatności kartami jest niewątpliwie najpopularniejszą metodą płatności w zakładach bukmacherskich. Już teraz warto wspomnieć, że wszyscy polscy operatorzy posiadają tę metodę płatności w swojej ofercie.

Przede wszystkim płatności przy pomocy kart kredytowych są bezpieczne oraz błyskawiczne. Wpłacone środki na Twoim koncie gracza powinny pojawić się w ciągu kilku minut. Co więcej, nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat. Jeśli zdecydujesz się na wpłatę 100 zł, na Twoim koncie gracza pojawi się dokładnie 100 zł.

Aby dokonać płatności za pośrednictwem karty MasterCard lub Visa należy podać dane posiadacza karty (imię i nazwisko), numer karty, datę ważności oraz kod CVV.

Tradycyjny przelew bankowy

Aktualne metody płatności u bukmacherów w 2022

Z racji tego, że tradycyjny przelew bankowy to najstarsza forma rozliczeń bezgotówkowych, wciąż są osoby, które z niej korzystają. Choć nie da się ukryć, że zwolenników tej metody jest coraz mniej. Głównie wynika to z faktu, że wpłata środków na konto gracza może trwać nawet kilka dni. Nie jest to więc metoda dla osób, które oczekują, że ich pieniądze pojawią się na ich koncie w kilka minut.

Chcąc korzystać z tej metody zawsze będziesz musiał brać pod uwagę dzień tygodnia oraz godzinę zlecania przelewu. W innym przypadku środki mogą nie zdążyć na czas dotrzeć na Twoje konto.

Błyskawiczny przelew bankowy

Definitywnie lepszą i znacznie szybszą metodą płatności jest błyskawiczny przelew bankowy. Dzięki niemu pieniądze na koncie gracza pojawią się natychmiast. Nie ma znaczenia o jakiej porze dnia czy nocy dokonasz wpłaty.

Pamiętaj, że aby skorzystać z tej metody musisz skorzystać z platform pośredniczych typu: PayU, Tpay, DotPay czy Przelewy24. Są one obsługiwane przez większość banków w Polsce i do tego nie pobierają żadnej prowizji. Jest to w pełni darmowa forma płatności gwarantująca wysokie bezpieczeństwo dokonywania transakcji.

BLIK

BLIK jest to metoda płatności, która z miesiąca na miesiąc zyskuje na coraz większej popularności. Aktualnie wszystkie zakłady bukmacherskie w Polsce posiadają BLIK w swojej ofercie.

Aby wykonać transakcję jedyne czego będziesz potrzebować to aplikacja mobilna swojego banku, za pomocą której wygenerujesz jednorazowy kod weryfikujący. Cały proces potrwa zaledwie kilkanaście sekund, ponieważ wszystko co będziesz musiał zrobić to wpisać wcześniej wygenerowany kod w odpowiednie miejsce na stronie bukmachera.

Portfele elektroniczne

Dwa najpopularniejsze, nie tylko w Polsce, ale także na świecie, portfele elektroniczne to Skrill oraz Neteller. Niestety nie wszystkie zakłady bukmacherskie w naszym kraju posiadają je w swojej ofercie. Jednak patrząc na to jakie korzyści niosą za sobą e-portfele, niewykluczone jest, że w najbliższej przyszłości ulegnie to zmianie.

Przelanie pieniędzy Twoje z e-portfela na konto bukmacherskie nie zajmie Ci więcej niż kilka minut. Co więcej, one także nie pobierają żadnych dodatkowych opłat.

Paysafecard

Paysafecard to elektroniczna metoda płatności w formie karty przedpłaconej. Opiera się ona na systemie pre-paid, dzięki czemu podczas dokonywania transakcji nie jesteś zobowiązany do podawania jakichkolwiek swoich danych. Masz zagwarantowane nie tylko bezpieczeństwo, ale także pełną anonimowość.

Tak jak w przypadku elektronicznych portfeli, niewiele bukmacherów jeszcze korzysta z Paysafecard, jednak nie wątpimy w to, że sytuacja niedługo ulegnie zmianie.

Jak wpłacić pieniądze na konto gracza?

Proces wpłaty środków na konto gracza u większości polskich bukmacherów przebiega w ten sam sposób. Nie jest to nic skomplikowanego i trwa zaledwie kilka chwil. Zanim jednak zechcesz wpłacić pieniądze, konieczna będzie rejestracja konta – czyli wypełnienie maksymalnie dwóch formularzy podstawowymi danymi osobowymi.

Następnie możesz przejść do wpłaty. Jak tego dokonać? Poniżej znajdziesz opisany cały proces krok po kroku:

  1. Zaloguj się na swoje konto bukmacherskie.
  2. Odszukaj zakładkę „Wpłata”/”Wpłać”.
  3. Podaj kwotę, którą chcesz wpłacić.
  4. Wybierz odpowiednią dla siebie metodę płatności.
  5. Następnie postępuj zgodnie ze wskazówkami.

I to by było na tyle. Szybko, prosto i wygodnie. Dodatkowo pamiętaj, że w większości przypadków środki na Twoim koncie gracza pojawiają się na nim w ciągu kilku minut.

FAQ

Czy wpłaty środków do bukmacherów internetowych są bezpieczne?

Wpłaty dokonywane do legalnie działających bukmacherów są w pełni bezpieczne. Muszą oni bowiem spełniać szereg regulacji prawnych, dzięki którym zarówno Twoje środki jak i dane osobowe będą bezpieczne.

Czy mogę wpłacić pieniądze do bukmachera za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego?

Oczywiście, że tak. Na chwilę obecną każdy bukmacher posiada opcję tradycyjnego przelewu bankowego w swojej ofercie. Pamiętaj jednak, że dokonując wpłaty za pomocą tej formy, czasami będziesz musiał czekać na środki nawet kilka dni.

Czy zakłady bukmacherskie pobierają jakieś dodatkowe prowizje od wpłat?

Wszystkie metody płatności, które oferują bukmacherzy są w pełni darmowe. Zakłady bukmacherskie działają na podstawie licencji wydanej przez Ministerstwo Finansów i dzięki niej nie mogą pobierać żadnych opłat.

4.9/5 - (7 votes)