Typy na Premier League

Typy na Premier League

Typy na Premier League

Rozgrywki Premier League wśród typujących mają opinię jednych z trudniejszych do obstawiania. Nie jest tu mowa o faworytach, którzy bardzo często stają na wysokości zadania i wysoko wygrywają na własnym boisku. Jednak znaczna część meczów jest bardzo wyrównana. Piłka w Anglii jest siłowa i fizyczna, drużyny słyną z bardzo dobrej gry defensywnej. W przypadku dwóch wyrównanych zespołów albo meczów wyjazdowych rzadko kiedy zwycięstwo kończy się kilkoma bramkami. Częściej jest to rezultat bliski remisowi. Rzadko kiedy w Premier League są drużyny, które wyraźnie odstają od pozostałych, częściej działa to w drugą stronę, że nawet beniaminek potrafi urwać punkty najlepszym. Co zrobić, aby typować skutecznie i u którego bukmachera będzie to najbardziej opłacalne? Wszystko w poniższym artykule.

Premier League – najważniejsze informacje

Premier League została założona w 1992 roku i są to rozgrywki najwyższej piłkarskiej rangi w Anglii. Bierze w nich udział 20 najlepszych klubów piłkarskich, które rywalizują cyklicznie w sezonach między sierpniem a majem. 

Premier League - najważniejsze informacje

Co sezon na zwycięzcę Premier League czeka tytuł Mistrza Anglii, a trzy najsłabsze ekipy spadają do drugiej ligi, czyli do Championship. Poza tym pięć najlepszych drużyn może reprezentować swój kraj w europejskich pucharach. Pierwsze 4 miejsca to awans do Ligi Mistrzów, a piąta drużyna zagra w Lidze Europy.Premier League jest jedną z najczęściej i najchętniej oglądaną ligą piłkarską na świecie. Od wielu lat czerpie ogromne zyski ze sprzedaży praw telewizyjnych do innych krajów. Jest to też jedna z najbardziej dochodowych rozgrywek piłkarskich i obroty klubów przekraczające miliardy funtów już nikogo nie dziwią. Grają w niej najlepsi piłkarze z całego świata, a kwoty transferów często wywołują zawrót głowy.

Angielska Premier League słynie z bardzo ostrej gry na pograniczu faulu. Piłkarze są świetnie przygotowani taktycznie, a na ławkach trenerskich zasiadają często najlepsi selekcjonerzy na świecie. Kibice lubią oglądać te rozgrywki, bo nawet najsłabsze drużyny w lidze potrafią zagrać świetny, szybki i bardzo ofensywny mecz. Wiele klubów osiąga również sukcesy na  arenie międzynarodowej jak chociażby Liverpool, Chelsea, Manchester United, Tottenham czy Manchester City.

Jak typować w Premier League?

Oczywiście Premier League, jak i każdą inną ligę piłkarską  należy typować z odpowiednim rozeznaniem oraz wiedzą. Obstawianie po wysokości kursów i bez większego zainteresowania rozgrywkami na dłuższą metę zakończy się jedynie utratą pieniędzy.

Porady dla obstawiających Premier League:

 • Umiejętnie korzystaj ze statystyk – nie sugeruj się tylko ostatnim meczem, obserwuj formę, braki w składzie, aktualną dyspozycję i cele przed daną drużyną.
 • Omijaj bardzo niskie kursy – często kurs na faworyta wynosi 1.05-1.2, jest to kompletnie nieopłacalne na granie singla, a dokładanie do kuponu nie zwiększy znacząco wygranej, a może dojść do niespodzianki.
 • Nie bój się zakładów długoterminowych – obstawianie na króla strzelców, drużyn w TOP6 czy spadkowiczów nie jest wcale takie straszne. Wystarczy odrobina intuicji i dobrej analizy przed rozpoczęciem sezonu.
 • Czasem mniej, oznacza lepiej – graj single z wysokimi kursami, Premier League charakteryzuje się bardzo solidną defensywną piłką, a drużyny na własnym stadionie wygrywają w ponad 50% meczów.
 • Obstawiaj dokładne rezultaty – przy dobrej analizie to jest bardzo dobry pomysł na zarobek, bo kursy zaczynają się od 6.00 w górę. W zeszłym sezonie ponad 13% rezultatów to 1-1, 9,47% 2-1 i 8,68% 1-0. 
 • Określ budżet i skorzystaj z najlepszego bonusu powitalnego – jeżeli masz 2000 tysiące przeznaczone na grę, to fajnie byłoby skorzystać z takiego samego podwojenia depozytu. Jeżeli masz 100 złotych, to fajniejszą opcją będzie zakład bez ryzyka.

Gdzie najlepiej obstawiać zakłady na Premier League?

Obstawiać Premier League możemy jedynie u legalnych bukmacherów w Polsce. To najważniejszy czynnik, na który musimy zwrócić uwagę przed wyborem odpowiedniej strony bukmacherskiej dla nas. Korzystną informacją jest fakt, że wszyscy polscy bukmacherzy oferują zakłady na Premier League. 

Duże znaczenie mają oczywiście marże, które firmy bukmacherskie pobierają przy wystawianiu kursów. Im mniejsza marża, tym większy kurs możemy otrzymać na dane zdarzenie. Na samym początku sezonu typerzy mogli zapoznać się z aktualną listą, zawierającą spis wszystkich najpopularniejszych bukmacherów i średnich marż, jakie będą pobierać na Premier League.

Marże w sezonie 2020/2021 Premier League to:

 • Betclic – 1.95%
 • Noblebet – 3.51%
 • forBET – 3.95%
 • Fortuna – 4.06%
 • Totolotek – 4.25%
 • ETOTO – 4.39%
 • TOTALbet – 4.85%
 • Superbet – 5.06%
 • LVBET – 5.25%
 • STS – 5.27%
 • PZBUK – 5,28%
 • eWinner – 6.76%

Bonusy i promocje na Premier League

 • Betclic – na start możemy skorzystać z zakładu bez ryzyka do kwoty 550 złotych. Jeżeli obstawimy zwycięstwo Chelsea, która przegra, otrzymamy zwrot stawki na konto gracza. Poza tym możemy korzystać z promocji SUPER KURSY i MULTI+, w których możemy skorzystać z wyższego kursu lub przy kilku zdarzeniach z Premier League otrzymać większą wygraną.
 • LVBET – możemy liczyć u tego bukmachera na bonus od depozytu do 3000 złotych, 333 złote na zakład bez ryzyka i 20 złotych na freebet. Dodatkowo promocja GRUBY KUPON na wyższe kursy.
 • Fortuna – na obstawanie Premier League dostaniemy do 2000 złotych od depozytu, 200 złotych na zakład bez ryzyka i 20 złotych na freebet. Promocje SUPEROFERTA i BONUS AKO mogą powiększyć kursy na poszczególne mecze, a dodatkowo możemy grać niektóre kupony bez podatku.
 • STS – jako bonus powitalny możemy odebrać do 1200 złotych bonusu od depozytu, 235 złotych na zakład bez ryzyka i 29 złotych na freebet. STS ma bardzo bogatą ofertę na Premier League, oferuje na każde zdarzenie około 70 rynków.
 • Noblebet – nowy bukmacher, który proponuje naprawdę wysokie kursy na Premier League i na początek do 2000 tysięcy złotych podzielone na pierwsze trzy depozyty. Dodatkowo około 100 rynków na każdy mecz ligi angielskiej w noblebet.