Menu

Wydarzenie sportowe przełożone lub anulowane – zasady obowiązujące u bukmacherów

Wydarzenie sportowe przełożone lub anulowane  - zasady obowiązujące u bukmacherów

Czasem jest tak, że przeglądamy statystyki, czytamy wszystkie informacje odnośnie zakładu, który mamy zamiar obstawić. Spędzamy na tym kilka godzin, uznajemy, że prawdopodobieństwo trafienia jest bardzo wysokie i jest szansa na wygranie pewnej kwoty pieniędzy, a tu następuje coś nieprzewidzianego – zdarzenie sportowe zostaje odwołane lub przełożone! To samo w sobie już jest frustrujące, ale co wtedy dzieje się z naszym kuponem? W dalszej części artykułu wszystkiego się dowiesz. 

Co się dzieje z kuponem gdy odwołają lub przełożą mecz? 

Tak naprawdę nie ma żadnego powodu aby panikować! W większości przypadków zakład, który obstawiliśmy będzie nadal obowiązywał w późniejszym terminie.

Jeżeli data przełożenia np. meczu, turnieju czy jakiegoś rajdu samochodowego jest ustalona szybko i jest już znana, to polscy bukmacherzy często przedłużają też obowiązywanie postawionego kuponu aż do momentu kiedy zdarzenie sportowe się odbędzie. W zależności od bukmachera może to być 48 godzin, 72 godziny czy nawet tydzień czasu. Drugą opcją jaką bukmacherzy często stosują jest po prostu anulowanie kuponu i rozliczenie go tak jakby tego zakładu po prostu nie było. Wszystko zależy od bukmachera i regulaminu jak tego typu zakłady są rozliczane.  

Zasady obowiązujące u bukmacherów w Polsce 

Zasady obowiązujące u bukmacherów w Polsce

Warto przyjrzeć się najpopularniejszym bukmacherom w Polsce, bo na tym rynku się obracamy i musimy mieć wiedzę jak będą rozliczane nasze legalnie obstawione zakłady sportowe. Przejdźmy zatem do krótkiego podsumowania tego, czego możemy się spodziewać gdy zdarzenie sportowe na naszym kuponie zostanie przełożone lub anulowane. 

Fortuna 

  • mecz odwołany/anulowany – jeżeli na dane zdarzenie został zawarty pojedynczy zakład to stawka będzie zwrócona w całości, natomiast w przypadku kuponów akumulowanych z kilkoma innymi zdarzeniami będzie on rozliczony po kursie 1.00 
  • mecz przerwany/przełożony – w takim przypadku trzeba poczekać do 3 dni kalendarzowych na wyznaczenie nowego terminu spotkania lub dokończenia go. Jeżeli termin będzie zbyt odległy np. miesiąc później to bukmacher postępuje identycznie jak w przypadku anulowania meczu 

STS 

  • mecz odwołany/anulowany – jeżeli spotkanie się nie odbędzie lub zostanie anulowane zostanie zwrócona stawka w całości(chyba, że zostanie rozegrane w ciągu 24 godzin od pierwotnego terminu ), a gdy na kuponie było kilka zdarzeń będzie rozliczony po kursie 1.00 
  • mecz przerwany/przełożony – jeżeli mecz zostanie dograny lub rozpocznie się w ciągu 24 godzin od regulaminowego rozpoczęcia to bukmacher czeka z rozliczeniem zakładu. Jeżeli czas ten minie to zakład jest traktowany jak anulowany. W sportach walki i boksie oczekuje się na rozstrzygnięcie również 24 godziny, a jeżeli w walce weźmie udział zmiennik to zakład jest nieważny. W przypadku Motocyklowego Grand Prix gdy wyścig jest zawieszony bądź przerwany to na jego dokończenie przewiduje się 72 godziny – po tym terminie zakłady są anulowane. 

LVBet  

  • mecz odwołany/anulowany – jeżeli zdarzenie nie odbędzie się lub nie zostanie rozstrzygnięte w ciągu 30 godzin lub 15 godzin – jest to ściśle związane z dyscypliną sportową której dotyczył zakład to otrzymujemy zwrot stawki lub rozliczenie po kursie 1.00. Wyjątkiem jest odwołanie zdarzenia sportowego w obrębie dużej imprezy sportowej np. Igrzysk Olimpijskich – wtedy bukmacher z rozliczeniem czeka do momentu aż spotkanie odbędzie się. 
  • mecz przerwany/przełożony – jeżeli spotkanie nie zostanie dokończone lub zostanie przerwane to zakłady, które zdążyły się wydarzyć będą rozliczone ( np. kto wygra pierwszy set, pierwszą połowę, pierwszą tercję itd.). W przypadku zakładów na oficjalny wynik w przypadku jego braku w ciągu 30 godzin lub 15 godzin( w zależności od dyscypliny) zostaną one potraktowane jak anulowane. 

Betclic 

  • mecz odwołany/anulowany – jeżeli spotkanie się nie odbędzie, zostanie anulowane lub termin rozegrania będzie dłuższy niż 36 godzin to otrzymamy zwrot stawki lub rozliczenie zakładu po kursie 1.00. 
  • mecz przerwany/przełożony – na dokończenie meczu tak jak w przypadku jego odwołania jest 36 godzin. Po tym terminie otrzymujemy zwrot. Wyjątki występują w takich dyscyplinach jak badminton, lekkoatletyka i tenis, gdzie termin oczekiwania może wynosić więcej niż 36 godzin, chyba, że wydarzenie zostanie w całości anulowane.