Menu
Zakłady bukmacherskie Finlandia

Zakłady bukmacherskie Finlandia

Rynek bukmacherski w Finlandii nie jest zbytnio rozbudowany. Obstawianie sportu nigdy nie należało do głównych rozrywek Finów i dlatego państwo nie dba o rozszerzanie konkurencji wśród firm bukmacherskich.  Mieszkając w Finlandii możemy co prawda obstawiać u zagranicznych bukmacherów, ale jeżeli chodzi o punkty stacjonarne możemy korzystać z usług tylko jednej firmy. Sprawdźmy więc, jak wygląda sytuacja od strony prawa i legalności zawierania zakładów wzajemnych.

Zakłady bukmacherskie w Finlandii – jak wygląda prawo hazardowe?

Zakłady bukmacherskie Finlandia

Zgodnie z fińskimi przepisami tylko państwowe przedsiębiorstwo hazardowe Veikkaus Oy ma prawo do oferowania usług hazardowych i związanego z nimi marketingu w Finlandii – innymi słowy do monopolu kontrolowanego przez państwo. W przypadku gier hazardowych najważniejszym aktem prawnym Finlandii jest ustawa o loteriach, uzupełniona dekretami rządowymi. W Finlandii hazard jest nadzorowany przez Krajową Radę Policji, która może nakazać nielegalnym operatorom gier hazardowych zaprzestanie działalności pod groźbą grzywny.

Chociaż zgodnie z ustawą o loteriach tylko Veikkaus może zajmować się hazardem w Finlandii, ustawa nie może bezpośrednio zakazać zagranicznym firmom oferowania usług hazardowych w Finlandii. Zagraniczne firmy hazardowe mogą technicznie działać w Finlandii, a hazard na zagranicznych stronach jest całkowicie legalny dla obywateli Finlandii.

Należy pamiętać, że jedynym operatorem z licencją Ministerstwa Finansów, który akceptuje graczy z Finladii jest LVbet.

BONUS POWITALNY
100% do 50 €

Odbierz Bonus

Warto wspomnieć, że wszystkie zyski z gier hazardowych są przekazywane organizacjom non-profit na różne projekty społeczne, wydarzenia sportowe, naukę, edukację i sztukę. Jedyne legalne regionalne strony hazardowe to PAF (właściciel monopolu na zakłady w prowincji Aland) oraz Ray (kontroluje resztę państwa).

Oczywiście jest to ogromny minus, że w Finlandii nie istnieje tak naprawdę konkurencja dla typerów, którzy lubią pójść do punktu stacjonarnego i tradycyjnie obstawić swój kupon. Można korzystać z usług tylko jednej państwowej firmy, a tym samym nie możemy liczyć na różnorodność kursów i szukanie atrakcyjniejszej oferty. Dlatego wielu Finów wybiera sektor online, bo jeżeli już decydują się obstawiać, to mogą robić to po zdecydowanie wyższych kursach.

Legalni bukmacherzy w Finlandii

Zakłady bukmacherskie w LVBet - oferta i opinieNa rynku bukmacherskim w Finlandii monopol na świadczenie usług ma firma Veikkaus Oy, działa pod kontrolą rządu i umożliwia obstawianie zakładów. Dlatego jeżeli zamierzamy obstawiać w punktach stacjonarnych, to nie ma żadnej konkurencji. Można tylko i wyłącznie korzystać z usług jednego dopuszczonego przez państwo bukmachera. Inaczej sytuacja ma się ze stronami bukmacherskimi gdy chcemy obstawiać kupony w Internecie. Wtedy możemy również korzystać z zagranicznych podmiotów takich jak Bet365 czy 888sport. Rząd fiński wylicza, że obywatele Finlandii korzystają z ponad stu różnych stron hazardowych. Pomimo, że nie mogą się reklamować na terenie państwa to mogą świadczyć usługi dla Finów bez żadnych konsekwencji.

Jak wybrać najlepsze zakłady i jak obstawiać?

Wybierając najlepszą stronę z zakładami bukmacherskimi trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czego tak naprawdę oczekujemy. Czy interesuje nas przyjazny interfejs, rozbudowana oferta zakładów na żywo czy może jak najwięcej sportów wirtualnych. Trzeba wybrać bukmachera, który spełnia nasze oczekiwania, dlatego warto najpierw poprzeglądać dokładnie wszystkie strony i poczytać opinie oraz recenzje innych typerów. Gdy już zdecydujemy się na jakąś stronę bukmacherską należy też zerknąć na bonusy oferowane za rejestrację. Im bardziej atrakcyjny, tym lepiej rozpocznie się przygoda z bukmacherką.

Najważniejsze jest to, żeby wybrać bukmachera, który będzie oferował zarówno najwyższe kursy, szeroką ofertę i najlepsze promocje na dyscypliny, które chcemy obstawiać. Jeżeli naszym numerem jeden jest piłkarska liga francuska, to szukajmy bukmachera pod tym względem. Liczy się nasza przyszła aktywność i wysokie wygrane, a nie to, że szata graficzna na stronie jest znacznie ładniejsza.

BONUS POWITALNY
100% do 50 €

Odbierz Bonus

Dodaj komentarz