Zakłady bukmacherskie Holandia

Zakłady bukmacherskie Holandia

Według wielu dostępnych statystyk Holandia w ostatnim czasie przeżyła duży wzrost liczby Polaków wyjeżdżających tam za pracą lub lepszymi warunkami życia. Szacuje się, że około 250 tysięcy naszych rodaków zmienia miejsce swojego zamieszkania na kraj w którym stolicą jest Amsterdam. A to już na tyle duża grupa by zainteresować się tematem obstawiania meczów w tym państwie. 

Zdając sobie sprawę jak wielu Polaków interesuje się zakładami bukmacherskimi i jak popularne są one w naszym kraju, możemy śmiało stwierdzić, że zagranicą sytuacja wygląda podobnie. Polacy mogą jedynie obstawiać u bukmacherów, którzy posiadają licencję MF, chyba że mamy na stale inne obywatelstwo.

Prawo hazardowe w Holandii 

Zakłady bukmacherskie Holandia

Obecnie wydawaniem wszelkich licencji zajmuje się rządowy organ ds. gier Kansspelautoriteit (KSA). Prawo dotyczące hazardu jest w dalszym ciągu w trakcie zmian i dopiero od połowy 2020 roku będą przyjmowane do rozpatrzenia wnioski od zagranicznych bukmacherów o przyznanie licencji na legalną działalność w Holandii. A prawdopodobnie od 2021 roku będą już pierwsze wiążące decyzje. 

Rynek nie będzie przyjazny, bo możliwy jest aż 29% podatek nałożony na bukmachera, jednak można spodziewać się, że niektóre firmy bukmacherskie i tak spróbują swoich sił.  

Sposoby płatności na stronie bukmacherskiej w Holandii – wpłaty i wypłaty 

Holandia jako jedno z bardzo rozwiniętych państw zachodnich oferuje graczom naprawdę duży wachlarz jeżeli chodzi o sposoby płatności na stronach bukmacherskich. Nie ma żadnych ograniczeń pod tym względem i możemy ze spokojem korzystać ze wszystkich z bardziej lub mniej znanych możliwości transferu naszych pieniędzy do bukmachera. 

 • Apple Pay za pomocą np. iPhona możemy szybko doładować konto 
 • Tradycyjnie kartą kredytową lub debetową MasterCard, Visa etc. 
 • E-portfel typu Skrill, PayPal, Neteller czy ecoPayz 
 • Karty pre-paid i vouchery gotówkowe 
 • Zwykły przelew na konto bankowe – najwolniejsza opcja trwająca od 5 do 10 dni 

W przypadku gdy chcemy nasze pieniądze wypłacić ze strony bukmacherskiej to możemy skorzystać z tych samych sposobów płatności, które obowiązują przy depozytach. Tutaj sytuacja w przypadku zakładów bukmacherskich w holandii aż tak nie różni sie od tych w polsce.

Gdzie obstawiać zakłady bukmacherskie w Holandii? 

Warto od razu wspomnieć, że Holendrzy lubią zakłady bukmacherskie, ale jeżeli chodzi o obstawianie różnych dyscyplin sportowych to już sprawa ma się zupełnie inaczej i głównie typowane są ligi holenderskie oraz hokej na trawie, które cieszą się sporą popularnością. Reszta nie jest dla Holendrów aż tak atrakcyjna. Będąc obywatelem Polski możemy obstawiać tylko przy pomocy legalnych bukmacherów, którzy posiadają licencję MF.

Obstawiać zakłady bukmacherskie możemy oczywiście przez Internet drogą online, czyli za pośrednictwem wybranej przez siebie strony bukmacherskiej.  Do wyboru mamy większość znanych na świecie firm, w których możemy zarejestrować swoje konto gracza i wpłacić swój pierwszy depozyt. Holendrzy nie płacą również podatków od wygranych pieniędzy, dlatego rynek zakładów online cieszy się sporą popularnością. Możemy również wybrać opcję skorzystania z punktów stacjonarnych, których nie brakuje w Holandii. Głównie monopol pod tym względem ma firma DeLotto, która poza zakładami bukmacherskimi oferuje różne loterie i gry liczbowe. Jak można zauważyć obstawienie kuponu nie będzie problemem. Tak samo niektórzy operatorzy oferuja bonus bez depozytu w holandii.

Najpopularniejsi bukmacherzy w Holandii 

Od dłuższego czasu trzy główne firmy posiadają licencję na legalną działalność na terenie Holandii. Należą do nich: holenderski bukmacher DeLotto, Scientific Games Racing BV oraz Runnerz. Pierwsza z tych firm posiada pełen monopol na rynku punktów stacjonarnych, rząd holenderski żeby powstrzymać kapitał zagraniczny pozwolił im na wprowadzenie do oferty właśnie zakładów sportowych.

Jednak ustawa hazardowa jest stara i dopiero w 2019 roku została uchwalona nowelizacja. Na tę chwilę mieszkając w Holandii można grać na większości stron zagranicznych bukmacherów pod warunkiem ze nie mamy obywatelstwa polski. Od 2022 prawdopodobnie większość stron bukmacherskich będzie działać już na legalnej licencji holenderskiej ponieważ rynek bardzo dynamicznie sie zmienia. 

Jak obstawiać mecze? 

Pierwszy warunek jaki należy spełnić to mieć ukończone 18 lat, dlatego założenie konta poświadczamy odpowiednim dokumentem tożsamości. Następnie należy wybrać legalnego bukmachera, który posiada licencje. 

Pozostaje nam wtedy jedynie zarejestrować się na stronie wybranego przez nas bukmachera, potwierdzić swoje dane osobowe i przelać swój pierwszy depozyt na który w większości przypadków otrzymamy jego podwojenie lub też inny równie atrakcyjny bonus. 

Oferta nie różni się niczym od innych zagranicznych rynków, mieszkając w Holandii mamy możliwość grania na większości stron bukmacherskich bez żadnego ryzyka o stratę swoich pieniędzy w nieprzewidziany sposób ponieważ większość to duże firmy z wieloletnim doświadczeniem.

Najważniejsze przed rozpoczęciem obstawiania to wybór odpowiedniej strony bukmacherskiej, wszystkie są do siebie podobne, jednak różnią się detalami mogącymi mieć wpływ na późniejsze wygrane i przyjemne typowanie. Jeżeli chcemy mieszkając w Holandii rozpocząć dłuższą przygodę  z bukmacherką to warto poważnie podejść do tematu i wybrać najbardziej odpowiednią stronę.

Wybierając stronę bukmacherską należy zwrócić uwagę na:

 • Legalność bukmachera – pamiętajmy, że należy grać wyłącznie u legalnych licencjonowanych bukmacherów, u których nasze środki finansowe są bezpieczne, a my bez żadnych obaw i konsekwencji możemy je wypłacić na swoje konto bankowe po udanej grze.
 • Dostępną ofertę na różne dyscypliny sportowe – wielu bukmacherów udostępnia zdarzenia na niszowe ligi piłkarskie, mało popularne wydarzenia, a inni tylko na te najpopularniejsze. Tak więc jeżeli interesuje nas 1 liga w Kambodży to warto sprawdzić czy dany bukmacher ją udostępnia.
 • Ilość rynków na poszczególne zdarzenia – im więcej opcji i możliwości do zagrania tym lepiej. Warto wybrać stronę bukmacherską, która na interesującą nas dyscyplinę sportową udostępnia najwięcej rynków. To daje szerszy wachlarz zdarzeń na tworzenie kuponu.
 • Wysokość kursów – często bukmacherzy specjalizujący się w konkretnych dyscyplinach mają wyższe kursy od konkurencji, jeżeli mamy zamiar obstawiać tenis, to sprawdźmy kto oferuje na tę dyscyplinę najwyższe kursy.
 • Aplikacja mobilna – z racji tego, że większość z nas częściej korzysta w ciągu dnia ze smartfona, to jest zalecane, żeby bukmacher oferował intuicyjną, prostą w obsłudze aplikację mobilną. Często możemy już za pomocą zaledwie dwóch kliknięć palcem obstawić interesujące nas zdarzenie.
 • Bonus na rejestrację – bukmacherzy prześcigają się obecnie w ofertach bonusowych na start, które otrzymujemy tylko za to, że założymy konto na konkretnej stronie bukmacherskiej. Poza wysokością bonusów najważniejsze są warunki obrotu bonusem, które musimy spełnić przez możliwością wypłaty. Warto czytać regulamin zawsze.
 • Promocje dla stałych użytkowników – bukmacher, który dba o klientów ma zawsze przygotowanych szereg promocji również dla lojalnych użytkowników. Można przejrzeć stronę w celu zobaczenia jak to będzie wyglądało po jakimś czasie.
 • Kontakt z supportem – czy jest dostępny 24/h na dobę przez 7 w tygodniu, czy może w konkretnych godzinach.

FAQ

Czy obstawianie w Holandii jest legalne?

Tak, obstawianie w Holandii jest legalne. Na przełomie 2021/2022 większość zagranicznych bukmacherów będzie miało licencje na rynku holenderskim. Polacy mogą korzystać tylko z bukmacherów, którzy mają licencje w Polsce.

Jak wybrać najlepszego bukmachera w Holandii?

Z pewnością należy zwrócić uwagę na bonus powitalny, który możemy otrzymać w zamian za założenie konta u danego bukmachera. Dodatkowo czy ma rozbudowaną ofertę na sporty, które chcemy typować oraz jego legalność.

Czy jeżeli mieszkam w Polsce to mogę obstawiać u bukmachera?

Tylko i wyłącznie jeżeli dany bukmacher posiada licencję wydaną przez polskie Ministerstwo Finansów.

Dodaj komentarz