Zakłady bukmacherskie Niemcy

Zakłady bukmacherskie Niemcy

Od wielu lat wiadomo, że w Niemczech żyje na stałe ogromna liczba obywateli Polski z racji tego, że sąsiadujemy z tym krajem i jest on zdecydowanie bardziej atrakcyjny pod względem zarobkowym. Niemcy są zamożnym państwem z dużą populacją, a to stwarza idealne warunki dla bukmacherów. 

Nie powinniśmy jednak martwić się o brak możliwości obstawiania ligi niemieckiej, ponieważ jest ona dostępna u większości polskich bukmacherów. Mecze na niemiecką ligę należy obstawiać wyłącznie za pośrednictwem operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów, podobnie jak na wszystkie inne zagraniczne ligi. 

Fakty są takie, że nasz zachodni sąsiad jest trzecim co do wielkości rynkiem bukmacherskim na świecie. Około 80 bukmacherów oferuje swoje usługi w języku niemieckim, chociaż często zdarza się, że ich siedziba mieści się w innym kraju. Nie przeszkadza to jednak w rozwijaniu biznesu na rynku niemieckim i oferowania swoich usług w zakładach bukmacherskich. 

STS był jedynym polskim bukmacherem, który akceptował wcześniej graczy z Niemiec, jednak od 2021 roku również on wycofał się z tego pomysłu i zablokował możliwość korzystania ze swojej strony dla graczy od naszego zachodniego sąsiada.

Sposoby płatności na stronie bukmacherskiej w Niemczech – wpłaty i wypłaty 

Biorąc pod uwagę, że Niemcy przyciągają zagranicznych bukmacherów i stwarzają im dobre warunki do działania to nie musimy bać się o wyjątkowo trudne metody płatności na stronach bukmacherskich. Praktycznie w każdy sposób możemy przetransferować nasze pieniądze za pomocą metod powszechnie nam znanym, warto szczegóły sprawdzać u konkretnego bukmachera. 

Depozyt środków finansowych jak i wypłaty możemy zwykle dokonać za pomocą: 

 • Karty kredytowej i debetowej Visa, MasterCard, Diners – to najszybszy sposób  
 • E-portfel typu Skrill, PayPal, MuchBetter, Neteller 
 • Dedykowane vouchery gotówkowe i karty pre-paid 
 • Przelew na rachunek bankowy – najwolniejszy sposób transferu gotówki na konto gracza 

Jak wybrać najlepsze zakłady bukmacherskie w Niemczech? 

Konkurencja na rynku bukmacherskim w Niemczech jest bardzo duża dlatego też mamy dostęp do wielu atrakcyjnych promocji za założenie konta u konkretnego bukmachera. Warto sprecyzować swoje oczekiwania i wybrać najlepszą dla swoich potrzeb stronę bukmacherską. 

Przy wyborze powinniśmy kierować się następującymi wytycznymi: 

 • Bonus powitalny – co dostaniemy od bukmachera za założenie konta u niego, czy będzie to podwojenie depozytu czy może zakład bez ryzyka, a może obie opcje
 • Różnorodność oferty – warto sprawdzić na jakie dyscypliny sportowe dany bukmacher w niemczech oferuje zakłady 
 • Wysokość kursów – często jest tak, że różni bukmacherzy specjalizują się w innych dyscyplinach na które oferują wyższe kursy niż konkurencja 
 • Interfejs – poruszanie się po stronie musi być łatwe i intuicyjne 
 • Kontakt z obsługą – czy dostępny jest suport 24/4, video chat i inne rzeczy pomagające graczowi w przypadku problemów 
 • Opinie innych graczy – w wielu przypadkach to pomaga przy wyborze bukmachera, bo doświadczeni typerzy dzielą się wiedzą oceniając plusy i minusy 
 • Legalność – czy bukmacher działa legalnie na terenie Niemiec i czy jest wypłacalny   

Bukmacher niemcy, a podatek od wygranej

Zwykle każdy obstawia mecze po to żeby wygrać i mieć z tego dodatkowe pieniądze. Dobrze też wiadomo, że chcemy grać tam, gdzie podatek od wygranej jest najmniejszy.  

W Polsce podatek ten wynosi 12% co zdecydowanie odstrasza bukmacherów do obecności na naszym rynku. W Republice Federalnej Niemiec zakłady bukmacherskie podlegają opodatkowaniu bez względu na to czy zakład jest zawierany stacjonarnie czy przez internet i jest to stała wartość 5%.

Oczywiście mowa tutaj o legalnych bukmacherach, którzy otrzymali licencje na prowadzenie działalności. Na rynku niemieckim istnieją również bukmacherzy bez licencji i tam nie zapłacimy żadnego podatku od wygranej. W obu przypadkach jest to jednak znacznie lepsza sytuacja niż w naszym państwie, sami możemy wybrać, gdzie chcemy obstawiać. Jeżeli korzystamy z punktów stacjonarnych to podatek nas nie ominie, natomiast w internecie aktualne prawo niemieckie zezwala na grę u większości firm z całego świata.

Jak obstawiać mecze? 

Jak obstawiać mecze?

To zabrzmi jak banał, ale żeby obstawiać mecze w Niemczech musimy znajdować się na terytorium tego państwa. Z Polski mamy zablokowaną taką możliwość, więc trzeba o tym pamiętać jeżeli zmieniamy często miejsce zamieszkania, a chcemy korzystać z usług konkretnego bukmachera. 

Wszystko co będzie nam potrzebne to założenie konta gracza na wybranej przez nas stronie bukmacherskiej, aby to uczynić musimy wypełnić formularz rejestracyjny i wpłacić pierwszy depozyt za pomocą wybranej metody płatności.  Następnie musimy potwierdzić swoje dane osobowe, wysyłając skan lub zdjęcie odpowiedniego dokumentu tożsamości. Po poprawnej weryfikacji otrzymamy dostęp do wszystkich funkcji znajdujących się na koncie gracza, należy pamiętać, że musimy mieć ukończone 18 lat.

Potem nie pozostaje już nic innego jak obstawiać ulubione przez nas dyscypliny sportowe i wypłacać legalnie zarobione pieniądze na zakładach bukmacherskich.  

STS w Niemczech

Firma bukmacherska STS była dostępna dla graczy z Niemiec od 8 lutego 2019 roku. Oferta różniła się nieznacznie od polskiej, zarówno wysokością kursów, jak i dostępnymi dyscyplinami. Oczywiste było, że na rynku niemieckim STS skupiał się głównie na Bundeslidze, a nie na polskiej Ekstraklasie i to na niemiecką ligę oferował najlepsze promocje czasowe, jak i wszelkie inne dodatki bonusowe. Gracze z Niemiec mogli cieszyć się ofertą przygotowaną przez STS aż do końca 2020 roku. Niestety od początku 2021 roku oferta już nie jest dostępna dla obstawiających z Niemiec i nie wiadomo czy dojdzie do zmiany tej decyzji w najbliższej przyszłości.

Z pewnością wycofanie zakładów w Niemczech nie było łatwą decyzją dla firmy STS, bo sam bonus powitalny, którym było podwojenie depozytu do 150 euro, cieszył się bardzo dużą popularnością. Wyróżniał się on zdecydowanie wśród konkurencji. Biorąc pod uwagę fakt, że STS działa na polskim rynku prawie 30 lat, można łatwo wywnioskować, że wie jak przekonać do swoich usług nowych graczy.

Teraz obstawiający z Niemiec muszą czekać na ewentualną zmianę stanowiska firmy i wznowienie działania bukmachera na rynku niemieckim. Na razie nie mogą korzystać z atrakcyjnego bonusu powitalnego, zakładów LIVE i obstawiania wszystkich innych zakładów, które były dostępne u tego bukmachera przez ostatnie dwa lata.

FAQ

Jak wybrać najlepszego bukmachera w Niemczech?

Podstawowym warunkiem jest atrakcyjny bonus powitalny. Warto wziąć pod uwagę różnorodność oferty, wysokość kursów i jego legalność.

Czy jeżeli mieszkam w Polsce to mogę obstawiać u bukmachera z Niemiec?

Tylko i wyłącznie jeżeli dany bukmacher posiada licencję wydaną przez polskie Ministerstwo Finansów. Obecnie żaden niemiecki bukmacher jej nie posiada.

Dodaj komentarz