Menu
Zakłady bukmacherskie Słowenia

Zakłady bukmacherskie Słowenia

Zakłady bukmacherskie Słowenia

Słowenia odkąd odzyskała niepodległość ciągle pracuje nad swoim prawem hazardowym. Na początku zalegalizowano zakłady bukmacherskie, a później uruchomiono krajową firmą, która takie usługi świadczy do dziś. Zapomniano niestety o konkurencji na rynku i wszystkie zagraniczne strony bukmacherskie działają w szarej strefie bez odpowiednich licencji. Czy sytuacja się zmieni w najbliższym czasie i czy mimo wszystko możemy obstawiać na różnych stronach bukmacherskich? Warto poznać odpowiedzi na te pytania.

Zakłady bukmacherskie w Słowenii – jak wygląda prawo hazardowe?

W Słowenii hazard  jest w pełni kontrolowany przez Ministerstwo Finansów i nadzorowany przez administrację podatkową. Ustawa hazardowa była już kilka razy aktualizowana i tak w 2007 roku stworzono monopol dla krajowego operatora jakim jest Sportna Loterija. Oczywiste jest przy okazji tego przedsięwzięcia, że tylko ta firma umożliwia skorzystanie z punktów stacjonarnych w Słowenii. 

Cały czas Unia Europejska próbuje skłonić słoweński rząd do większej konkurencji na rynku. Na początku 2018 roku grupa deputowanych ze Zgromadzenia Narodowego złożyła propozycję zmiany i uzupełnienia obowiązującej ustawy o grach hazardowych, mając na celu liberalizację i uregulowanie dziedziny zakładów jako szczególnego rodzaju hazardu (w tym zakładów online). Jednak do tej pory samo przyznawanie licencji, jak i dopuszczenie zagranicznych podmiotów jest bardzo ograniczone, a prawo nadal dosyć restrykcyjne.

Z nowelizacją ustawy hazardowej wiązało się umożliwienie korzystania z zakładów bukmacherskich jedynie osobom, które ukończyły 18 lat. Poza tym na terenie Słowenii jest też możliwa opcja samowykluczenia gracza. Co to oznacza? W przypadku chęci rezygnacji z zakładów bukmacherskich można złożyć pisemny wniosek o usunięcie konta i zablokowanie ponownej rejestracji na okres minimum 6 miesięcy, a maksymalnie na 3 lata. Ma to na celu walkę z uzależnieniem.

Legalni bukmacherzy w Słowenii

Legalni bukmacherzy w Słowenii

Prawo w Słowenii nadal jest dosyć restrykcyjne i jeżeli mamy ochotę obstawić kupon za gotówkę to możemy skorzystać jedynie z punktów stacjonarnych operatora krajowego jakim jest Sportna Loterija. Wtedy odprowadzimy również odpowiedni podatek od zakładu. Jeżeli chodzi o strony bukmacherskie i obstawianie online, to mamy do dyspozycji krajowego operatora oraz zagraniczne firmy. Niektórzy bukmacherzy zablokowali swoje strony dla użytkowników ze Słowenii, ale większość z tych popularnych jest nadal dostępna. Możemy skorzystać m.in. z takich firm jak: Bet365, Betway, LVBet, 22bet i 888 sport.

Jak widać, mieszkając w Słowenii, droga do udziału w zakładach bukmacherskich jest dosyć skomplikowana. My jako typerzy możemy w punktach naziemnych korzystać tylko z jednego państwowego bukmachera, a online nadal sytuacja nie jest określona prawnie i oczywiście można bez konsekwencji próbować sił na zagranicznych stronach, ale brakuje pełnej legalności i odpowiednich zapisów w ustawie, które umożliwiłyby konkurencję na rynku.

Jak wybrać najlepsze zakłady i jak obstawiać?

Najlepsze strony bukmacherskie oczywiście kojarzą się od razu z oferowaniem dużej liczby dyscyplin sportowych, nawet tych niszowych. W dodatku oferują atrakcyjny bonus za założenie konta gracza i zachęcają różnymi promocjami. Co więcej udostępniają najpopularniejsze metody szybkich płatności i realizują błyskawicznie wpłaty oraz wypłaty. To podstawowe kryteria na które warto zwrócić uwagę. Stacjonarnie możemy obstawić kupon anonimowo w punkcie lub założyć konto na stronie bukmacherskiej, potwierdzić tożsamość i obstawiać.

Najważniejszym aspektem jest skupienie się na tym, co będziemy najczęściej obstawiać u danego bukmachera. Jeżeli jesteśmy fanami piłki nożnej i 90% kuponów będzie dotyczyło najpopularniejszych lig piłkarskich w Europie, to szukajmy bukmachera, który po pierwsze oferuje najwyższe kursy na takie zdarzenia, a po drugie ma dostateczną ilość rynków na każdy mecz, żebyśmy mieli dużo opcji na złożenie fajnego kuponu.

Dodaj komentarz