Zakłady bukmacherskie Węgry

Zakłady bukmacherskie Węgry

Węgry kojarzą się wielu osobom z dosyć konserwatywnym podejściem do polityki. Przekłada się to również na rynek zakładów bukmacherskich, który jest przez rząd bardzo mocno ograniczany. Na Węgrzech monopol posiada jedna krajowa firma, a zagranicznym podmiotom ciężko się przebić. Jednak czy to skazuje Węgrów na obstawianie tylko na jednej stronie bukmacherskiej? Oczywiście, że nie. Zapoznajmy się ze szczegółami.

Zakłady bukmacherskie na Węgrzech – jak wygląda prawo hazardowe?

Zakłady bukmacherskie Węgry

Hazard, a w tym oczywiście zakłady bukmacherskie, jest legalny i regulowany już od 1991 roku. (wcześniej każda forma hazardu była nielegalna). Obecnie hazard jest częściowo regulowany i kontrolowany przez NAV, czyli Krajowy Urząd Podatkowy i Celny Węgier. NAV kontroluje proces licencjonowania, a Organ Nadzoru Hazardu (Szerencsejáték Felügyelet) kontroluje i nadzoruje całą licencjonowaną działalność hazardową w kraju, w tym hazard online.

Węgry nadal posiadają rządowy monopol jeżeli chodzi o rynek zakładów bukmacherskich w kraju. Nawet naciski Unii Europejskiej niewiele zmieniają pod tym względem i nadal głównym udziałowcem na rynku jest węgierskie przedsiębiorstwo Szerencsejáték Zrt, która nie ma konkurencji jeżeli chodzi o punkty stacjonarne. Posiada ich na tę chwilę ponad 300, a ogólnie kupon można obstawić w prawie 4000 miejsc na Węgrzech.

Obecnie rząd uregulował sprawy podatkowe jeżeli chodzi o rynek bukmacherski:

  • 20 procent od punktów naziemnych (minus przegrane kupony)
  • 15 procent z działalności online (całkowity zysk ze stron bukmacherskich)

Biorąc pod uwagę sytuację węgierską, widzimy doskonale, że nasz rynek bukmacherskim ma się całkiem przyzwoicie. Może i podatki też są dosyć wysokie, ale brak monopolizacji rynku wyszedł nam na plus i dzięki temu mamy już 21 bukmacherów w Polsce, które na równych prawach mogą ze sobą konkurować o miano najlepszej firmy w naszym kraju. Takich gwarancji niestety nie ma na rynku węgierskim, ale może w najbliższym czasie sytuacja zdoła się zmienić.

Legalni bukmacherzy na Węgrzech

Węgrzy ciągle próbują kontrolować cały rynek bukmacherski poprzez umożliwienie działania tylko jednej firmie namaszczonej przez rząd jaką jest Szerencsejáték Zrt. Chcąc obstawić kupon w punkcie stacjonarnym na terenie Węgier możemy skorzystać tylko z punktów wyżej wymienionej firmy. Na szczęście takich miejsc jest około 4 tysięcy, więc nie będziemy mieli żadnego problemu ze znalezieniem odpowiedniego punktu.

Należy pamiętać, że jedynym operatorem z licencją Ministerstwa Finansów, który akceptuje graczy z Węgier jest LVbet.

BONUS NA START
20 zł + 3333 zł

Odbierz Bonus

Sytuacja ma się lepiej jeżeli chodzi o strony bukmacherskie i obstawianie online. Od kilku lat działa prężnie TippmixPro, które jest również proponowane przez rząd węgierski. Dobrą informacją jest natomiast to, że możemy bez żadnych konsekwencji i kar korzystać też z zagranicznych stron bukmacherskich takich jak Bet365, Unibet, Bwin, 888 sport i innych.

Jak wybrać najlepsze zakłady i jak obstawiać?

Legalni bukmacherzy na WęgrzechGdy mamy do dyspozycji jedynie gotówkę i chcemy zawrzeć kupon w punkcie stacjonarnym możemy skorzystać tylko z usług Szerencsejáték Zrt. Jednak gdy płatności online są nam znane i chcemy korzystać ze stron bukmacherskich jest pełna swoboda. Należy zwrócić uwagę na różnorodność oferty, kursy na ulubione dyscypliny, interfejs strony, kontakt z obsługą i najbardziej na bonusy oferowane za założenie konta na danej stronie. Wystarczy tylko się zarejestrować, potwierdzić tożsamość i wpłacić pieniądze na pierwszy depozyt, aby móc obstawiać.

Oczywiście, żeby typować u danego bukmachera, to musimy być osobą pełnoletnią, a naszą tożsamość musimy potwierdzić odpowiednim dokumentem. Jeżeli spełniamy te podstawowe wymogi, to wystarczy wybrać bukmachera z odpowiednim bonusem powitalnym i takiego, którego oferta najbardziej nam odpowiada.

 

Dodaj komentarz