Zakłady bukmacherskie – FAME MMA

Zakłady bukmacherskie – FAME MMA

Zakłady bukmacherskie – FAME MMANa samym początku warto sobie odpowiedzieć na pytanie, czym jest tak naprawdę FAME MMA. Wiele osób coś tam słyszało, nie każdy jednak oglądał, bo nigdy to wydarzenie nie było transmitowane w ogólnodostępnej telewizji. Od początku nie było też założenia, że mają to być profesjonalne walki zawodowców – jest to tak zwany freak fight show. W większości na gali biorą udział celebryci, youtuberzy, raperzy i inne osoby ze świata mediów, które wcześniej zwykle nie miały do czynienia ze sportami walki.

BONUS NA START
Cashback do 200 zł
Odbierz Bonus

Co jednak sprawiło, że gala FAME MMA stała się tak popularna? Oczywiście chodzi o świetnie prowadzony marketing. Federacja posiada czterech właścicieli, ale szczególnie dwóch z nich zaangażowało się w promocję – Wojciech Gola znany m.in. z programu „Warsaw Shore” i Michał „Boxdel” Baron, który był bardzo znanym youtuberem wśród młodzieży. Od początku postawiono na wykorzystanie ogromnych zasięgów najpopularniejszych osób na Instagramie, TikToku czy YouTubie. Dzięki temu wyjątkowo szybko doszło do ogromnej promocji wydarzenia, w których fani mogli zobaczyć swoich ulubieńców „z sieci” w oktagonie.

FAME MMA w Betclic

Polska federacja Fame MMA podpisała kontrakt na wyłączność z bukmacherem Betclic, który jako jedyny udostępnia ofertę zakładów na każdą zorganizowaną galę, a było ich do tej pory już jedenaście. Zawsze możemy obstawiać każdy pojedynek z całej karty walk. Zakłady możemy zawierać nie tylko na zwycięstwo danego zawodnika lub zawodniczki, ale również na ilość rund lub inne opcje specjalne.

BONUS NA START
Cashback do 200 zł
Odbierz Bonus

Bonus w Betclic na FAME MMA

FAME MMA w BetclicRejestrując się u bukmachera Betclic, żeby typować galę FAME MMA, możemy skorzystać ze świetnego bonusu powitalnego, którym jest 550 złotych na zakład bez ryzyka. Oznacza to dla nas, że możemy postawić dowolny kupon, którego łączny kurs przekracza 1.14 i w przypadku wygranej pieniądze trafiają na nasze konto gracza gotowe do wypłaty, a jeżeli przegramy, to aktywuje się bonus, który zwróci nam pełną stawkę za kupon. Należy jednak pamiętać, że w Polsce płacimy podatek od stawki, więc aby otrzymać maksymalny zwrot w wysokości 550 złotych, to należy zagrać kupon za 625 złotych.

Czy jeżeli przegram kupon i otrzymam zwrot, to mogę wypłacić pieniądze?

Niestety nie ma takiej opcji. Przed wypłaceniem pieniędzy ze zwrotu, musimy obrócić daną kwotę 8-krotnie po minimalnym kursie łącznym 2.00. Krótko mówiąc, jeżeli otrzymamy zwrot 550 złotych, to należy zagrać kupony za łączną kwotę 4400 złotych, aby móc je wypłacić na swoje konto bankowe.

Dodatkowe promocje w Betclic na FAME MMA

Kolejną bardzo atrakcyjną ofertą na typowanie pojedynków gali FAME MMA jest również skorzystanie ze specjalnej promocji MULTI+. Polega ona na tym, że im więcej zdarzeń dodamy do naszego kuponu, tym więcej bukmacher dołoży do naszej wygranej. Na gali jest zwykle około 10 walk, więc typując 5 z nich, otrzymamy od Betclic dodatkowe 7%. Przy 7 postawionych zdarzeniach, bukmacher zapłaci za nas podatek, dodając 15%. Maksymalnie możemy otrzymać 50% przy 14 i więcej zdarzeniach na kuponie.

FAME MMA – co można obstawiać?

Zakłady, które znajdziemy w Betclic:

  • Zwycięzca pojedynku
  • Ilość rund
  • Zakłady specjalne

Oczywiście standardowym i najbardziej popularnym zakładem w przypadku sztuk walki jest wytypowanie zwycięzcy. Kursy są oczywiście uzależnione od prawdopodobieństwa wystąpienia danego rezultatu, więc w przypadku ogromnego faworyta będzie to bardzo niska wartość.

BONUS NA START
Cashback do 200 zł
Odbierz Bonus

W przypadku małych kursów bardziej opłaca się inwestować pieniądze w ilość rund lub zakłady specjalne, które podbiją odpowiednio kurs na kuponie. Walka w FAME MMA składa się najczęściej z trzech rund po 3 minuty lub 3 rund po 2 minuty w przypadku kobiet. Przykładowo typując over 1.5 rundy, wskazujemy, że będą minimum 2 rundy i dzięki temu zgarniemy dużo większy kurs, niż w przypadku zwycięstwa faworyta.

To samo dotyczy zakładów specjalnych, czyli przykładowo wytypowanie rundy, w której dany zawodnik zwycięży i w jaki sposób. Może być to oczywiście nokaut przed czasem, a równie dobrze pojedynek może być w pełnym wymiarze i skończyć się jednogłośną lub niejednogłośną decyzją sędziów. Zwykle kursy na takie zakłady są najwyższe w całej ofercie na dane wydarzenie.

Porady dotyczące typowania FAME MMA

Wiele osób zastanawia się, czy warto obstawiać takie gale freak fight show. Zwyczajowo nie ma w nich prawdziwych sportowców (chociaż w ostatnim czasie ten trend się trochę zmienia), a jedynie popularne osoby, które zdobywają bardzo duże pieniądze, a dodatkowo generują wpływy w momencie wykorzystania specjalnych kodów przy wykupowaniu PPV (pay per view), czyli dostępu do gali, który kosztuje zwykle kilkadziesiąt złotych.

Na co warto zwracać uwagę przy obstawianiu?

  • Doświadczenie zawodników – sprawdźmy, czy jeden albo drugi z zawodników ma jakiekolwiek pojedynki w swojej historii lub trenował wcześniej sztuki walki np. w czasach szkolnych. W przypadku zawodowców nie miałoby to znaczenia, ale przy osobach, które w oktagonie mają prawie zerowe doświadczenie, to takie aspekty mogą mieć na to wpływ.
  • Okres przygotowawczy – jako że często mamy do czynienia z osobami, które mają mało wspólnego ze sportem, to warto zwrócić uwagę, kto jak podchodzi do takiej walki. Są zawodnicy, którzy wrzucają na swoje media społecznościowe regularne treningi i profesjonalne podejście do tematu, a są tacy, którzy nadal imprezują i zaniedbują przygotowania.
  • Warunki fizyczne – w takich amatorskich pojedynkach ogromną przewagę może stworzyć wzrost, siła oraz zasięg uderzenia. Dzięki temu zawodnik może kontrolować całą walkę w stójce lub w parterze.
  • Kursy bukmacherskie – warto omijać małe kursy z racji, że nie są to zwykle zawodowcy i często wszystko jest możliwe w takich walkach. Lepiej spróbować obstawić niespodziankę lub zakłady specjalne.
  • Historia pojedynków FAME MMA – ta federacja tak jak i te w pełni profesjonalne ma swoich mistrzów w różnych kategoriach. Warto mieć to na uwadze w przypadku typowania konkretnych pojedynków.

BONUS NA START
Cashback do 200 zł
Odbierz Bonus

FAQ

FAME MMA to polska federacja mieszanych sztuk walki, która specjalizuje się głównie w organizacji freak fight show. Polega to na układaniu karty walki na każdej gali z osób, które nie są zawodowymi sportowcami, a głównie celebrytami, youtuberami i osobami ze świata mediów.

Tylko jeden legalny bukmacher w Polsce oferuje zakłady na gale FAME MMA i jest to Betclic. Żaden inny bukmacher nie wystawia oferty na to wydarzenie.

Oczywiście, jeżeli interesujemy się sportami walki i potrafimy realnie ocenić szanse na zwycięstwo poszczególnych osób, to jak najbardziej warto spróbować. Kilka ważnych porad w powyższym artykule.

W Betclic na każdą walkę możemy obstawiać zwycięzcę pojedynku, ilość rund i kilka zakładów specjalnych np. czy będzie wygrana na punkty, sposób zwycięstwa i inne.

Dodaj komentarz