Zakłady bukmacherskie – MMA

Zakłady bukmacherskie – MMA

Zakłady bukmacherskie – MMAMMA, czyli mieszane sztuki walki to dziś jedna z najbardziej rozwijających się dyscyplin sportowych. MMA w bardzo szybkim tempie zyskuje na popularności, a największe federacje mieszanych sztuk walki stały się powszechnie rozpoznawalnymi markami na świecie. Największa organizacja UFC skupia najlepszych fighterów, którzy toczą spektakularne walki. W Polsce MMA zaistniała dzięki galom KSW, na których występują znane nazwiska. Sporty walki wiążą się z ogromną adrenaliną. Od jakiegoś czasu MMA stała się w Polsce sposobnością do wygrywania sporych pieniędzy. Na czele rankingów bukmacherskich stoją operatorzy, którzy oferują zakłady na MMA, dlatego oferta bukmacherów na mieszane sztuki walki jest ciągle rozbudowywana.

Rodzaje zakładów w MMA

Jak wiadomo, firmy bukmacherskie oferują swoim graczom różne rodzaje zakładów bukmacherskich. Czasem zdarza się, że operator ogranicza się jedynie do zakładu trójdrogowego 1X2. Warto wówczas poszukać innych bukmacherów z nieco bardziej rozbudowaną ofertą rynkową. Sprawdź jakimi zakładami warto się zainteresować. Oto najpopularniejsze z nich:

 • Zakład na zwycięstwo – zakład dwudrogowy, gdzie istnieją tylko dwie możliwości: zwycięstwo jednego lub drugiego zawodnika. W MMA sporadycznie zdarzają się remisy. W takim wypadku zarządzana jest dogrywka lub operator stosuje zwrot i kurs jest odliczany od kuponu.
 • Zakład na wynik – zakład trzydrogowy, gdzie poza zwycięstwem jednego z zawodników można obstawić także remis. Ten rodzaj zakładu cechuje się nieco wyższymi kursami od zakładu dwudrogowego, a trafne wytypowanie remisu może przynieść Ci naprawdę sporą wygraną.
 • Zakład na rundy – zakład, w którym istotne znaczenie ma czas zakończenia starcia. W tym przypadku bukmacher oferuje kilka rodzajów zakładów, np. zakończenie walki w konkretnej rundzie, liczba rozpoczętych rund (under/over), zawodnik wygra walkę w rundzie 1,2 lub 3.
 • Jak zakończy się walka – w tym zakładzie prognozujemy, jak zakończy się walka. Mamy do wyboru nokaut, techniczny nokaut, poddanie czy zakończenie walki na punkty.
 • Zakład łączony – gracz może łączyć zakłady, typując np. zwycięzcę walki oraz sposób zakończenia pojedynku. Jest to zdecydowanie rynek dla zaawansowanych graczy, którzy mogą w ten sposób sporo zarobić.

Jak obstawiać MMA? Porady dla początkujących

Jak obstawiać MMA? Porady dla początkującychJeśli chcesz skutecznie obstawiać MMA, musisz koniecznie wiedzieć, jakie rynki chcesz umieścić na swoim kuponie. Warto wiedzieć, który bukmacher ma najbogatszą ofertę, a przy okazji oferuje coś extra w postaci atrakcyjnej promocji lub bonusu. Co prawda oferta najlepszych bukmacherów na polskim rynku jest bardzo zbliżona do siebie, więc wybór odpowiedniej strategii wcale nie jest taki prosty. Mieszane sztuki walki nie są łatwą dyscypliną sportową do obstawiania, jednak kilka cennych porad może sprawić, że będziesz w stanie zmaksymalizować swoje szanse na wygraną.

 • Sprawdź formę zawodnika przed walką – chyba pierwsza i kluczowa kwestia przed rozpoczęciem obstawiania zakładu. Szukaj jak najwięcej informacji dotyczących siły zawodnika, urazów, regeneracji po ostatnich pojedynkach. Sprawdź opinie trenerów oraz fizjoterapeutów na temat danego zawodnika. Oglądaj ceremonie ważenia. Może zdarzyć się tak, że podczas przygotowań zawodnika do walki wystąpiły komplikacje i fighter jest zmuszony na ostatnią chwilę zrzucać zbędne kilogramy. Nie trzeba chyba tłumaczyć, jak taka sytuacja wpływa na dyspozycję zawodnika podczas pojedynku.
 • Przeglądaj statystyki – nie skupiaj się tylko na ostatnich danych – dogłębnie sprawdź historię spotkań. Weź pod uwagę także wiek oraz warunki fizyczne zawodników. Musisz pamiętać również, aby uwzględnić style walki. Z reguły bowiem jest tak, że wygrywają Ci, którzy potrafią narzucić swój styl walki. W przypadku zawodników prezentujących podobne style liczy się spryt oraz uniwersalność.
 • Nie bądź sentymentalny – nie stawiaj na zawodników wyłącznie w oparciu o ich nazwisko. Historia MMA już nie raz pokazała, że nic nie trwa wiecznie i każda legenda mieszanych sztuk walki prędzej czy później musi na poważnie zacząć myśleć o sportowej emeryturze. Zastanów się, czy ciekawe kursy oferowane na sportowca w zaawansowanym wieku są tego warte. Zwróć także uwagę na rozmiar i typ areny zmagań. Obecnie większość organizacji preferuje klatki. Jednak może się zdarzyć, że mistrz walki w klatce zmierzy się w ringu z kickbokserem. Ringi wyposażone w elastyczne liny to spory handicap dla zawodników uwielbiających walczyć w stójce. Pamiętaj, że brak ścian znacznie utrudnia powalenia.
 • Wybierz odpowiedniego bukmachera – kierowanie się najwyższym kursem to nie najgorsze rozwiązanie, szczególnie jeśli zamierzasz obstawić tylko jeden zakład. Jednak taka strategia nierzadko doprowadza do wielu komplikacji. Poza wysokością kursów sprawdź także ofertę promocji oraz bonusów. To świetny sposób na to, by zarobić podwójnie. Każdy legalny bukmacher w Polsce próbuje przyciągać do siebie graczy, oferując im wiele dodatków, które często robią naprawdę spore wrażenie. Pamiętaj, by zapoznać się z regulaminem operatora, dotyczącym wypłat oraz metod płatności. To czasochłonne zajęcie, ale zdecydowanie warto to zrobić.
 • Graj odpowiedzialnie – na koniec cenna rada na walkę z uzależnieniem i utratą pieniędzy. Staraj się nie obstawiać sporej liczby spotkań na jednym kuponie. Owszem każdy kolejny typ zwiększa wysokość wygranej, ale pamiętaj, że tym samym spada szansa na pokonanie bukmachera. Nie staraj się za wszelką cenę odrabiać przegranej. Nie sugeruj się pewniakami, które znalazłeś w sieci. Zawsze opieraj się na swojej wiedzy.

Najważniejsze wydarzenia i organizacje

W zawodowym MMA, podobnie jak w innych sportach walki, wprowadzono kategorie wagowe, dzięki czemu rywalizacja w mieszanych sztukach walki stała się wyrównana. Podobnie jak w boksie, największą popularnością cieszą się pojedynki w najwyższych kategoriach wagowych. O prestiżu walki decyduje przede wszystkim organizacja, w ramach której toczy się walka. Warto przyjrzeć się największym federacjom w Polsce i na świecie, które organizują gale MMA.

 • UFC (Ultimate Fighting Championship) – najsłynniejsza organizacja MMA na świecie, której początki sięgają 1993 roku. Do największych fighterów UFC zalicza się Jon Jones, Chabib Nurmagomiedow, Conor McGregor czy Stiope Miocic. Najlepszym zawodnikiem MMA w wadze półciężkiej jest obecnie Jan Błachowicz. Mistrzynią świata w MMA była także Polka – Joanna Jędrzejczyk, która święciła największe triumfy w latach 2015-2017 walcząc w wadze słomkowej.
 • Bellator – druga z kolei organizacja, która z roku na rok podnosi poziom organizowanych wydarzeń. Federacja działa od 2008 roku, a jej największymi gwiazdami są Ryan Badder oraz Douglas Lima.
 • M-1 Global – organizacja powstała końcem XX wieku w Rosji, a jej współwłaścicielem jest legenda wagi ciężkiej Fiodor Jemeljanienko. M-1 Global stanowi przystanek do UFC dla najbardziej wyróżniających się zawodników.
 • KSW (Konfrontacja Sztuk Walki) – największa federacja MMA w Europie. Organizacja powstała w 2004 roku w Polsce. Największy rozgłos osiągnęła jednak 5 lat później, kiedy to w ramach KSW 12 doszło do walki Mariusza Pudzianowskiego i Marcina Najmana. Do największych gwiazd KSW należą: Tomasz Narkun, Mamed Chalidow czy Scott Askham.
 • Fame MMA – polska federacja MMA, która zrzesza znanych youtuberów oraz influencerów. Słabszy poziom sportowy, zdecydowanie rekompensuje bardzo dobry poziom organizacji walk.

Gdzie najlepiej obstawiać MMA?

Legalni polscy bukmacherzy nadzwyczaj poważnie podchodzą do zakładów MMA. Wybór odpowiedniego bukmachera to kluczowa kwestia, jeśli chodzi o wysokie wygrane. Oto lista bukmacherów, których oferty na MMA wydają się najkorzystniejsze:

 • STS – bukmacher, który posiada najwyższe kursy na MMA w Polsce. Największy polski bukmacher w swojej ofercie proponuje zakłady na wszystkie walki gal UFC, KSW, M-1, Bellator czy FEN.
 • Fortuna – bukmacher, który równie aktywnie angażuje się w walki MMA co STS. Fortuna, która współpracuje z organizacją KSW posiada wysokie kursy na mieszane sztuki walki. Ponadto warto wspomnieć o specjalnym bonusie powitalnym.
 • LVBET – jeden z najmłodszych bukmacherów na polskim rynku posiada całkiem ciekawą ofertę na MMA. Poza dobrymi kursami warto zwrócić uwagę na bonus powitalny. LVBET jest sponsorem gali Fame MMA.
 • Betclic – bukmacher, który w ostatnim czasie mocno zainwestował w ofertę MMA. Betclic wystawia bardzo wysokie kursy na mieszane sztuki walki.

FAQ

Mieszane sztuki walki są coraz bardziej popularną dyscypliną sportową. Rankingi bukmacherskie otwierają operatorzy, którzy oferują najbardziej rozbudowane oferty na MMA. Na polskim rynku bukmacherskim najszerszą ofertę na MMA posiadają obecnie najwięksi bukmacherzy, czyli STS, Fortuna, LVBET czy Betclic.

Obstawiając zakłady MMA warto zainteresować się takimi rynkami jak: zakład na zwycięstwo, zakład na wynik, zakład na rundy, sposób zakończenia pojedynku czy zakład łączony.

GROMDA to kolejna po KSW i Fame MMA polska organizacja mieszanych sztuk walki. Walki w ramach gali GROMDA toczą się na gołe pięści. Taki rodzaj walki zyskuje coraz większą popularność.

W ofercie legalnych polskich bukmacherów można znaleźć mnóstwo świetnych promocji oraz bonusów, które można wykorzystać podczas obstawiania walk MMA. Pozwoli Ci to zmaksymalizować środki bonusowe i zwiększyć szanse na wygrane.