Zakłady bukmacherskie - piłka ręczna

Zakłady Bukmacherskie Piłka Ręczna

Zakłady bukmacherskie - piłka ręcznaJeżeli chcemy przygotować listę najpopularniejszych dyscyplin w Polsce, to z pewnością w pierwszej piątce znajdzie się piłka ręczna, która potocznie jest zwana „szczypiorniakiem”. Dzieje się to za sprawą częstego obcowania z nią już od najmłodszych lat na szkolnym WF-ie. Dodatkowo w XXI wieku do jej popularyzacji przyczyniły się wyniki reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata, z których dwukrotnie przywoziliśmy brązowy medal w 2009 i 2015 roku oraz srebro w roku 2007.

Bardzo rozwinięta jest również nasza polska Superliga, w której takie drużyny jak Vive Kielce czy Wisła Płock osiągają świetne rezultaty również na arenie międzynarodowej. Na mecze piłki ręcznej lokalnie przychodzi bardzo duża grupa sympatyków i jest to jedna z najczęściej oglądanych gier zespołowych w Polsce, tak samo, jak siatkówka, koszykówka czy hokej na lodzie.

Piłka ręczna – rodzaje zakładów

Piłka ręczna nie należy do niszowych dyscyplin w Polsce, więc każdy typer może liczyć na naprawdę atrakcyjną ofertę, jeżeli chodzi o zakłady bukmacherskie. Zwykle możemy liczyć od kilku rynków na mało popularne spotkania i ligi, aż do kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu na najbardziej popularne mecze.

Aby obstawiać piłkę ręczną, musisz najpierw zarejestrować się w bukmacherze. Następnie musisz wybrać zakład dotyczący piłki ręcznej, wpłacić depozyt i wybrać swoją stawkę. Gdy złożysz zakład, zacznij przeglądać statystyki i dokładnie przeanalizuj drużyny, które biorą udział w meczu. Po zakończeniu meczu zostanie naliczony Twój zysk lub strata w zależności od wyniku.

1×2

Najbardziej znany zakład w większości dyscyplin, czyli zwycięstwo jednej lub drugiej drużyny albo remis. Piłka ręczna należy do sportów, w których zakład ten jest trójdrogowy, czyli można w każdym spotkaniu obstawiać remis. Jest on również najwyżej wyceniany, bo zwykle kurs na taką opcję wynosi około 10.00 z racji tego, że występuje bardzo rzadko.

Liczba goli

W piłce ręcznej zwyczajowo pada około kilkudziesięciu bramek, dlatego linie na takie zakłady są dosyć wysokie w porównaniu np. z piłką nożną czy hokejem. Bukmacher udostępnia kilka linii np. czy w meczu padnie więcej lub mniej niż 52.5 bramki/53.5 br./54.5 br. i tak dalej.

Handicap

Najczęstszą opcją jest możliwość obstawiania handicapu odnośnie do wyniku końcowego w danym spotkaniu. Jeżeli jesteśmy pewni, że wygra drużyna A, która jest faworytem, możemy obstawić zakład np. -0.5/1.5/2.5 bramki, czyli, że wygra różnicą jednej, dwóch lub trzech bramek. Gdy gramy na niespodziankę, to możemy korzystać z handicapów dodatnich +1.5/2.5/3.5 bramki, czyli, że przegra nie więcej niż jedną, dwiema czy trzema bramkami.

Zakłady łączone

Dotyczą one najczęściej zakładów związanych z wynikiem pierwszej połowy i końcowym rezultatem np. Vive Kielce wygra połowę i mecz lub połowę wygra Wiła Płock, a Vive Kielce cały mecz. Kolejna opcja to wynik spotkania i liczba goli, np. Vive Kielce wygra mecz i będzie ponad 58.5 bramek w meczu.

Poza głównymi zakładami możemy również spotkać następujące opcje:

 • Wynik pierwszej połowy spotkania – 1×2
 • Liczba goli drużyny A i drużyny B
 • Parzysta liczba goli lub nieparzysta w meczu
 • Połowa z największą ilością bramek
 • Różnica zwycięstwa drużyna A lub B
Aby podnieść swoje szanse na wygraną, możesz także skorzystać z poradników i analiz w internecie. Możesz nawet przeczytać komentarze ekspertów, aby uzyskać lepszy wgląd w to, co dzieje się w świecie piłki ręcznej. Większość bukmacherów oferuje również darmowe bonusy, które możesz wykorzystać do obstawiania meczów. Pozwoli Ci to wygrać większą kwotę pieniędzy. Możesz również skorzystać z darmowych turniejów bukmacherskich, w których możesz zdobyć nagrody za obstawianie piłki ręcznej.

Gdzie obstawiać piłkę ręczną?

Zakłady bukmacherskie na piłkę ręczną na szczęście nie będą trudne do znalezienia, bo każdy legalny bukmacher w Polsce udostępnia je w swojej ofercie. Jest to jedna z najpopularniejszych dyscyplin w Polsce i nie sposób wyobrazić sobie, żeby mogło jej zabraknąć na stronie bukmacherskiej, która chce być konkurencyjna w stosunku do innych.

Z pewnością powinniśmy zwrócić uwagę na kursy bukmacherskie, które oferują poszczególne firmy i tutaj zdecydowanie wyróżnia się Fortuna. W niektórych meczach oferuje najwyższe kursy na faworytów nawet w gronie kilkudziesięciu innych światowych bukmacherów. Dodatkowo możemy tam oglądać wiele transmisji na żywo i przy okazji obstawiać. Kolejnym bukmacherem, który oferuje rozbudowaną ofertę i dosyć wysokie kursy, jest kolejny weteran na polskiej scenie, czyli STS. Te dwie firmy zasługują na wyróżnienie odnośnie do zakładów na piłkę ręczną, ale nie zapominajmy, że oferta jest dostępna u wszystkich legalnych polskich bukmacherów.

Porady dotyczące obstawiania

Porady dotyczące obstawianiaKażdy uważa się za specjalistę w obstawianiu, do momentu aż naprawdę nie postawi swojego kuponu za prawdziwe pieniądze i co gorsze okaże się on przegrany. Skuteczne i efektywne typowanie, to nie tylko znajomość dyscypliny, to również znajomość mechanik i schematów, które potrafią posiadaną przez nas wiedzę obrócić w wygrane i zarabianie prawdziwych pieniędzy. O tym, jakich błędów nie popełniać na początku i jak wspomóc swoją grę dowiesz się poniżej:

 1. Unikaj na początku wysokich stawek – jeżeli nie masz doświadczenia i to są Twoje pierwsze kupony, to rozłóż swój budżet na mniejsze stawki. Jedna porażka nie zrazi Cię wtedy do zakładów bukmacherskich.
 2. Zaplanuj konkretny budżet na obstawianie – wydziel z wolnych środków finansowych określoną pulę na zawieranie kuponów w miesiącu i nigdy jej nie przekraczaj. Graj tylko za tyle, za ile możesz.
 3. Oglądaj mecze piłki ręcznej – znajomość zasad to jedno, aktywne pozyskiwanie wiedzy to drugie. Znajomość stylu gry, zawodników, zachowań na boisku i wielu detali nie będzie dostępna w inny sposób niż poprzez oglądanie jak największej ilości meczów.
 4. Nie lekceważ statystyk bezpośrednich spotkań – w każdym sporcie zdarza się tak, że dana drużyna nie „leży” innej drużynie i np. w ostatnich latach ich bezpośredni bilans to 2-16. Weź to pod uwagę przed obstawianiem tego konkretnego spotkania.
 5. Obserwuj na bieżąco formę sportową zespołów – jeżeli drużyna A wygrała ostatnich 5 meczów i jest w tzw. gazie, to warto odpuścić obstawianie jej meczu z dużo lepszą drużyną, bo wynik nie musi być wcale taki oczywisty na korzyść faworyta. Pamiętaj, że im dłuższa seria zwycięstw lub porażek, tym rośnie szansa na jej przełamanie.
 6. Czytaj artykuły i analizy na różnych serwisach sportowych – oglądanie meczów, śledzenie statystyk, a do tego dołóżmy również wnikliwe czytanie opinii innych typerów, ocen zawodników i analizy spotkań, których nie oglądaliśmy.
 7. Zwracaj uwagę na absencje i kontuzje – nieobecność jednego lub dwóch kluczowych zawodników w drużynie może się w dużym stopniu przełożyć na wynik końcowy.
 8. Znajdź najlepszy schemat obstawiania – nie skupiaj się tylko na obstawianiu zwycięzcy spotkania, są również zakłady na liczbę bramek, handicapy czy strzelców bramek. Poszukaj takich zakładów, których rezultat najlepiej przewidujesz.

FAQ

Tak się składa, że wszyscy legalni polscy bukmacherzy oferują zakłady na piłkę ręczną z racji tego, że jest to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju.

Najczęstszym wyborem typerów przy obstawianiu piłki ręcznej są podstawowe zakłady na zwycięstwo, czyli 1×2, zakłady na liczbę goli w meczu i handicapy bramkowe na konkretne drużyny.

Tak, jeżeli mamy ochotę obstawiać zakłady bukmacherskie przez Internet, to musimy założyć konto gracza na stronie internetowej konkretnego bukmachera. Według polskiego prawa musimy mieć ukończone 18 lat, aby móc korzystać z hazardu, do którego należą zakłady wzajemne. Zawsze będziemy zobowiązani do potwierdzenia tożsamości odpowiednim dokumentem najpóźniej przed zleconą wypłatą.

Nie ma złotego systemu, który zawsze pozwalałby nam wygrywać ogromne pieniądze. Liczy się wiedza, doświadczenie, umiejętność analizy i oczywiście potrzebny jest również pierwiastek szczęścia. Dodatkowo polecamy skorzystać z naszych TOP 8 porad dla początkujących umieszczonych w powyższym artykule.