Strony z typami bukmacherskimi

Zdajemy sobie sprawę z tego, że niezależnie czy jesteś już doświadczonym graczem, czy dopiero początkującym, chcesz poznać strony z typami bukmacherskimi. Aktualnie na polskim rynku jest ich dość sporo, więc wybór jednej, konkretnej może okazać się być nieco kłopotliwy. Ale od tego właśnie tu jesteśmy!

W tym artykule dowiesz się wszystkiego o stronach z typami bukmacherskimi. Powiemy Ci jak możesz nieco lepiej typować, jakie zakłady stawiać oraz na co.

Strony z typami bukmacherskimi – jak lepiej typować?

Strony z typami bukmacherskimi – jak lepiej typować?

Wielu graczy zadaje sobie pytania typu: jak lepiej typować? jak robić to trafniej? Oczywiście każdy gracz powinien zdawać sobie sprawę z tego, że 100% pewne typy bukmacherskie nie istnieją. Mimo to można zrobić wiele, aby jednak nieco zwiększyć swoje szanse na wygraną. Poniżej przedstawimy Ci kilka najważniejszych kwestii, na które możesz, a nawet powinieneś zwrócić uwagę:

  • Analiza – jeśli stawiasz zakłady nie mając o nich najmniejszego pojęcia, możesz liczyć jednie na szczęście. Wtedy prawdopodobieństwo wygranej jest naprawdę nikłe. Dlatego tak ważne jest, abyś obstawiał jedynie dyscypliny i wydarzenia, na których się znasz i posiadasz chociażby podstawową wiedzę. Przed postawieniem kuponu, przeanalizuj sobie jak dużo wiesz na temat drużyny i jej zawodników, a także miejscu rozgrywki.
  • Historia spotkań – warto jest zapoznać się z historią spotkań danej drużyny, aby dowiedzieć się czy mierzy się ona z przeciwnikiem, z którym zwykle do tej pory udawało jej się wygrywać lub przegrywać. Dzięki temu będziesz miał lepszą podstawę do tego, aby obstawić wygarną, przegraną bądź też remis.
  • Bonusy bukmacherskie – oczywiście nie jest to najważniejszy czynnik na jaki powinieneś zwrócić uwagę, jednak bardzo pomocny. To dzięki bonusom i promocjom możesz zgarnąć więcej – np. dzięki bonusowi od depozytu możesz od razu zacząć obstawiać za wyższe stawki, dzięki freebetowi możesz zagrać za pieniądze buka, a dzięki cashbackowi możesz ubezpieczyć swój zakład.

Jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie powyższe kwestie, a do tego pokierujesz się swoim własnym przeczuciem, istnieje znacznie większe prawdopodobieństwo wygranej. Naturalnie jednak nie masz 100% gwarancji, że kupon będzie trafiony, jednak nie zrażaj się, tylko działaj dalej! Jak wspomnieliśmy, strony z typami bukmacherskimi posiadają oferty bonusowe. Może dzięki nim uda Ci się wygrać więcej lub w teorii nie przegrać wcale.

Rodzaje kuponów u bukmacherów

Strony z typami bukmacherskimi oferują trzy rodzaje kuponów – pojedynczy, akumulowany oraz systemowy. Tak naprawdę to jakie stawiasz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie i twoich preferencji. Obstawiając kupon SOLO szanse na wygraną są największe, lecz tym samym najniższe wygrane. Dlatego gracze zdecydowanie częściej obstawiają kupony AKO lub SYSTEM.

Kupon pojedynczy (SOLO, singiel) – to zakład, który zawiera tylko i wyłącznie jedno zdarzenie. Wygrana z takich kuponów zwykle nie jest zbyt wysoka, jednak prawdopodobieństwo wygranej jest znacznie wyższe. Dlatego jeśli jesteś początkującym graczem, możesz zacząć od stawiania kuponów SOLO. Wygrana obliczana jest ze wzoru: kurs x stawka (oczywiście po odliczeniu podatku).

Kupon akumulowany (AKO, COMBI) – na kuponie muszą znaleźć się minimalnie dwa zdarzenia, natomiast maksymalnie kilkanaście. Nie ma dokładnie określonej ilości, bowiem zależy ona od bukmachera. Oczywiście im więcej zdarzeń na kuponie, tym potencjalnie wyższa wygrana. Choć często też wiąże się to z większym ryzykiem przegranej, bowiem poprawienie musisz wytypować wszystkie zdarzenia. Wygrana obliczana jest ze wzoru: kurs1 x kurs2 x kurs3 … x stawka (po odliczeniu podatku).

Kupon systemowy (SYSTEM, blokowy) – najprościej mówiąc jest to zakład, który składa się z kilku pojedynczych meczów, które możesz ułożyć w różnych kombinacjach, np. 3 z 5, 1 z 4, 2 z 7 itd. Aby cokolwiek wygrać musisz poprawie wytypować jakąś część spotkań. Jeśli uda Ci się ze wszystkimi zdarzeniami, wówczas otrzymasz całą wygraną.

Strony bukmacherskie – najlepsze typy bukmacherskie

Bukmacherzy robią wszystko, co w ich mocy, aby przyciągnąć do siebie jak największą ilość graczy. Jak się okazuje, zwykła oferta powitalna już nie wystarcza. Użytkownicy oczekują czegoś więcej. Stąd też operatorzy w ostatnim czasie swoją uwagę skupiają na typach bukmacherskich. W głównej mierze wynika to z faktu zwiększenia satysfakcji i zadowolenia graczy, którym już nie wystarcza typowanie jedynie zwycięzcy rozgrywki. W końcu obstawienie ciągle tego samego stanie się nudne, prawda?

Pewnie zdążyłeś już zauważyć, że u znacznej większości bukmacherów możesz znaleźć dziesiątki, a nawet setki typów. Poniżej przedstawimy Ci kilka najbardziej popularnych:

Typy bukmacherskie – gole poniżej/powyżej

Wśród graczy ogromną popularnością cieszą się typy na to ile goli padnie podczas jednego meczu. Dzięki typom bukmacherskim poniżej/powyżej masz tę opcję nieco ułatwioną. Jak to? Otóż nie typujesz konkretnej liczby bramek, a szacujesz przedział goli. Innymi słowy jeśli obstawisz np. „poniżej 1.5 bramki” oznacza to, że dana drużyna może nie strzelić żadnego gola albo tylko jednego. Jeśli obstawiłbyś „powyżej 1.5 bramki” wówczas drużyna musi strzelić dwie lub więcej bramek.

Typy bukmacherskie – 1×2

Ten typ zakładu najczęściej zawierany jest na piłkę nożną. Typ „1” oznacza, że stawiamy na gospodarzy, „x” to remis, natomiast „2” to zagranie na gości. Nie we wszystkich dyscyplinach istnieje możliwość wytypowania remisu – np. w tenisie lub siatkówce. Obstawiając 1×2 pamiętaj, że im mniejszy kurs na wygraną drużyny/zawodnika, tym w teorii większa szansa na zwycięstwo.

Typy bukmacherskie – rzuty rożne, faule i kartki

Wielu graczy w ostatnim czasie decyduje się na typowanie rzutów rożnych, fauli czy kartek. Oczywiście zazwyczaj na tego typu zakłady decydują się już nieco bardziej doświadczeni gracze. Polega na to tym, że bukmacher wyznacza „linię” i zadaniem obstawiającego jest wytypowanie czy w danym meczu zostanie ona przekroczona czy nie. Czyli jako typer możesz np. obstawić, że w konkretnym meczu będzie więcej niż 4.5 faula.

Typy bukmacherskie – strzelec bramki

Definitywnie wytypowanie strzelca bramki nie należy do najłatwiejszego przewidzenia. Jednak nieco doświadczeni gracze posiadający odpowiednią wiedzę i odrobinę szczęścia, będą mogli wytypować zawodnika. Typować możesz nie tylko strzelca bramki, ale także pierwszego strzelca w meczu czy ostatniego.

FAQ

Jakie są rodzaje kuponów na stronach z typami bukmacherskimi?

U bukmacherów dostępne są trzy rodzaje kuponów, należą do nich: kupony pojedyncze (SOLO), kupony akumulowane (AKO) oraz kupony systemowe (SYSTEM).

Jakie są najpopularniejsze typy na piłkę nożną?

Oczywiście poza standardowym zwycięzcom rozgrywki, gracze bardzo często typują rzuty rożne i faule, 1×2, gole poniżej/powyżej, handicapy czy strzelca bramki.

Czy strony z typami bukmacherskimi oferują bonusy dla nowych graczy?

Jasne, że tak. Standardowo w ofercie powitalnej możesz znaleźć bonus od depozytu, cashback lub freebet.