Nowy bukmacher w Polsce - którego wybrać?

Nowy bukmacher na polskim rynku – którego wybrać online?

Czy nowy bukmacher może mieć najlepszą ofert? Dziś to sprawdzimy! W ostatnich latach na polskim rynku bukmacherskim doszło do prawdziwego trzęsienia ziemi. W momencie nowelizacji ustawy hazardowej w 2017 roku z Polski zniknęły wszystkie zagraniczne strony bukmacherskie. Powstała lista domen zakazanych i wszyscy użytkownicy od tamtej pory mogą korzystać jedynie z legalnych firm bukmacherskich, które otrzymały odpowiednie zezwolenie od Ministerstwa Finansów.

Nowi bukmacherzy i ich oferty

Bukmacher
Korzyści
Bonusy Powitalne

Szybka rejestracja

Noblebet recenzja
BONUS NA START
Bonus od pierwszego depozytu 100% do 1250 PLN
Odbierz Bonus

Promocje dla stałych graczy

Superbet recenzja
BONUS NA START
Cashback do 1300 zł i do 200 zł na start
Odbierz Bonus

Pomimo dosyć restrykcyjnego prawa co roku nowi bukmacherzy otrzymują odpowiednie licencje i dzięki temu mogą świadczyć swoje usługi. Polska to duże państwo mające ponad 35 milionów mieszkańców, dlatego jest to nadal bardzo atrakcyjny rynek dla firm bukmacherskich.Obecnie legalnie działa aż 18 bukmacherów i tylko jeden z nich nie świadczy usług przez Internet. 

Nowy bukmacher internetowy jest lepszy niż starszy?

Wiele osób powiela ten mit, jednak prawda jest zupełnie inna. Bukmacherzy internetowi, którzy dopiero wchodzą do Polski, muszą liczyć się z tym, że konkurencja działa już od wielu lat na bardzo wysokim poziomie. Takie marki jak STS czy Fortuna są obecne od kilkudziesięciu lat, dlatego trzeba przekonać nowych użytkowników czymś oryginalnym. 

To sprawia, że nowe firmy muszą wyjątkowo skrupulatnie przygotować ofertę na zakłady sportowe, zadbać o świetną obsługę, przygotować świetne promocje dla stałych użytkowników, jak i bonusy dla tych, co się wahają nad wyborem bukmachera dla siebie. Najwięcej ofert dla nowych buków jest dostępnych u bukmacherów zagranicznych natomiast należy pamiętać aby grać tylko wśród legalnych operatorów.

W 2018 dołączyło aż 7 firm bukmacherskich – TOTALbet, PZBUK, Betclic, BETFAN, eWinner oraz Traf Zakłady Wzajemne. Rok później kolejne dwie NobleBet i BestBet oraz w 2020 roku aż trzy Superbet, BetX i MrBET.

Nowy bukmacher w Polsce - którego wybrać?Jak widzimy w okresie 2 lat ponad 50% aktualnie działających firm bukmacherskich, rozpoczęło swoją działalność. Świadczy to o dużych zmianach i co za tym idzie bardzo dużej konkurencji na rynku. Można od razu założyć, że wiele z tych firm nie przebije się na tyle, aby być prawdziwymi liderami w tej branży. 

Wszystko zależy od skutecznej reklamy, rozbudowaniem swojej strony bukmacherskiej, przygotowaniem świetnej aplikacji mobilnej i pełnego profesjonalizmu. Każdy nowy bukmacher na rynku wie, że musi się czymś wyróżnić i być lepszy od pozostałych. To z pewnością pozytywnie wpływa na rozwój każdego z nich.

Czym kierować się przy wyborze?

Nowi bukmacherzy, aby przyciągnąć do siebie użytkowników starają się wyróżnić na tle pozostałych. Nawet mając konto u któregoś bukmachera przez wiele lat, warto czasem zwrócić uwagę na to, co oferują inni. Często jest tak, że grając w innej firmie, wygralibyśmy znacznie więcej pieniędzy.

Nowy bukmacher może się wyróżnić przez:

 • świetny bonus powitalny na start
 • promocje dla lojalnych użytkowników
 • wysokie kursy na wybrane dyscypliny sportowe
 • dostęp do większej liczby transmisji na żywo
 • dopracowaną i intuicyjną aplikację mobilną
 • większą ilość rynków na poszczególne zdarzenia

Bonus powitalny to obecnie podstawowy fundament budowy każdego solidnego bukmachera w Polsce. Nie ma podmiotu, który nie oferuje niczego dla nowych użytkowników, jednak są duże różnice pomiędzy ofertami, nie tylko, jeżeli chodzi o finanse, ale również, jeżeli chodzi o rodzaj dostępnych bonusów.

Możemy wyróżnić trzy podstawowe:

 • bonus od depozytu
 • zakład bez ryzyka
 • freebet

Niektóre firmy bukmacherskie oferują możliwość skorzystania z bonusu bez depozytu, z którego można skorzystać, nie wpłacając nawet żadnych pieniędzy. Warto kierować się własnymi potrzebami, przy dużych kwotach lepiej wybrać wysoki bonus podwojenia depozytu, a przy mniejszych skupić się na zakładzie bez ryzyka, w którym nie ryzykujemy własnych pieniędzy.

Wiele firm bukmacherskich próbuje zachęcić użytkowników również wyjątkowymi promocjami dla lojalnych graczy.  Legalni bukmacherzy bez podatku już istnieją i możemy często korzystać z takiej opcji przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Wystarczy, że puścimy kupon z określoną liczbą zdarzeń i po określonym kursie.

Kursy bukmacherskie to podstawowa jednostka przy obstawianiu dyscyplin sportowych. Warto zauważyć, że różni bukmacherzy specjalizują się w innych sportach, dlatego często jest tak, że posiadają wyższe kursy na tenis ziemny, ale z kolei mniejsze na siatkówkę. Warto przejrzeć dokładnie ofertę każdego bukmachera. Istnieją również promocje dzienne, które podwyższają kursy poszczególnych spotkań.

Transmisje na żywo często są bardzo dopieszczone przez bukmacherów. Wielu z nich posiada już nawet własną TV, która transmituje ogromną liczbę sportowych wydarzeń każdego dnia. Jeżeli lubimy sport, a nie tylko obstawianie to przy wyborze bukmachera warto sprawdzać, z jaką częstotliwością i w jakiej jakości transmituje zdarzenia sportowe.

W czasach gdy nie wychodzimy z domu bez telefonu komórkowego, warto zadbać również o to, żeby wybrany przez nas bukmacher posiadał w swojej ofercie również dostęp do aplikacji mobilnej. Pamiętajmy, że to ogromny komfort, kiedy jadąc autobusem, możemy skorzystać z opcji cash-out i zamknąć kupon. Tak samo w przypadku obstawienia czegoś kilka minut przed rozpoczęciem, telefon i aplikacja dają ogromne możliwości.

Tak jak w przypadku kursów bukmacherskich, tak i w przypadku liczby rynków, bukmacherzy specjalizują się w różnych dyscyplinach i ligach piłkarskich. Jeden bukmacher wystawi na mecz Ekstraklasy 200 rynków, a drugi tylko 110. Jakiś bukmacher będzie oferował na mecz tenisa ziemnego 130 rynków, a kolejny jedynie 50. Warto mieć to na uwadze przy dyscyplinach, które chcemy obstawiać.

Nowy bukmacher 2024

Nowi bukmacherzy 2020

W 2020 roku do grona bukmacherów, którzy  oferują swoje usługi w internecie, dołączyły następujące firmy:

 • Superbet
 • BetX
 • MrBET

Superbet to rumuński bukmacher, który otrzymał zezwolenie dużo wcześniej, ale dopiero w tym roku wystartował ze swoją stroną internetową. Jest to jedna z czołowych firm w Europie środkowo-wschodniej. Na start oferuje podwojenie depozytu do 50 złotych, zakład bez ryzyka do 500 złotych i freebet 35 złotych.

BetX to nowy bukmacher, który działa dopiero od maja. Przekonuje nowych użytkowników podwojeniem pierwszego depozytu aż do kwoty 7777 złotych, co jest prawdziwym hitem. Jednak warunki obrotu bonusem są bardzo wymagające. Dodatkowo możemy odebrać freebet na kwotę 30 złotych.

MrBET nadal pracuje nad swoją stroną internetową, właścicielem jest były prezes Fortuny, który zapewnia, że do końca roku nastąpi otwarcie serwisu.

O zezwolenie w 2020 roku ubiega się również bardzo popularna na świecie firma bukmacherska Bwin. Tutaj zobaczysz aktualna listę legalnych polskich bukmacherów.

Kto dołączył w 2019

Nowa sytuacja dla legalnych bukmacherów w Polsce pozwoliła kolejnym dwóm bukmacherom pojawić się na polskim rynku zakładów wzajemnych. W 2019 roku były to:

 • Noblebet Zakłady Bukmacherskie
 • BestBet

Jak widać branża zakładów bukmacherskich stale się rozwija, mając przed sobą wielkie perspektywy. Na rynku przybywa coraz więcej graczy zainteresowanych zakładami wzajemnymi. Aktualnie większość użytkowników przeniosła się do sieci, gdzie mogą szybko i wygodnie inwestować swoje środki, obstawiając wyniki spotkań swoich ulubionych zespołów. Lista legalnych bukmacherów w Polsce liczy 14 operatorów zakładów wzajemnych. Pamiętajmy, że gra u nielegalnych bukmacherów w Polsce jest zabroniona i surowo karana.

Nowi bukmacherzy, którzy dołączyli w 2018

Bukmacherzy, którzy rozpoczynają dopiero swoją działalność w Polsce, muszą mierzyć się z mocną konkurencją, która działa na wysokim poziomie już od wielu lat. Potrzeba sporo wysiłki oraz oryginalności, by przekonać do siebie klientów, którzy na co dzień zawierają zakłady w Fortunie czy STS. To, co obecnie może decydować o powodzeniu, to starannie przygotowana oferta, świetna obsługa i najważniejsze – promocje dla stałych użytkowników oraz bonusy dla nowych graczy. Te czynniki z pewnością przekonają tych, którzy wahają się jeszcze nad wyborem swojego bukmachera.

Nowi bukmacherzy, którzy dołączyli w 2018

W obecnych czasach dostęp do stron internetowych dla typerów, gdzie mogą oni sprawdzać wyniki, czytać relacje czy obstawiać typy o każde porze, wydaje się zdecydowanym must-have. Z czasem w ofertach nowych bukmacherów zaczęły pojawiać się nowości, np. rozstrzygnięcie wyborów politycznych lub rozdanie Oscarów. A wszystko po to, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy co chwilę potrzebują czegoś innego. Taki zastrzyk nowości pozwala nowym bukmacherom zaistnieć na coraz większym rynku bukmacherskim w Polsce. Stacjonarne zakłady bukmacherskie powoli stają się mniej popularne na korzyść nowej ery zakładów internetowych. Dziś ciężko wyobrazić sobie dobrego bukmachera bez aplikacji mobilnej. Nowoczesny gracz jest mobilnym użytkownikiem, któremu należy zapewnić bieżące oglądanie wydarzeń, a sprawdzenie wyników oraz statystyk powinno być na wyciągnięcie ręki.

Po wprowadzeniu nowelizacji ustawy hazardowej, w kolejnym roku na polskim rynku pojawiło się aż 7 legalnych firm bukmacherskich. Oto one:

 • TOTALbet Zakłady Bukmacherskie
 • PZBuk – Polskie Zakłady Bukmacherskie
 • Betclic
 • BETFAN
 • eWinner
 • Traf – Zakłady Wzajemne

Nowy bukmacher licencją

Miano pierwszego, legalnego bukmachera w Polsce uzyskał Totolotek, który powstał w 1992 roku. Rosnąca popularność tego operatora zakładów wzajemnych doprowadziła do powstania kolejnych firm bukmacherskich. W 1996 roku w ślady za Totolotkiem poszedł Profesjonał, który obecnie funkcjonuje jako Fortuna. Spółka jest częścią Fortuna Entertainment Group. To największa grupa w Europie Środkowej oraz Wschodniej, która prowadzi zakłady wzajemne. Oprócz bogatej oferty i wysokich kursów, uwagę użytkowników przyciąga Fortuna TV. Gracze mogą codziennie za darmo oglądać dziesiątki spotkań na żywo.

Rok po Fortunie zaistniał popularny STS, czyli spółka handlowa o nazwie Star-Typ Sport. STS jest największym bukmacherem w Polsce, który działa także na rynku międzynarodowym. Jego udziały w sektorze legalnych firm bukmacherskich w naszym kraju wynoszą ok. 50%. STS należy do najbardziej aktywnych prywatnych podmiotów, które wspierają polski sport. Typerzy cenią tego bukmachera również za STS TV, która oferuje bezpłatną transmisję meczy na żywo.

Na kolejnych członków, którzy dołączyli do rodziny polskich bukmacherów trzeba było czekać do XXI wieku. W 2003 roku powstały Milenium Zakłady Bukmacherskie, które niestety zakończyły swoją działalność w kwietniu 2020 roku. Następnie działalność na polskim rynku bukmacherskim rozpoczynały takie firmy jak: E-TOTO (2011), LV BET czy forBET (2016).

Po wejściu w życie postanowień nowelizacji ustawy hazardowej 1 kwietnia 2017 roku, liczba nowych firm na polskim rynku bukmacherskim lawinowo wzrosła. Dało to nowy początek branży operatorów zakładów wzajemnych działających online.

Superbet, BetX i MrBET – oferta

Superbet, BetX i MrBET - ofertaSuperbet bardzo profesjonalnie podszedł do sprawy wejścia na polski rynek zakładów bukmacherskich. Jego strona internetowa jest bardzo przejrzysta i funkcjonalna, nawigacja nie jest żadnym problemem. Bukmacher udostępnia około 30 dyscyplin sportowych w sekcji przedmeczowej, jak i bardzo rozbudowaną ofertę zakładów na żywo, gdzie możemy obstawić nawet 3 ligę argentyńską. Nowi użytkownicy mogą wykorzystać do 500 złotych w formie zakładu bez ryzyka. Gdy wygramy, pieniądze są nasze, a gdy przegramy, musimy obrócić zwróconą kwotę czterokrotnie po minimalnym kursie 1.8 i minimalnym kursie pojedynczego zdarzenia 1.30.  Możemy też zgarnąć bonus od depozytu 50 złotych, który musimy raz obrócić na warunkach takie jak powyżej. Dodatkowo jest freebet 35 złotych i warunkiem jest kupon po minimalnym kursie 1.6. Poza tym Superbet oferuje szereg promocji, w których korzystamy z wyższych kursów i większych wygranych, takich jak:

 • Superspin – kręcimy codziennie kołem, w którym można wygrać atrakcyjne bonusy i nawet 10 tysięcy złotych.
 • Supermecz – to wybrane przedmeczowe zakłady bukmacherskie z kursami bardziej kuszącymi niż w standardowej ofercie.
 • SuperExtra – wybrane zdarzenia, które mogą podwyższyć naszą wygraną na kuponie. Możemy je znaleźć w specjalnej zakładce.
 • SuperLive – to wybrane zdarzenia na żywo z kursami dużo wyższymi niż w standardowej ofercie.
 • SuperSzansa – należy stworzyć kupon 11 spotkań – każde z kursem min. 1.30. Jeśli jeden z typów okaże się błędny, Superbet wypłaci 10% wygranej z 10 poprawnie wytypowanych zdarzeń.
 • SuperBonus – im więcej zdarzeń na kuponie, tym więcej procent bukmacher dołoży nam do wygranej. Przy 6 zdarzeniach to 5%, przy 8 gramy bez podatku i dostajemy 15%, a przy 35 zdarzeniach możemy dostać aż 150% więcej do wygranej. Minimalny kurs każdego zdarzenia to 1.35.

Bukmacher BetX oferuje zakłady jedynie na około 20 dyscyplin sportowych, jednak nie można narzekać na rynki, bo na najpopularniejsze zdarzenia jest ich wyjątkowo dużo. Poza tym możemy obstawiać sporty wirtualne w takich dyscyplinach jak piłka nożna, wyścigi psów, koni i motocykli oraz żużel.  Dla fanów e-sportu jest możliwość typowania CS:GO, DOTA 2, Hearthstone, King of Glory, League of Legends, Overwatch, StarCraft i Rainbow Six. Sporym urozmaiceniem jest opcja obstawiania gier karcianych takich jak poker czy blackjack. Bukmacher BetX oferuje możliwość skorzystania z podwojenia pierwszego depozytu aż do 7777 złotych, jednak musimy bonusem obrócić czterokrotnie z minimum trzema zdarzeniami na kuponie i minimalnym kursie kuponu 2.44. Poprzeczka jest zawieszona dosyć wysoko, jeżeli zamierzamy wypłacić bonus.

MrBET ciągle tworzy swoją stronę internetową do zawierania zakładów sportowych. Zarząd obiecał, że wystartują do końca roku 2020, ale na razie, nie widać oficjalnej daty premiery.

Jaki bukmacher może się jeszcze pojawić się w Polsce?

Jaki bukmacher może się jeszcze pojawić się w Polsce?Wielu bukmacherów przestało świadczyć usługi w Polsce po nowelizacji ustawy hazardowej. Ze względu na wysokie podatki wielu z nich nie ma zamiaru wracać na polski rynek bukmacherski. Jednak duża społeczność stałych użytkowników obstawiających kupony w naszym kraju jest w stanie skusić wielkich gigantów. Potwierdzone już są informacje o wniosku o uzyskanie zezwolenia przez austriackiego bukmachera BWIN, który kiedyś był w absolutnym topie na polskim rynku.

Aktualne najlepsze oferty dla nowych bukmacherów:

Bukmacher
Korzyści
Bonusy Powitalne

Szybka rejestracja

Noblebet recenzja
BONUS NA START
Bonus od pierwszego depozytu 100% do 1250 PLN
Odbierz Bonus

Promocje dla stałych graczy

Superbet recenzja
BONUS NA START
Cashback do 1300 zł i do 200 zł na start
Odbierz Bonus

W 2022 czeka nas wiele dużych wydarzeń sportowych, więc to może pomóc w podjęciu decyzji niektórym firmom, bo będzie to czas większej aktywności użytkowników. Żadna z firm oficjalnie nie poinformowała o planach działalności w Polsce, wiele wskazuje jednak, że zainteresowany powrotem jest również niemiecki bukmacher Bet-at-home.

Wielu typerów chciałoby korzystać z najbardziej popularnych bukmacherów na świecie tak jak w przeszłości, do tej pory jednak nie było spektakularnych powrotów. W sferze spekulacji wymienia się kolejne firmy, które są najbliższe starania się o zezwolenie MF i są to tacy światowi potentaci jak BET365, Unibet oraz 1xbet. Ten pierwszy brytyjski bukmacher zrzeszał kiedyś najwięcej użytkowników z Polski ze względu na świetną ofertę LIVE, ilość rynków, zdarzeń specjalnych i świetną obsługę. Czy któreś z tych firm będą starały się wrócić na polski rynek i zaskoczyć typerów z kraju położonego nad Wisłą? Trzeba śledzić na bieżąco informacje od przedstawicieli każdego z interesujących nas bukmacherów. Może to właśnie Twój ulubiony bukmacher z przeszłości ogłosi wielki powrót albo powstanie nowy świetny krajowy bukmacher. Przekonamy się o tym w 2022 roku.

FAQ

W 2020 roku do polskiej listy bukmacherów dołączyły trzy firmy: Superbet, MrBET i BetX.

Lista legalnych bukmacherów jest dostępna na stronie Ministerstwa Finansów.

Oczywiście, nie jest to zabronione. Można posiadać konto gracza u wszystkich legalnych bukmacherów w Polsce. Jednak trzeba pamiętać, że u każdego bukmachera można posiadać tylko jedno konto gracza.

Na samym początku musimy zwrócić uwagę na to, czy otrzymał zezwolenie wydane przez MF i może legalnie świadczyć swoje usługi. Jeżeli tak, to warto zwrócić uwagę na ilość dyscyplin sportowych, które oferuje i czy znajdują się w nich te, które będziemy obstawiać. Na wysokość kursów interesujących nas zdarzeń oraz czy kontakt z supportem nie jest w żaden sposób utrudniony. Warto zerknąć też na liczbę rynków przy każdym zdarzeniu, ofertę zakładów LIVE, metody wpłat/wypłat oraz na komfort poruszania się po stronie/aplikacji mobilnej.

4.3/5 – (6 votes)