bukmacher

Legalni bukmacherzy internetowi – którego wybrać?

Obecnie kilkunastu bukmacherów w Polsce może działać w pełni legalnie i oferować swoje usługi. Warto od razu wspomnieć, że obowiązkiem każdego bukmachera jest posiadanie zezwolenia wydanego przez Ministerstwo Finansów. Aby je otrzymać, firma musi mieć siedzibę na terytorium Polski, zaplecze kapitałowe liczone w milionach złotych i spełnić szereg innych regulacji. Po nowelizacji ustawy hazardowej tak właśnie wygląda w Polsce droga do legalności.

Bukmacher
Bonusy Powitalne

BONUS NA START
1200 zł + 25 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
20 zł + 3333 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
600 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
2220 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
2000 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
500 zł + 20 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
1500 zł + 1000 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
550 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
1200 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
500 zł zł + 50 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
500 zł

Odbierz Bonus

Pozytywną informacją jest fakt, że pomimo wielu utrudnień wiele firm bukmacherskich chce działać w naszym kraju. W ostatnich latach dołączyło do tego grona nawet kilka zagranicznych firm, co z pewnością cieszy wielu użytkowników. Im większa konkurencja w branży, tym lepsze oferty i promocje dla nowych użytkowników.

Oferty i lista legalnych bukmacherów

Legalni bukmacherzy w Polsce dla swoich użytkowników udostępniają bardzo atrakcyjną ofertę. Zwykle możemy obstawiać około 30-40 dyscyplin sportowych, od tych najbardziej popularnych jak piłka nożna, aż do tych bardzo niszowych jak unihokej czy badminton. Każdy jest w stanie znaleźć coś interesującego dla siebie. Oferta jest tak różnorodna i konkurencyjna, że możemy typować absolutnie wszystko. 

Oczywiście bukmacherzy specjalizują się w konkretnych dyscyplinach sportowych. Przykładowo u jednego możemy znaleźć zakłady na 6 ligę angielską, a u innego małe turnieje tenisowe w Afryce, w których grają zawodnicy, o których nikt nie słyszał. Lista legalnych bukmacherów jest coraz dłuższa dlatego warto co jakiś czas ją sprawdzać.Dlatego warto zweryfikować swoją wiedzę i ustalić w przewidywaniu wyników, której dyscypliny czujemy się najlepiej. Potem pozostaje jedynie wybór odpowiedniego bukmachera, który udostępnia najwięcej interesujących nas zdarzeń.

bukmacherNie zapominajmy również o tym, że nie samymi tradycyjnymi dyscyplinami sportowymi żyje świat bukmacherski i typerzy. Każda strona bukmacherska ma już w swojej ofercie tzw. sporty wirtualne, które są symulacjami prawdziwych meczów czy wyścigów. Każde zdarzenie trwa dosłownie kilka minut, bo jest to symulacja przyspieszona. Dostępne są statystyki, a obstawiać możemy co kilka chwil.

Kolejnym ważnym sprawdzianem dla bukmachera w dzisiejszych czasach jest oferta na e-sport. Tak popularne gry, jak CS:GO, DOTA 2 czy LoL przyciągają masę użytkowników. Niektórzy bukmacherzy już zwracają na ten segment szczególną uwagę, proponują coraz więcej gier, lepsze kursy i masę różnych rynków na każde zdarzenie. Co więcej, pojawiają się już specjalne promocje i bonusy, które są stricte ukierunkowane właśnie na e-sport.

Bonusy i promocje

Bonusy i promocje bukmacherskie

Bukmacherzy internetowi mogą pochwalić się jednymi z wyższych bonusów dostępnych w całej Europie. Jeżeli chodzi o oferty powitalne dla nowych użytkowników, to naprawdę jest się czym chwalić. Dostępne bonusy na start to:

  • bonus od depozytu
  • zakład bez ryzyka
  • freebet

Możemy otrzymać nawet do kilku tysięcy złotych w postaci podwojenia pierwszego wpłaconego depozytu. Przykładowo wpłacając 2000 złotych, otrzymujemy drugie tyle w bonusowych środkach i tym samym mamy do dyspozycji 4000 złotych na obstawianie. Często bukmacherzy oferują też kilkaset złotych bezpiecznego zakładu bez ryzyka, wtedy gdy przegramy, otrzymujemy zwrot stawki. Freebet jest formą darmowych kilkudziesięciu złotych na obstawianie pierwszego kuponu.

Promocje dla stałych użytkowników również są bardzo atrakcyjne. Najczęstszą formą jest legalna gra bez podatku, kiedy to bukmacher sam go opłaca. Dodatkowo codziennie są różne zdarzenia z wyższymi kursami, dodatkowa wygrana przy kuponach akumulowanych, zakłady bez ryzyka na konkretne mecze i wiele innych.

Bardzo często możemy też spotkać comiesięczne turnieje dla typerów, które polegają na tym, że za każdy zagrany kupon dostajemy odpowiednią liczbę punktów do rankingu. Ich liczba zwykle jest zależna od kursu, jaki trafimy i ilości zdarzeń. Dla najlepszych bukmacherzy przygotowują atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz bonusy pieniężne, które możemy wykorzystać na dalszą grę.

Nie możemy też zapominać o tym, że bukmacherzy coraz większą uwagę zwracają na zatrzymanie u siebie użytkowników na stałe. Oznacza to znacznie więcej promocji czasowych, w których obstawiając konkretne kategorie sportowe, możemy zgarnąć bonusowe środki od bukmachera. Dodatkowo wiele firm przygotowały specjalne STREFY VIP dla najbardziej aktywnych użytkowników, w których czekają zwiększone limity, najlepsze kursy, dodatkowe promocje i przypisany do naszego konta konsultant.

Legalne zakłady sportowe

Zakłady sportowe oferowane przez legalnych bukmacherów w Polsce są w stanie przyciągnąć najbardziej wybrednego typera. Sam fakt, że mamy do dyspozycji ponad kilkadziesiąt dyscyplin sportowych wskazuje z jak ogromnej liczby zdarzeń dostępnych każdego dnia, możemy składać kupon. Możemy obstawiać w trybie przedmeczowym, jak i w zakładach na żywo w trakcie trwania spotkania.

Bardzo popularne są obecnie zakłady na e-sport, czyli na różnego rodzaju potyczki w grach komputerowych takich jak CS:GO, DOTA 2 czy LoL. Zainteresowanie z każdym rokiem rośnie i bukmacherzy starają się poszerzać ciągle swoją ofertę.

Dla osób nielubiących długo czekać i chcących mieć rozliczone zdarzenie po kilku minutach zostały przygotowane zakłady na sporty wirtualne. To symulacje prawdziwych meczów lub wyścigów. Mamy podgląd video na każde zdarzenie i podstawowe rynki do obstawiania.

Kursy bukmacherskie różnią się nieznacznie na poszczególnych stronach bukmacherskich. Wszystko zależy od oferty i specjalizacji danej firmy. Jeżeli skupia się na polskiej Ekstraklasie, to możemy mieć na te mecze najwyższe kursy w Polsce, jeżeli w e-sporcie to na turniej CS:GO. W ofertach dnia często mamy podwyższone kursy dla najpopularniejszych zdarzeń. Warto przed wyborem bukmachera porównać kursy na dyscypliny, które chcemy obstawiać.

Oferty poszczególnych firm bukmacherskich mogą różnić się od siebie. W jednej znajdziemy 25 dyscyplin sportowych, a w drugiej ponad 40. To samo dotyczy różnorodności zdarzeń, czasem możemy znaleźć 6 ligę angielską, a czasem maksymalnie obstawimy 3 ligę. Wybierajmy bukmachera, patrząc na własne preferencje.

Nowością na polskim rynku bukmacherskim, którą wprowadziło do swojej oferty kilku bukmacherów, jest możliwość obstawiania gier karcianych. Nie bierzemy udziału w rozgrywce, ale mamy dostępne transmisje na żywo z realnym krupierem i możemy typować wydarzenia, które mogą według nas mieć miejsce na stole. Możemy obstawiać m.in. baccarat, poker i blackjack.

Jak zweryfikować legalność bukmachera?

Jak zweryfikować legalność bukmachera?Legalni polscy bukmacherzy posiadają zawsze odpowiednie zezwolenie wydane przez polskie Ministerstwo Finansów na prowadzenie działalności, która oferuje zawieranie zakładów wzajemnych w punktach stacjonarnych lub online. Każdy taki bukmacher posiada numer zezwolenia i tylko na takiej podstawie może działać.

Drugą najważniejszą rzeczą, która weryfikuje czy bukmacher działa legalnie, jest to, czy posiada swoją siedzibę na terenie Polski. Bukmacher może być oczywiście podmiotem zagranicznym, nie musi być to jedynie kapitał pochodzący z naszego państwa, ale wymogiem jest posiadanie jednej ze swoich siedzib właśnie w naszym państwie. Nie można oferować swoich usług zdalnie, mając siedzibę w jakimś raju podatkowym.

Trzecim aspektem, który może nam pomóc zweryfikować legalność bukmachera, jest oczywiście adres strony internetowej. Wymóg prawny w naszym państwie jest taki, że adres każdej firmy bukmacherskiej, która legalnie świadczy usługi na terenie Polski, musi być zakończony w następujący sposób: „.pl”. Końcówki „.com”, „.us”, „.ru” i inne nie będą nigdy potwierdzały legalności bukmachera i z góry odrzucają wszelkie próby dalszej weryfikacji.

Należy jednak pamiętać, że każdego roku dochodzą nowi bukmacherzy, więc lista legalnych podmiotów ciągle się wydłuża. Dlatego warto zawsze sprawdzić aktualną sytuację na naszej stronie, która będzie zawsze na bieżąco informować o wszelkich zmianach, nowych bukmacherach i tych, którzy przestali już świadczyć usługi w Polsce.

Jakie są konsekwencje nielegalnych zakładów?

Kiedyś w Polsce można było grać u każdego bukmachera, ale odkąd doszło do nowelizacji ustawy hazardowej, to sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Wreszcie wszystko zostało uregulowane prawnie i firmy, które nie otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności wydawanego przez polskie Ministerstwo Finansów, nie mogły już świadczyć więcej usług dla obywateli Polski. Wszystkie strony zagranicznych bukmacherów zaczęły trafiać na czarną listę, która oznaczała ich zablokowanie. Gdyby jakiś bukmacher próbował ominąć te przepisy, to grożą mu poważne konsekwencje karne.

W art. 89. Punkt 1. Urządzanie i udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencje prawne. Punkt 6. Dotyczy to także każdego uczestnika gry hazardowej urządzanej bez koncesji, bez zezwolenia lub bez zgłoszenia.

W Polsce obowiązuje zasada, że nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Tak więc nie możemy się już zasłaniać tym, że nie wiedzieliśmy, czy dany bukmacher jest legalny, czy też nie. To w naszym interesie jest, żeby zweryfikować dokładnie firmę, u której chcemy obstawiać nasze pieniądze.

Warto pamiętać, że gra u nielegalnego bukmachera jest również przestępstwem skarbowym. Wiąże się to z tym, że jeżeli postawimy w takiej firmie 1000 złotych i wygramy na czysto 5000 złotych, to będziemy musieli zwrócić Urzędowi Skarbowemu 6000 złotych – stawka plus nasza wygrana.

Dodatkowo skarbowy kodeks karny mówi wprost, że uczestniczenie w zagranicznych nielegalnych zakładach bukmacherskich na terytorium Polski podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych, wyliczanych od najniższej krajowej. W 2021 roku grzywna może więc wynieść 8400 złotych.

Należy również pamiętać, że nielegalny bukmacher nie gwarantuje nam żadnego bezpieczeństwa. Transakcje finansowe nie są w żaden sposób regulowane przez polskie prawo, tak samo, jak ochrona naszych danych osobowych i wszystkich wrażliwych informacji na nasz temat.

Grając legalnie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, płacimy przy każdej stawce 12% podatku i dodatkowo 10% od całej wygranej, gdy kwota wygranej przekracza 2280 złotych. Bukmacherzy starają się iść graczom na rękę i często oferują już grę bez podatku, więc to z pewnością pomaga dokonywać słusznego wyboru i grania tylko i wyłącznie u legalnych firm bukmacherskich.

Najlepsi legalni bukmacherzy internetowi

Najlepsi legalni bukmacherzy internetowiW Polsce na tę chwilę aż 17 bukmacherów oferuje możliwość zawierania zakładów sportowych przez Internet. Na rynku istnieją firmy, które rozpoczęły swoją działalność prawie 30 lat temu, jak i te, które dołączyły w ostatnim roku. 

Poniżej znajduje się spis wszystkich legalnych internetowych bukmacherów:

Fortunaod 1996 roku firma prowadzi swoją działalność w Polsce, jest to pierwszy bukmacher, który po nowelizacji ustawy hazardowej otrzymał licencję na proponowanie zakładów bukmacherskich online dla swoich użytkowników. Fortuna posiada jedną z lepszych aplikacji mobilnych na rynku.

STS– kolejny bukmacher, który działa w Polsce od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Według danych udziały w rynku bukmacherskim sięgają 48% i od wielu lat firma jest liderem. STS umożliwia również obstawianie gier karcianych czy sportów wirtualnych.

Totolotek – pionier na rynku zakładów bukmacherskich działa w Polsce od 1992 roku i w przyszłym roku będzie świętował 30-lecie swojego istnienia. Do największych plusów należy oferta na zakłady LIVE, szybkie płatności, bonusy i promocje. Do minusów brak błyskawicznych wypłat oraz brak transmisji na żywo z ulubionych sportów. 

Betclic – bukmacher, który oferuje jeden z większych zakładów bez ryzyka na start aż do 550 złotych. Jest to zagraniczna firma, która podbiła rynek Francji i Portugalii, a od 2019 roku zdecydowała się na uruchomienie strony internetowej również w Polsce.

forBET– pomimo tego, że bukmacher jest na rynku od 2016 roku, to już jest w pierwszej piątce największych udziałowców na rynku. Firma jest tworzona głównie przez młodych ludzi i jest to zauważalne w doskonałym marketingu i wychodzeniu frontem do klienta. Oferuje do 2200 złotych bonusu powitalnego i 14 dni gry bez podatku.

LVBet– jest to jeden z prężniej rozwijających się bukmacherów w Polsce. Działa od 2016 roku, ale według wielu rankingów jest jednym z najczęściej wybieranych bukmacherów odnośnie do obstawiania e-sportu. Dodatkowo oferuje 3333 złote w bonusie powitalnym i 14 dni gry bez podatku.

TOTALbet – bukmacher, który działa w Polsce dopiero od 2018 roku, ale według ekspertów w przyszłości stać go na bycie w czołówce. Obecnie kusi nowych użytkowników podwojeniem pierwszego depozytu do 5000 złotych i promocjami dla stałych użytkowników, które mają na celu utrzymanie klienta.

Superbet – to kolejny z zagranicznych bukmacherów. To rumuńska spółka, która jest absolutnym liderem na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. W Polsce działa dopiero od końca 2019 roku, a dla swoich nowych użytkowników przygotowała aż 500 złotych na zakład bez ryzyka.

ETOTO – bukmacher jest znany w Polsce od 2011 roku i słynie z naprawdę niskich marż, a to skutkuje naprawdę konkurencyjnymi i wysokimi kursami na najpopularniejsze dyscypliny sportowe. Firma działa skutecznie, jeżeli chodzi o marketing i skupia się na ETOTO TV, specjalny kanał sportowy z najlepszymi dziennikarzami z tej branży.

PZBuk– działa w Polsce od 2018 roku i wyróżnia się jednym z najlepszych programów lojalnościowych w kraju. Za kupony i różne aktywności zdobywamy punkty, które możemy później wymienić na wyjątkowe bonusy i promocje. PZBuk jest również idealnym bukmacherem dla fanów koszykówki, głównie NBA – oferuje na tę ligę regularne transmisje na żywo.

Betfan– bukmacher kojarzący się ze słynnym polskim strongmanem Mariuszem Pudzianowskim, który jest twarzą tej firmy. Dodatkowo możemy zgarnąć 2961 złotych na start i stałą grę bez podatku. Betfan jest bukmacherem, który wychodzi poza standardową ofertę i dla użytkowników przygotował specjalną sekcję ROZRYWKA, a tam zakłady na pogodę, politykę, media, show-biznes i wiele innych.

Ewinner –jest to bukmacher, który pozwala swoim użytkownikom na stworzenie własnego zakładu. W specjalnej sekcji CUSTOM BET można wybrać konkretne zdarzenie i wysłać proponowany zakład. Jeżeli zostanie on zaakceptowany, to pojawi się w głównej ofercie razem z odpowiednimi kursami. Jest to bardzo duża zaleta i innowacja na polskim rynku bukmacherskim.

Traf-zakłady wzajemne – firma działa już od 2010 roku na rynku bukmacherskim i oferuje tylko zakłady na wyścigi konne, które są organizowane na trzech polskich torach – na sopockim hipodromie, wrocławskim torze Partynice oraz na warszawskim Służewcu.

BetX– jest to jeden z młodszych bukmacherów w Polsce i zasłynął od razu najwyższym w historii bonusem, którym jest podwojenie pierwszego depozytu aż do kwoty 7777 złotych. Oczywiście warunki obrotu nie należą do najprostszych, ale jeżeli ktoś lubi duże kwoty, to z pewnością ten bukmacher je zapewnia.

NobleBet– działa w Polsce dopiero od połowy 2019 roku, ale już może pochwalić się naprawdę świetną stroną internetową, dużym bonusem powitalnym wynoszącym ponad 2 tysiące złotych i grą bez podatku przez 30 dni od momentu rejestracji. Dodatkowo masa różnych promocji dla stałych użytkowników.

BestBet– bukmacher działa już w punktach stacjonarnych, ale na stronę internetową nadal musimy poczekać. Właścicielem jest Robert Krupski.

MrBET– bukmacher nadal pracuje nad swoją stroną internetową, której premiera ma prawdopodobnie być w pierwszej połowie 2021 roku. Właścicielem jest były prezes Fortuny.

GOBET – bukmacher posiadający licencję tylko na oferowanie zakładów wzajemnych w punktach naziemnych.

Fuksiarz – bukmacher ruszył w marcu 2021 roku, jego twarzą jest znany dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski. Oferuje na start bardzo atrakcyjny cashback do 500 złotych.

Bet4fun – strona internetowa bukmachera ma wystartować w najbliższych miesiącach.

Betters – tak jak w przypadku powyżej, bukmacher jeszcze nie ruszył, ale ma to zrobić w najbliższym czasie.

Czym kierować się wybierając bukmachera?

Wiemy już doskonale, jak rozpoznać legalnego polskiego bukmachera, ale warto się zastanowić również na tym, którego wybrać do obstawiania naszych przyszłych kuponów. Oczywiście możemy założyć konto gracza w każdej legalnej firmie, ale trzeba też pamiętać, że tylko jedno. Tylko jeden raz będziemy mogli skorzystać z powitalnych bonusów i jeżeli ich nie wykorzystamy, to one po prostu przepadną. Dlatego trzeba podejmować rozsądne decyzje i wybierać bukmacherów, z których usług będziemy chcieli regularnie korzystać. A jak zweryfikować czy dany bukmacher jest dla nas? To bardzo proste.

Po pierwsze trzeba zwrócić uwagę na bonusy powitalne i koniecznie zapoznać się z ich regulaminem. Określone są tam warunki obrotu i często są one mało atrakcyjne w przypadku wyższych kwot, więc nie zawsze wysokość bonusu świadczy o jego opłacalności.

Po drugie należy zweryfikować ofertę na sporty tradycyjne oraz wszelkie dodatkowe sekcje jak sporty wirtualne czy gry karciane. Jeżeli zabraknie zakładów na krykiet, który chcemy obstawiać, a będzie dostępna nawet 5. liga piłkarska w Anglii, to co nam po tym? Kierujmy się indywidualnymi potrzebami.

Po trzecie sprawdźmy zakładkę PROMOCJE, bo w niej znajdziemy wszelkie oferty dla stałych użytkowników. Jeżeli zamierzamy zostać u bukmachera na dłużej niż tylko skorzystanie z bonusu powitalnego, to warto wiedzieć, z jakich promocji będziemy mogli korzystać każdego dnia i czy będą one dla nas atrakcyjne.

Po czwarte zainteresujmy się nawigacją na stronie i aplikacją mobilną. Będziemy często obstawiać nasze zakłady, więc najlepiej, jeżeli witryna bukmacherska nie męczy naszych oczu i jest bardzo intuicyjna. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku aplikacji mobilnej, bo wiadomo, że większość czasu mamy swój smartfon przy sobie i to przy jego pomocy najczęściej będziemy obstawiać lub reagować na sytuacje związaną z naszym kuponem.

Po piąte sprawdźmy wysokość kursów bukmacherskich. Tak jak w przypadku oferty sportowej, zwróćmy uwagę szczególnie na dyscypliny i zdarzenia, które będziemy w przyszłości głównie obstawiać. Porównajmy kursy np. na tenis ziemny w kilku firmach bukmacherskich i od razu zauważymy różnicę, która oferuje wyższe akurat na tę konkretną dyscyplinę.

Rejestracja konta u legalnego bukmachera internetowego

Rejestracja konta u legalnego bukmachera internetowegoCała procedura jest naprawdę prosta i można powiedzieć, że mniej skomplikowana niż rejestracja użytkownika w dowolnym sklepie internetowym. Wiele firm bukmacherskich oferuje tzw. szybką rejestrację, dzięki której dosłownie w kilkanaście sekund, możemy utworzyć konto gracza, wpłacić pieniądze i obstawiać z pewnymi ograniczeniami.

Należy pamiętać, że w Polsce prawo umożliwia zawieranie zakładów wzajemnych jedynie dla osób, które ukończyły 18 lat i posiadają ważny dokument tożsamości, który może potwierdzić ich dane osobowe. Szybka rejestracja pozwala na ominięcie podstawowej weryfikacji, ale gdy będziemy chcieli wypłacić pieniądze, to będzie ona niezbędna. Dlatego w żaden sposób nie jesteśmy w stanie oszukać bukmachera, bo jeżeli mamy to na celu, to jedynie możemy wpłacać nasze pieniądze, których już nigdy nie wypłacimy. Wiele firm bukmacherskich zezwala na korzystanie z nie do końca zweryfikowanego konta od kilkunastu dni do miesiąca, potem zostaje ono zablokowane.

Dodatkowo w trakcie zakładania konta u bukmacherów, możemy zawsze w formularzu rejestracyjnym znaleźć pole, w którym należy wpisać posiadany kod promocyjny, który można znaleźć na naszym serwisie internetowym w zakładce konkretnego bukmachera. Wtedy możemy skorzystać z lepszej oferty powitalnej niż standardowy użytkownik.

FAQ

Bukmacher musi posiadać siedzibę na terenie Polski oraz przestrzegać obowiązującego prawa. Jest również zobowiązany odprowadzać podatki do Skarbu Państwa, a także nie może być wpisany w Rejestrze Domen Zakazanych. To są podstawowe warunki, które musi spełniać, aby ubiegać się o zezwolenie wydawane przez Ministerstwo Finansów, umożliwiające świadczenie usług zawierania zakładów wzajemnych. Gdy je otrzyma, może w pełni legalnie działać na terenie Polski.

Lista legalnych bukmacherów, którzy mogą świadczyć usługi na terenie Polski, jest aktualizowana na bieżąco. W momencie, gdy nowy bukmacher otrzymuje licencję, jest dopisywany do listy, a gdy ją traci, jest z niej usuwany.

Gra u nielegalnych bukmacherów to przestępstwo skarbowe. Będziemy musieli oddać Urzędowi Skarbowemu wszystkie wygrane środki i wpłacone depozyty. Jest to również przestępstwo opisane w kodeksie karnym, który zezwala na nałożenie grzywny w wysokości 120 stawek dziennych. W 2021 roku będzie to 8400 złotych.

Obecnie w Polsce zezwolenie Ministerstwa Finansów posiada 20 bukmacherów, jednak nie wszyscy już rozpoczęli prowadzenie swojej działalności.