Bukmacherzy zagraniczni

Bukmacherzy zagraniczni – czy można grać legalnie?

Na polskim rynku bukmacherskim swoją działalność prowadzi legalnie kilkanaście firm. Bukmacherzy zagraniczni z polską licencją to coraz bardziej normalność. Wiele osób o tym zapomniało, że wśród nich znajdują się też firmy bukmacherskie, które w Polsce mają jedynie jeden ze swoich oddziałów, a cały kapitał jest zagraniczny. Aktualnie najlepsza ofertę z bukmacherów zagranicznych posiada Betclic oraz Fortuna.

Ranking zagranicznych bukmacherów:

Bukmacher
Pochodzenie
Bonusy Powitalne
Szwecja

BONUS NA START
550 zł

Odbierz Bonus
Czechy

BONUS NA START
600 zł

Odbierz Bonus


Jak to możliwe, skoro w Polsce została zablokowana możliwość obstawiania na zagranicznych stronach bukmacherskich? Czemu u jednego bukmachera możemy grać legalnie, a u drugiego nie? Wszystkie informacje o tym znajdą się w poniższym tekście.

Wystarczy znać przepisy obwiązującego prawa w Polsce i wiedzieć, że każdy bukmacher musi ubiegać się o pozwolenie na prowadzenie działalności i mieć pozytywnie rozpatrzony wniosek o wydanie licencji przez Ministerstwo Finansów. Wszystkie szczegółowe informacje na ten temat znajdą się w poniższym tekście.

Bukmacherzy zagraniczni – jak grać legalnie

Nowelizacja ustawy hazardowej w Polsce wpłynęła znacząco na działalność zagranicznych bukmacherów. Od kilku lat można obstawiać tylko i wyłącznie w firmach, które legalnie oferują zawieranie zakładów wzajemnych w naszym państwie. Co oznacza pojęcie legalności?

Legalność w Polsce oznacza zaakceptowanie wniosku o przyznanie odpowiedniej licencji, które wydaje Ministerstwo Finansów. Tylko na podstawie wydanego zezwolenia przez ten organ państwowy bukmacher może legalnie prowadzić działalność i udostępniać swoją ofertę w Polsce. Jeżeli firma bukmacherska nie posiada odpowiedniego zezwolenia – nie ma prawa działać na terenie naszego kraju. Aby bukmacher otrzymał licencję musi spełnić następujące warunki:

 • Musi posiadać siedzibę na terenie Polski. 
 • Ma obowiązek przestrzegania obowiązującego prawa.
 • Jest zobowiązany odprowadzać podatki na rzecz Skarbu Państwa. 
 • Nie może być wpisany do Rejestru Domen Zakazanych.

Bukmacherzy zagraniczni

Takim sposobem z kilkudziesięciu firm, które przed nowelizacją ustawy hazardowej mogły świadczyć swoje usługi w Polsce, teraz mamy do dyspozycji jedynie czterech bukmacherów. Jest to ogromna przepaść i zmiana, która wiązała się z bardziej restrykcyjnym prawem. Według oficjalnych informacji kilku kolejnych popularnych zagranicznych bukmacherów również stara się o licencję, jednak Ministerstwo Finansów nieszczególnie spieszy się z ich przyznawaniem. Lista cały czas sie powiększa w związku z przyznawaniem nowych licencji. Aktualną lista bukmacherów jest dostępna tutaj. W tym roku doszło spor ciekawych propozycji na które warto zwrócic uwagę. 

Dlatego są dwie opcje grania u bukmacherów zagranicznych, możemy robić to w Polsce u firm, które uzyskały odpowiednią licencję oraz mieszkając poza Polską u firm, które pozwalają na legalną grę dla naszych obywateli. Każdy typer zawsze jest w stanie znaleźć odpowiednią ofertę dla siebie.

Konsekwencje gry u bukmacherów bez pozwolenia MF

Zacznijmy od tego, że obecnie konkurencyjność na polskim rynku bukmacherskim jest dosyć wysoka i granie u legalnych bukmacherów stało się bardzo atrakcyjne. Minęło już kilka lat od nowelizacji ustawy hazardowej i firmy bukmacherskie oferują już swoim użytkownikom nawet grę bez podatku. To ogromny krok do przodu, który kiedyś był atutem tylko nielegalnych witryn hazardowych. 

Pamiętajmy, że za grę u bukmacherów nieposiadających zezwolenia MF grożą następujące konsekwencje:

 • Jest to przestępstwo skarbowe. Gdy postawimy u bukmachera 10 tysięcy złotych i wygramy na czysto 25 tysięcy złotych, to będziemy musieli zwrócić Urzędowi Skarbowemu 35 tysięcy złotych – stawka plus wygrana.
 • Jest to również przestępstwo podlegające pod kodeks karny, który mówi o tym, że uczestniczenie w nielegalnych zakładach jest ścigane karą grzywny do 120 stawek dziennych. Według zarobków minimalnych w Polsce może to być 8400 złotych.

Ryzyko jest kompletnie nieopłacalne i łamiemy przy tym polskie prawo. Nasza wiedza sportowa może przydać się do legalnego obstawiania i wygrywania, a nie do uczestniczenia w przestępstwie.

Bukmacherzy zagraniczni – jak sprawdzić ofertę

Bukmacherzy zagraniczni oczywiście mogą oferować swoje usługi na terenie Polski. Nie może być to jednak każda dowolna witryna bez żadnej weryfikacji i zagwarantowania obywatelom bezpieczeństwa w czasie korzystania z jej usług. Po nowelizacji ustawy hazardowej firmy oferujące zawieranie zakładów wzajemnych, które chcą legalnie działać w naszym kraju, muszą spełnić cztery podstawowe warunki:

 • Zobowiązani są do posiadania zezwolenia wydanego przez polskie Ministerstwo Finansów.
 • Zobowiązani są do posiadania jednej z siedzib na terytorium Polski.
 • Nie mogą znajdować się w Rejestrze Zakazanych Domen.
 • Muszą znajdować się na oficjalnej liście legalnych bukmacherów opublikowanej przez MF.

Jak widać, identyfikacja czy bukmacher zagraniczny działa legalnie na terenie naszego państwa, nie jest wcale trudna. Każdy posiada odpowiedni numer licencji (zezwolenia), który można zawsze zweryfikować. Dodatkową wskazówką, która pomoże początkującemu użytkownikowi wstępnie określić legalność bukmachera, jest to, że każda witryna, która otrzyma zezwolenie MF i może oferować usługi na terenie naszego państwa, musi być narodową domeną „.pl”. Bukmacher działający legalnie nie ma prawa mieć domeny narodowej swojego państwa np. „.fr”, „.ru”, „.de” i innych zakończeń adresu swojej witryny. Gdy nie widzimy w adresie strony domeny „.pl”, to powinna się od razu zapalić nam czerwona lampka w celu dokładniejszej weryfikacji podmiotu, bo wszyscy nowi bukmacherzy od razu powinni przestrzegać tej zasady. Jeżeli nadal mamy wątpliwości czy bukmacherzy zagraniczni mają licencję możemy to sprawdzić na stronie MF.

Rejestr zakazanych domen

Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z UstawąPomysł stworzenia rejestru został dopiero uwzględniony po nowelizacji ustawy hazardowej, która zaczęła obowiązywać w Polsce dokładnie 1 kwietnia 2017 roku. Pełna nazwa robocza tego rządowego projektu to: „Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą”.

Rejestr to narzędzie do walki z nielegalnym hazardem w naszym państwie. Umieszczane są w nim wszystkie podmioty, które starają się oferować polskim obywatelom uczestniczenia w zakładach bukmacherskich, korzystania z kasyn online czy innych rodzajów hazardu, a przy tym nie posiadają zezwolenia wydawanego przez polskie Ministerstwo Finansów. Działają więc nielegalnie i urzędnicy umieszczają takie witryny na liście zakazanych domen.

Co oznacza umieszczenie witryny w rejestrze?

W momencie, gdy dana firma trafia na listę witryn zakazanych, automatycznie wszystkie jej dane są przesyłane do systemów teleinformatycznych firm telekomunikacyjnych i systemów bankowych, czyli dział dostawców Internetu i dostawców usług płatniczych.

Dostawcy Internetu są zobowiązani do zablokowania takiej strony w terminie do 48 godzin od momentu otrzymania informacji. Jednak na tym ich rola się nie kończy, bo na każdej zablokowanej witrynie należy również dodać przekierowanie na stronę rządową, w której wyświetlany będzie specjalny komunikat o tym, że dana witryna trafiła do rejestru zakazanych domen.

Dostawy usług płatniczych są zobowiązani do zaprzestania współpracy z firmami, które umieszczone zostaną w rejestrze i mają na to 30 dni. W tym czasie muszą zerwać wszystkie zobowiązania i przestać ich obsługiwać.

W obu przypadkach za złamanie wyżej wymienionych nakazów na dostawców może być nałożona kara finansowa w wysokości do 250 tysięcy złotych.

Czy jest to skuteczne?

Oczywiście. Wpływy do budżetu państwa z legalnego hazardu wzrosły aż 7-krotnie, a w rejestrze domen zakazanych na tę chwilę znajduje się 13268 witryn.

Bonusy i promocje

W Polsce możemy obstawiać tylko u legalnych bukmacherów, dlatego bonusy i promocje, które oferują zagraniczni bukmacherzy są bardzo zbliżone do tych, które widzimy na całym naszym rynku bukmacherskim. Mamy do dyspozycji następujące bonusy na start:

Bukmacherzy zagraniczni – bonusy i promocje

 • Podwojenie pierwszego depozytu – jest to bonus, który podwaja naszą pierwszą wpłatę na konto gracza. Jeżeli wpłacimy np. 500 złotych, to otrzymamy kolejne 500 złotych w postaci środków bonusowych, czyli mamy na grę 1000 złotych.
 • Zakład bez ryzyka – jest to zabezpieczenie pierwszego kuponu do określonej kwoty pieniędzy, w momencie gdy okaże się przegrany otrzymujemy zwrot środków ze stawki na swoje konto gracza.
 • Freebet czy bonus bez depozytu– bukmacher często daje małą kwotę pieniędzy np. 20 złotych, tak aby gracz mógł obstawić swój pierwszy kupon i sprawdzić jak działa strona bukmacherska.

Dodatkowo coraz częściej możemy liczyć na grę bez podatku przez określony czas np. 14 dni. W tym okresie, gdy obstawimy kupon na określonych przez bukmachera warunkach, przykładowo 3 zdarzenia i każde z nich z kursem co najmniej 1.25, to zostanie za nas zapłacony podatek, który płacimy od stawki, zawierając kupon. Poza tym istnieje wiele różnych promocji stałych dla użytkowników jak podwyższanie kursów na wybrane zdarzenia czy cykliczne turnieje dla typerów. Bukmacherzy zagraniczni którzy operują w polsce mają licencję MF.

Jak widzimy, zagraniczni bukmacherzy w Polsce radzą sobie bardzo przyzwoicie i dzięki temu, że mogą w pełni legalnie oferować swoje usługi, mogli też skupić się na bonusach oferowanych dla swoich nowych użytkowników. Nie ma wątpliwości, że pochodzenie bukmachera ma tak naprawdę bardzo mało znaczenie, liczy się przede wszystkim jego legalność. Jeżeli posiada licencję wydaną przez polskie Ministerstwo Finansów, to zarówno poziom usług, jak i oferowanych bonusów nie odbiega niczym od tych oferowanych przez polskich bukmacherów. Warto też sprawdzić czy są dostępne zakłady payu żeby mieć większą wiedzę.

Bardzo fajnym bonusem i pomysłem, który coraz częściej jest spotykany u bukmacherów to oferowany przez nich w pełni darmowy zakład, czyli wyżej wymieniony freebet. Mamy do dyspozycji zwykle między 20 a 50 złotych, które możemy przeznaczyć, na jaki tylko mamy ochotę kupon i jeżeli wygramy, to będziemy mogli w większości przypadków od razu wypłacić pieniądze na nasze konto bankowe lub czasami wymagany jest jeszcze dodatkowy obrót.

Przykładowo Fortuna łączy wszystkie trzy bonusy i proponuje swoim użytkownikom zarówno podwojenie pierwszego depozytu, zakład bez ryzyka, jak i dodatkowy zakład na pierwszy kupon. Reszta zagranicznej konkurencji, czyli Superbet, PZBUK, Betclic skupiły się raczej na oferowaniu najpopularniejszego bonusu wśród użytkowników, czyli cashbacku. Jest to bezpieczny kupon, w którym porażka nie wiąże się ze stratą pieniędzy, bo stawka wraca na nasze konto gracza. Jest to bardzo fajna opcja na początek i bardzo wiele osób uważa to za bonus obowiązkowy na start u każdego szanującego się bukmachera.

Bukmacher
Pochodzenie
Bonusy Powitalne
Szwecja

BONUS NA START
550 zł

Odbierz Bonus
Czechy

BONUS NA START
600 zł

Odbierz Bonus

Lepiej nie ryzykować i nie łamać przepisów polskiego prawda, bo jak widać na powyższych przykładach, będzie to dla nas bardzo nieopłacalne. Lepiej skupić się na obstawianiu u legalnych bukmacherów w Polsce, bo w naszym kraju dostajemy jedne z lepszych bonusów i promocji. Nawet przeliczając złotówki na euro, nadal jesteśmy w czołówce.

Aktualna sytuacja zagranicznych bukmacherów

Zagraniczni bukmacherzy, którzy rozpoczęli swoją przygodę również na polskim rynku, musieli przygotować atrakcyjne bonusy dla nowych użytkowników. Konkurencja ma to do siebie, że determinuje dużą różnorodność i to, że firmy będą przebijały się w ofertach, tak aby skusić do siebie potencjalnych klientów.

Najlepszy bonus przygotowała Fortuna, jest on najbardziej wyważony, a warunki obrotu nie są wygórowane. Możemy skorzystać zarówno z podwojenia depozytu, zakładu bez ryzyka, jak i freebetu na dobry start. Ciężko jednak czeską Fortunę stawiać w roli zagranicznego „świeżaka”, bo bukmacher ten jest w Polsce już od ponad 20 lat i jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm.

Rumuński bukmacher Superbet poszedł w ślady bardziej doświadczonego na polskim rynku kolegi i przygotował również trzy możliwe bonusy do wykorzystania od razu po zarejestrowaniu konta gracza. Podwojenie depozytu do zaledwie 50 złotych jest dosyć słabą i mało przekonującą opcją, ale za to zakład bez ryzyka i freebet robią wrażenie. Możemy postawić kupony za kilkaset złotych i jeżeli okażą się wygrane, to od razu możemy wypłacić nasze pieniądze, a nic nie ryzykujemy.

PZBuk i Betclic poszły w te samą stroną, jaką jest zaproponowanie nowym użytkownikom zakładu bez ryzyka na dobry początek. Jest to tylko jedna opcja, ale za to najbardziej popularna wśród typerów. Zwrot stawki w przypadku przegranego kuponu jest zawsze bardzo kuszący.

 • PZBuk – do 200 złotych zakład bez ryzyka + punkty za rejestrację, które możemy wymienić na inne bonusy.
 • Fortuna – do 2000 złotych podwojenie depozytu + 210 złotych zakład bez ryzyka + 20 złotych freebet.
 • Betclic – zakład bez ryzyka do 550 złotych.
 • Superbet – do 50 złotych podwojenie depozytu + 500 złotych zakład bez ryzyka + 35 złotych freebet.

Pamiętajmy, że poza bonusami wyżej wymienione firmy oferują również świetne promocje dla stałych użytkowników. Możemy znaleźć między innymi grę bez podatku lub dodatkowy cashback na konkretne wydarzenia sportowe.

Nowi bukmacherzy zagraniczni – PZBuk, Fortuna i Betclic

PZBuk, Fortuna i BetclicPZBuk to w pełnej nazwie Polskie Zakłady Bukmacherskie. Po nowelizacji ustawy hazardowej jest to pierwszy zagraniczny bukmacher, który wszedł na polski rynek. Jednocześnie jest to jeden z najkrócej działających bukmacherów. Pomysłodawcą jest szwedzka spółka Cherry AB, która otworzyła swoją filię Cherry Online Polska na terenie naszego kraju i markę PZBuk. Ministerstwo Finansów wydało zezwolenie o numerze PS4.6831.26.2017 na prowadzenie działalności zawierania zakładów wzajemnych przez Internet 28 czerwca 2018 roku.

Fortuna to jeden z najdłużej działających bukmacherów w Polsce, bo jego historia sięga aż 1996 roku. Firma jest częściąFortuna Entertainment Group, która powstała w Czechach w 2009 roku. To drugi największy udziałowiec na polskim rynku bukmacherskim, posiada prawie 600 punktów stacjonarnych i jako pierwszy, bo już 23 stycznia 2012 roku otrzymał zezwolenie o numerze SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565 na prowadzenie działalności online.

Betclic to marka stworzona przez francuską spółkę BEM Operations Limited zarejestrowaną na Malcie. Jest to czołowy bukmacher na rynku francuskim i portugalskim, a od 26 września 2018 roku może legalnie prowadzić działalność również na terenie naszego kraju na podstawie zezwolenia o numerze PS4.6831.26.2017 wydanego przez Ministerstwo Finansów. Warto wspomnieć, że Betclic jest już sponsorem reprezentacji Polski w siatkówce i klubu piłkarskiego Piast Gliwice.

Najlepsi zagraniczni bukmacherzy

Warto od razu zaznaczyć, że granie u zagranicznych bukmacherów jest w Polsce nielegalne. Jedynie firmy mające zezwolenie, czyli licencję na działalność w Polsce mogą oferować swoje usługi i możemy tam legalnie obstawiać zakłady wzajemne. Obecnie w naszym państwie możemy korzystać z takich zagranicznych firm bukmacherskich jak: Fortuna, Betclic, PZBuk i Superbet. Ten ostatni bukmacher to jeden z większych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest to rumuńska spółka działająca na polskim rynku od końca 2019 roku, która od razu wystartowała z 48 punktami stacjonarnymi. Fortuna obsługuje Polaków od ponad 20 lat, a pozostała trójka to solidni nowi bukmacherzy polecani przez większość użytkowników.

W każdej z wyżej wymienionych zagranicznych firm bukmacherskich możemy odebrać naprawdę atrakcyjne bonusy na start, które ułatwią rozpoczęcie gry każdemu użytkownikowi. Najczęściej spotkamy się z bonusem od depozytu, zakładem bez ryzyka czy nawet darmowym zakładem na początek o wartości kilkudziesięciu złotych.

Najlepsi zagraniczni bukmacherzyCzy jest szansa, żeby grono zagranicznych bukmacherów oferujących swoje usługi w Polsce się powiększyło? Jak najbardziej. Pomimo dosyć wysokich podatków i odstraszającej procedury przyznawania licencji oraz warunków, jakie należy spełnić, aby ją uzyskać, to i tak coraz więcej firm chce działać na polskim rynku bukmacherskim, zarówno polskich, jak i również zagranicznych. Według doniesień medialnych wniosek złożył już jeden z bardziej rozpoznawanych bukmacherów w Europie Bwin i prawdopodobnie w najbliższych latach może zacząć oferować swoje usługi również w Polsce. Głośno mówi się również o aspiracjach austriacko-niemieckiego bukmachera Bet at home, który jeszcze przed nowelizacją ustawy hazardowej był bardzo często wybierany przez użytkowników z naszego państwa. Słynął z bardzo dobrej oferty, wysokich kursów i specjalnych freebetów, które rozdawał swoim użytkownikom na ich urodziny.

Bukmacher
Pochodzenie
Bonusy Powitalne
Szwecja

BONUS NA START
550 zł

Odbierz Bonus
Czechy

BONUS NA START
600 zł

Odbierz Bonus

Wielu typerów chciałoby pewnie, aby do Polski wkroczył też Bet365, który jest jednym z największych bukmacherów na świecie i według rankingów praktycznie nigdy nie miał minusów, szeroka oferta, różnorodna i świetne zakłady live połączone z wysokiej jakości transmisjami video. Jednak bliżej jest do tego, aby do Polski zawitał inny brytyjski gigant William Hill, który w 1998 roku jako pierwszy w historii wprowadził zakłady online dla swoich użytkowników. Zatrudnia on ponad 17 tysięcy pracowników i jest w ścisłej czołówce, jeżeli chodzi o udział w światowym rynku bukmacherskim. Można się licytować, która firma byłaby najlepsza, ale najważniejsze jest to, że firmy z zagranicy chcą oferować dla nas swoje usługi i dzięki temu wzrasta również konkurencja.

FAQ

Mieszkając w Polsce, możemy korzystać jedynie z usług zagranicznych bukmacherów, którzy posiadają zezwolenie wydane przez Ministerstwo Finansów i działają legalnie w naszym państwie.

Zagraniczni bukmacherzy oferują tak jak większość trzy podstawowe bonusy powitalne, z których możemy skorzystać, rejestrując u nich swoje konto gracza. Jest to bonus od depozytu (zwykle jego podwojenie), zakład bez ryzyka tzw.cashback i  freebet, czyli darmowe środki na obstawienie pierwszego kuponu.

Oczywiście, zagraniczni bukmacherzy muszą spełniać takie same warunki co bukmacherzy w Polsce. Jeżeli chcą świadczyć usługi zawierania zakładów wzajemnych, muszą złożyć odpowiedni wniosek i uzyskać zezwolenie wydawane przez Ministerstwo Finansów, a jest to możliwe tylko po spełnieniu wielu warunków.

4.7/5 – (4 votes)