Zakłady bukmacherskie – boks

Zakłady bukmacherskie – boks

Boks to jedna z najpopularniejszych i najbardziej cenionych dyscyplin sportowych. Jest to tradycyjna odmiana sportów walki, znana już od starożytności. Największe gale bokserskie oglądają miliony widzów na całym świecie. Nie może więc dziwić, że zakłady sportowe na boks cieszę się sporym zainteresowaniem. Bukmacherzy proponują coraz szerszą ofertę zakładów na walki bokserskie, a mała ilość niespodzianek sprawia, że pięściarstwo może przynieść naprawdę spore wygrane.

Bukmacher
Bonusy Powitalne

BONUS NA START
1200 zł + 25 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
20 zł + 3333 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
600 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
2220 zł

Odbierz Bonus

BONUS NA START
2000 zł

Odbierz Bonus

Boks – rodzaje zakładów

W boksie mamy do czynienia głównie z zakładami dwudrogowymi 12, gdzie najważniejsze jest kto wygra, a kto okaże się przegranym. Nie oznacza to jednak, że musimy ograniczać się jedynie do tego rynku. Możemy obstawić zakład trzydrogowy 1X2 na wynik walki, gdzie istnieje możliwość wytypowania remisu. Taki rezultat jest niezwykle wysoko wyceniany przez wszystkich bukmacherów. Bukmacherzy przewidują w boksie także zakłady typu under/over. Jest to bardzo popularny zakład, w którym gracz typuje ile rund potrwa walka.

Zakłady bukmacherskie – boksPojedynki najwyższej rangi zazwyczaj kontraktowane są na 12 rund. Jako typer, możesz obstawić czy walka potrwa mniej lub więcej od określonej liczby rund. Dla bardziej zaawansowanych ekspertów pięściarstwa bukmacherzy przewidują zakłady na to, kiedy zakończy się pojedynek. Można pokusić się o wytypowanie dokładnej rundy po bardzo wysokim kursie lub ograniczyć nieco ryzyko i wybrać zakres rund, np. 1-3 czy 4-6.

Kolejnym rynkiem w boksie jest sposób zakończenia walki. Ten rodzaj zakładu przypomina wersję trzydrogową 1X2, jednak poza wytypowaniem rezultatu należy wskazać jeszcze czy walka zakończy się przed czasem, czy zostanie rozstrzygnięta na punkty. W tym przypadku kursy są bardzo atrakcyjne.

Jak skutecznie obstawiać walki bokserskie?

Przygotowując dobry kupon na walki bokserskie musisz pamiętać o kilku czynnikach. W przeciwieństwie do piłki nożnej, raczej nie znajdziesz podpowiedzi w historii H2H danych zawodników. Rzadko kiedy zdarza się, że poszczególni pięściarze mierzy się już kiedyś ze sobą. Jest wiele strategii na obstawianie boksu. Najważniejszym czynnikiem, bez którego nie zrobisz kolejnego kroku jest odpowiednia wiedza oraz trzymanie się określonych zasad.

Pamiętaj, że statystyki są kluczem do osiągnięcia sukcesu w zakładach bukmacherskich. Przed obstawieniem walki sprawdź jak największą ilość danych związanych z daną walką. Sprawdź bilans walk zawodników oraz liczbę wygranych przed czasem. Taka wiedza pozwoli Ci otworzyć się na inne rynki. Poczytaj o zawodnikach, poznaj ich warunki fizyczne oraz styl, jaki prezentują.

Jeśli interesuje Cię dany pojedynek, śledź wydarzenia przed walką. Bokserzy przygotowują się do starcia miesiącami, lecz każdy zawodnik pożytkuje ten czas inaczej. Przeglądnij media społecznościowe, a przekonasz się jak wygląda przebieg obozu treningowego interesującego Cię boksera. Warto wiedzieć, czy dany pięściarz jest rzeczywiście skoncentrowany na osiągnięciu celu, czy raczej uderzyła mu do głowy woda sodowa. 

Jeśli przeglądniesz już wszystkie statystyki i przeczytasz wszystkie informacje, dotyczące danego pojedynku pamiętaj o jeszcze jednym kluczowym czynniku, jakim jest wybór odpowiedniego bukmachera. Postaw na takiego operatora, który działa legalnie i proponuje najlepszą ofertę. Nie koncentruj się wyłącznie na wysokości kursów, lecz sprawdź dostępne rynki oraz oferowane promocje i bonusy.

Najważniejsze federacje bokserskie

Jak skutecznie obstawiać walki bokserskie?Pięściarstwem rządzą niepodzielnie federacje bokserskie. Do najsłynniejszych i najbardziej liczących się federacji w boksie zawodowym zalicza się: WBC, WBA, IBF oraz WBO.

  • WBC (World Boxing Council) – najbardziej prestiżowa federacja, w historii której dwukrotnie mistrzami świata zostawali Polacy: Tomasz Adamek w kategorii półciężkiej oraz Krzysztof Włodarczyk w wadze junior ciężkiej.
  • WBA (World Boxing Association) – najstarsza federacja bokserska, druga pod względem prestiżu na świecie.
  • IBF (International Boxing Federation) – międzynarodowa organizacja zawodowego boksu, w której mistrzami było kilku polskich zawodników. Czempionem wagi półciężkiej był Dariusz Michalczewski, w wadze junior ciężkiej mistrzowski pas zdobył Krzysztof Włodarczyk. W ślad za popularnym „Diablo” poszedł Tomasz Adamek.
  • WBO (World Boxing Organization) – trzecia najbardziej popularna federacja pięściarska, szczególnie istotna na Polaków, bowiem dwukrotnym mistrzem WBO został urodzony w Wałczu Krzysztof Głowacki.

Boks – najważniejsze wydarzenia

Chyba żadna indywidualna dyscyplina sportowa nie posiada tak wielu mistrzów świata jak boks. W 17 kategoriach wagowych (ciężka, junior ciężka, półciężka, super średnia, średnia, junior średnia, półśrednia, junior półśrednia, lekka, super piórkowa, piórkowa, super kogucia, kogucia, super musza, musza, junior musza, słomkowa) blisko 50 zawodowych pięściarzy posiada tytuł mistrza świata.

Największą popularnością na świecie cieszy się boks zawodowy. Każdego roku dochodzi do emocjonujących walk o pas mistrza świata najsłynniejszych federacji bokserskich, czyli WBC, WBA, WBO i IBF. Milionową publiczność przyciągają głównie pojedynki w klasycznej wadze ciężkiej, gdzie obecnie najlepszymi pięściarzami są tacy zawodnicy jak Anthony Joshua, Tyson Fury czy Andy Ruiz. Wcześniej mistrzami w tej najbardziej prestiżowej wadze na świecie byli tacy znani bokserzy jak: Mike Tyson, Evander Holyfield, Lennox Lewis, bracia Witalij i Wołodymyr Kliczko, Chris Byrd, Roy Jones Jr., David Haye, Rusłan Chagayev, Deontay Wilder czy Joseph Parker.

Mniej popularny jest boks amatorski, który rozgrywany jest na Mistrzostwach Świata czy Igrzyskach Olimpijskich. Organizowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Boksu Amatorskiego walki trwają tylko trzy rundy po 3 minuty w przypadku mężczyzn oraz cztery rundy po 2 minuty, jeśli chodzi o kobiety. W boksie amatorskim punkty przyznawane są za każdy celnie zadany cios. Warto zwrócić uwagę, że wielu zawodowych bokserów zostawało wcześniej mistrzami olimpijskimi. Najsłynniejsze nazwiska to Muhammad Ali, Joe Frazier, Lennox Lewis, George Foreman czy Wołydymyr Kliczko. W boksie olimpijskim istnieje 10 kategorii wagowych (superciężka, ciężka, półciężka, średnia, półśrednia, lekkopółśrednia, lekka, kogucia, musza, papierowa).

Gdzie najlepiej obstawiać boks online?

Do odnoszenia znaczących sukcesów w obstawianiu boksu potrzebny jest odpowiedni bukmacher. Legalni operatorzy zakładów wzajemnych w Polsce ciągle solidnie pracują nad tym, by spełnić wszelkie wymagania fanów pięściarstwa. Zakłady sportowe na boks nie należą do najbardziej popularnych zakładów, jednak w przypadku najważniejszych walk o mistrzostwo świata WBC, WBA czy WBO generują bardzo pokaźne zainteresowanie wśród typerów.

Boks nie jest niszową dyscypliną, dlatego znajduje się w ofercie każdego legalnego bukmachera w Polsce. Wśród operatorów, którzy poświęcają najwięcej uwagi temu sportowi jest na pewno największy bukmacher w Polsce, czyli STS. Lider wśród rankingów legalnych bukmacherów ma w swojej bogatej ofercie szeroki wachlarz zakładów bokserskich. STS udostępnia live streaming, co czyni zakłady na żywo jeszcze bardziej atrakcyjnymi.

Inny potentat na polskim rynku bukmacherskim, który posiada świetną ofertę na boks to Fortuna. To, co wyróżnia tego operatora, podobnie jak LVBet, to wysokie kursy. Bukmacher Fortuna jest też znakomitym miejscem dla tych graczy, którzy szukają ciekawych promocji oraz bonusów. Podobnie sytuacja wygląda u bukmachera forBET, który oprócz wysokich kursów na boks wyróżnia się bardzo dobrą aplikacją mobilną. Interesującą ofertą powitalną cashback kusi Betclic. Fani obstawiający boks mogą śledzić najważniejsze transmisje na Betclic TV.

Jak widać, opcji do obstawiania boksu online jest naprawdę sporo. Warto poświęcić trochę więcej czasu na porównanie ofert kilku bukmacherów. Znalezienie odpowiedniego bukmachera to pierwszy i kluczowy punkt w obstawianiu zakładów bukmacherskich. Korzystanie z usług nielegalnych operatorów bez licencji Ministerstwa Finansów grozi wysoką karą finansową. Poczucie bezpiecznego inwestowania własnych środków to najważniejszy czynnik w obstawianiu zakładów sportowych online.

FAQ

Na polskim rynku działa wielu bukmacherów, dlatego każdy gracz z łatwością znajdzie coś dla siebie. Warto poświęcić czas na porównanie ofert kilku operatorów. Pozwoli Ci to wybrać bukmachera, który w największym stopniu będzie odpowiadał Twoim wymaganiom oraz oczekiwaniom. Ofertę na boks warto sprawdzać u najpopularniejszych bukmacherów, takich jak STS czy Fortuna.

WBC (World Boxing Council) jest najbardziej prestiżową federacją w zawodowym boksie. Zdobycie pasa mistrzowskiego WBC to marzenie najlepszych bokserów na świecie. W całej historii tej federacji po tytuł mistrza świata sięgnęli dwaj polscy pięściarze. W kategorii półciężkiej triumfował Tomasz Adamek, natomiast w wadze junior ciężkiej w ślad za „Góralem” poszedł Krzysztof „Diablo” Włodarczyk.

Boks nie jest tak popularnym sportem jak piłka nożna, ale przy okazji najważniejszych walk można liczyć na promocje ze strony największych polskich bukmacherów. Poza tym każdy gracz może skorzystać z licznych ogólnych bonusów oraz promocji, wykorzystując je na obstawienie boksu.

W boksie zawodowym wyróżniamy aż 17 kategorii wagowych: ciężka, junior ciężka, półciężka, super średnia, średnia, junior średnia, półśrednia, junior półśrednia, lekka, super piórkowa, piórkowa, super kogucia, kogucia, super musza, musza, junior musza, słomkowa. Klasyczną i najpopularniejszą kategorią jest waga ciężka. Im wyższa kategoria, tym większe zainteresowanie widzów oraz typerów.