Sts czy fortuna – którego bukmachera wybrać?

Wiele osób zadaje sobie podobne pytanie w momencie, gdy przychodzi wybrać odpowiedniego bukmachera do obstawiania zakładów. Przy dużej konkurencji na rynku ciężko jednoznacznie stwierdzić, który bukmacher jest najlepszy. Jednak można w prosty sposób porównać obie firmy pod względem oferowanych usług, a wtedy będzie można łatwiej podjąć decyzję, który będzie dla nas odpowiedniejszy.

Bukmacher
Bonus

BONUS NA START
1200 zł + 25 zł

BONUS NA START
2220 zł

Oferta wydarzeń

9

9

Aplikacja mobilna

9

8

Wysokość kursów

6.5

9

Metody płatności

8.5

7

Obsługa klienta

7.5

8

Odbierz Bonus
Odbierz Bonus

PORÓWNANIE

             
Bonus powitalny 1200 zł + 25 zł FREEBET
Oferta wydarzeń

9

Aplikacja mobilna

9

Wysokość kursów

6.5

Metody płatności

7

Obsługa klienta

7.5

Odbierz Bonus
Bonus powitalny do 2220 zł
Oferta wydarzeń

9

Aplikacja mobilna

8

Wysokość kursów

9

Metody płatności

7

Obsługa klienta

8

Odbierz Bonus

Tym razem porównamy dwóch najbardziej rozpoznawalnych bukmacherów na polskim rynku wśród pełnoletnich osób interesujących się sportem. Obie firmy rozpoczęły swoją działalność już w latach dziewięćdziesiątych i mają największe udziały w całej branży.

Do tej pory otworzyły po kilkaset punktów naziemnych, są sponsorami wielu drużyn sportowych i posiadają wszystkie narzędzia do świadczenia najbardziej profesjonalnych usług w Polsce. Żeby dobrze dokonać wyboru miedzy sts i fortuna warto po prostu zapoznać się z oferta tych dwóch bukmacherów i przeanalizować dokładnie.

Od razu warto zaznaczyć, że STS i Fortuna różnią się tak naprawdę detalami. Wystarczy wspomnieć, że od lat są zawsze nominowani do tytułu Najlepszego Bukmachera w Polsce. Solidne firmy polecane przez ogromną ilość użytkowników. Czym więc się różnią? Gdzie lepiej założyć konto? Na te pytania odpowiedzi znajdą się poniżej.

STS vs Fortuna – porównanie ofert na zakłady

Sts czy fortuna - którego bukmachera wybrać?Oferta na podstawowe dyscypliny sportowe jest bardzo zbliżona, jeżeli chodzi o Fortunę i STS. Obie firmy proponują swoim użytkownikom około 30 różnych sportów do obstawiania i przy popularnych zdarzeniach nawet do ponad 100 rynków. Bukmacherzy skupiają się bardzo na Ekstraklasie, co nie może oczywiście dziwić i najczęściej na naszą ligę przygotowują dodatkowe promocje. Mamy do dyspozycji też wszelkiego rodzaju zakłady specjalne na konkretne mecze, jak i długoterminowe np. kto będzie królem strzelców w danej lidze. Spis wszystkich dyscyplin znajduje się na pasku po lewej stronie ekranu, na początku są najpopularniejsze wśród użytkowników i promocje dnia, a poniżej lista wszystkich dostępnych.

Zakłady na e-sport to zdecydowana przewaga STS-u, który oferuje do obstawiania ponad 10 różnych gier, a Fortuna zaledwie kilka. Oczywiście najpopularniejsze jak CS: GO, LoL i DOTA 2 są dostępne w obu przypadkach. STS uchodzi za jednego z lepszych bukmacherów i jest chwalony za wysokie kursy na e-sport. Fortuna musi jeszcze popracować nad tą sekcją.

Sporty wirtualne to przewaga Fortuny, jeżeli chodzi o wizualizacje na żywo i symulacje rozgrywek. Natomiast STS oferuje więcej rynków na konkretne mecze i więcej opcji do obstawiania. Bukmacherzy oferują po 5 sportów wirtualnych do obstawiania.

Ciekawostką u bukmachera STS jest sekcja BETGames, która pozwala na obstawianie symulowanych gier karcianych w kasynie. Jako pierwszy w Polsce oferował taką możliwość na polskim rynku bukmacherskim. Możemy obstawiać tam takie gry karciane jak poker, wojna, baccarat, poker6+ i poker z polskim krupierem. W ostatnim czasie z taką sekcją ruszyła również Fortuna, która oferuje na razie  zakłady tylko na baccarat. Oboje operatorów i sts jak i fortuna starają się dopasować jak najlepiej oferty.

Który z bukmacherów oferuje większe bonusy powitalne?

Fortuna kod promocyjny

STS i Fortuna bardzo dużą uwagę przykładają do oferowanych bonusów powitalnych dla nowych użytkowników. Od wielu lat starają się oferować je bardzo atrakcyjne i co więcej na dobrych warunkach obrotu. Przejdźmy zatem do konkretów:

STS na start proponuje:

 • freebet 25 PLN
 • zakład bez ryzyka do 200 PLN
 • bonus od depozytu do 1200 PLN

BONUS NA START
1200 zł na start + 20 zł zwrotu na sporty wirtualne
Odbierz Bonus

Fortuna na start proponuje:

BONUS NA START
Zakład bez ryzyka do 600 zł

Odbierz Bonus

Warunki do obrotu bonusem od depozytu:

 • Fortuna – 4x środkami bonusowymi, minimum 3 zdarzenia na kuponie po minimalnym kursie łącznym 1.6.
 • STS – 3x środkami bonusowymi, minimum 3 zdarzenia na kuponie po minimalnym kursie łącznym 1.91.

Jeżeli chodzi o zakład bez ryzyka to zarówno STS, jak i Fortuna nie mają żadnych warunków obrotu. Gdy kupon okaże się przegrany, otrzymujemy gwarantowaną kwotę od zagranej stawki, a gdy wygramy, to również możemy od razu wypłacić zgromadzone pieniądze.

Freebet rządzi się tymi samymi prawami, jest to kwota przeznaczona na przetestowanie bukmachera i zagranie swojego pierwszego kuponu.

W przypadku bonusów powitalnych można stwierdzić, że żaden bukmacher nie uzyskał przewagi i sprawiedliwy w tym porównaniu będzie remis. Kwoty i warunki obrotów są do siebie bardzo zbliżone, a bonusy są bardzo atrakcyjne dla każdego nowego użytkownika.

Aplikacja mobilna – przewaga STS

Który z bukmacherów oferuje większe bonusy powitalne?

Bukmacherzy od dłuższego czasu starają się wprowadzać na rynek również aplikacje mobilne. Jako jedne z pierwszych uczyniły to Fortuna i STS. Obie z nich są bardzo podobne i ich wykonanie stoi na naprawdę wysokim poziomie, które gwarantuje sprawne oraz komfortowe korzystanie. Wiele z poniższych opcji jest dostępnych u obu bukmacherów, jednak zdecydowanym minusem dla Fortuny nadal jest brak szybkich płatności, jeżeli chodzi o wypłaty swoich środków.

Do głównych zalet aplikacji STS należą:

 • Szybkie płatności STS Pay, czyli natychmiastowe wpłaty i wypłaty środków.
 • Opcja Cash-out, czyli możliwość wypłaty części środków jeszcze przed rozstrzygnięciem wszystkich zdarzeń na kuponie.
 • STS TV, czyli dostęp do transmisji na żywo wielu zdarzeń w ciągu dnia.
 • Możliwość zalogowania się na konto gracza poprzez odcisk palca lub skan twarzy.
 • Informacje o wszystkich bonusach, promocjach i działaniach na koncie gracza, które wyświetlają się na ekranie telefonu tzw. powiadomienia PUSH.
 • Dostęp do obstawiania sportów wirtualnych, które są aktualizowane co kilka minut.
 • Dostęp do funkcji Match Tracker, która pozwala obserwować przebieg meczu bez transmisji na żywo.
 • Dostęp do oferty z wyższymi kursami przygotowanej dla użytkowników aplikacji mobilnej STS. Warto sprawdzić też oferte na kod promocyjny.
 • Pełna oferta zakładów przedmeczowych, jak i tych na żywo.
 • Dostęp do pełnej historii zawieranych kuponów i statystyk.
 • Opcja szybkiego zakładu za pomocą dwóch kliknięć palcem.

Zakłady na żywo w STS i w Fortunie

Oferta zakładów na żywo w Fortunie i STS jest bardzo zbliżona, dziennie udostępniają nawet kilkaset różnych wydarzeń, na które możemy obstawić swoje pieniądze. W obu przypadkach mamy do dyspozycji bardzo intuicyjne poruszanie się po stronie, wystarczy kliknąć zakładkę „ZAKŁADY LIVE”, a wtedy przeniesiemy się w odpowiednie miejsce.

BONUS NA START
1200 zł na start + 20 zł zwrotu na sporty wirtualne
Odbierz Bonus

BONUS NA START
Zakład bez ryzyka do 600 zł

Odbierz Bonus

Zakłady oferowane są na wiele dyscyplin sportowych, do dyspozycji są oczywiście bardzo rozbudowane statystyki każdego spotkania i wizualizacja live każdego meczu. Na każde zdarzenie otrzymujemy od kilku do nawet kilkudziesięciu rynków na zakłady. Jest to bardzo szeroka propozycja.

Interfejs lepiej prezentuje się w Fortunie, która na górnym pasku ma wypisane dyscypliny, liczbę zdarzeń i odpowiedni znak graficzny przy każdej z nich. STS postawił na większą prostotę i wszystko dostępne jest w rozwijanym menu, jednak stonowane kolory szarości nie męczą wzroku i działają na plus.

STS TV to tak naprawdę własna telewizja bukmachera, dziennie można obejrzeć od kilku do nawet kilkudziesięciu różnych zdarzeń. Wystarczy mieć postawiony kupon i wtedy cieszymy się pełną swobodą. Fortuna również udostępnia transmisje na żywo, także trzeba mieć postawiony kupon. Dodatkiem jest również multiview, na którym możemy oglądać kilka zdarzeń jednocześnie.

Podsumowanie porównania

Cały artykuł wyraźnie wskazał, że zarówno STS, jak i Fortuna są bardzo silnymi graczami na rynku bukmacherskim. Różnią się tak naprawdę detalami, które postaraliśmy się wskazać i najlepszy wybór bukmachera zależy od subiektywnej opinii każdego z was. Gdy ktoś lubi e-sport czy obstawianie gier karcianych to oczywiście wybierze STS, a dla kogoś, kto chce przygarnąć więcej pieniędzy z bonusu powitalnego, lepsza będzie Fortuna. 

W powyższych porównaniach widać różnice w poszczególnych segmentach działalności obu bukmacherów i na ich podstawie każdy jest w stanie podjąć lepszą dla siebie decyzje. Pewne jest jedno, obu bukmacherów można szczerze polecić i po ponad 20 lat na rynku nadal umieścić ich w ścisłym podium całego rynku bukmacherskiego w Polsce. Faktem jest to, że różnice pomiędzy tymi firmami są naprawdę oceniane w detalach i nie można wskazać wyraźnego faworyta. Duży wpływ na taką sytuację ma z pewnością ich wieloletnia rywalizacja o numer 1 w kraju.

FAQ

Tak, według wszystkich rankingów użytkowników i opiniach typerów można wskazać, że aplikacje mobilne Fortuny i STS znajdują się zawsze w ścisłej czołówce. Wielu bukmacherów może wzorować się na tych obu firmach, które mają prawdziwych specjalistów od tworzenia i aktualizowania aplikacji bukmacherskich.

W Fortunie można odebrać na start 2000 złotych bonusu bez depozytu, 600 złotych na zakład bez ryzyka i 20 złotych jako freebet. W STS przysługuje nam do odebrania 1200 złotych bonusu bez depozytu, 200 złotych na zakład bez ryzyka i 25 złotych freebet.

Po pierwsze zawsze trzeba zweryfikować czy bukmacher działa legalnie w Polsce, po drugie sprawdzić jaką ofertę na zdarzenia sportowe i inne zakłady oferuje, a na końcu porównać kursy na nasze ulubione dyscypliny, które będziemy obstawiać z innymi bukmacherami. To podstawowe sposoby weryfikacji, ale nie należy zapominać o aplikacji mobilnej, bonusach powitalnych, metodach płatności, obsłudze klienta i innych czynnikach mogących mieć realny wpływ na podjętą przez nas decyzję.

Tak, początki obu bukmacherów w Polsce sięgają lat 90. kiedy to rozpoczynali swoje działalności w oferowaniu zakładów wzajemnych. Na początek w punktach stacjonarnych, a obecnie dodatkowo w internecie. STS i Fortuna w roku 2021 nadal posiadają wspólnie ponad 75% udziałów na polskim rynku bukmacherskim, więc stawia je to w gronie najlepszych od ponad 25 lat.