Draw No Bet (DNB) – co to takiego?

Draw No Bet (DNB) – co to takiego?

Strony bukmacherskie oferują bardzo dużo różnych zakładów, które początkowo mogą wydawać się bardzo skomplikowane, a tak naprawdę takimi nie są. Draw No Bet w wolnym tłumaczeniu oznacza zakład bez remisu. DNB jest możliwe tylko w zakładach trzydrogowych, czyli w takich w których możliwe jest wytypowanie zwycięstwa drużyny A, remisu lub zwycięstwa drużyny B. Mówimy o takich dyscyplinach jak piłka nożna, piłka ręczna, rugby, żużel czy koszykówka. Zaletą zakładu DNB jest otrzymanie wyższego kursu niż w zakładzie 1x/x2 i również podbicie prawdopodobieństwa trafienia z początkowych 33% na 50%, bo obstawiamy tylko zwycięstwo lub porażkę danej drużyny. 

Krótki przykład – Legia Warszawa gra z Wisłą Kraków. Wydaje nam się, że wygra Legia, ale spotkanie będzie dosyć wyrównane i prawdopodobny będzie też remis. Wtedy możemy zagrać bezpiecznie dla naszego zakładu obstawiając 1 DNB, a wtedy: 

  • jeżeli wygra Legia to wtedy Twój zakład jest wygrany 
  • jeżeli spotkanie zakończy się remisem otrzymujesz zwrot stawki 
  • jeżeli wygra Wisła to przegrywasz swój zakład 

Jak widać, zakład DNB jest idealnym rozwiązaniem w przypadku meczów, w których szanse są wyrównane, ale chcemy postawić na wygraną jednej z drużyn. Może być to również dobre rozwiązanie dla mniej odważnych graczy, lub dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bukmacherką. Zwrot stawki za wynik remisowy daje graczom duże bezpieczeństwo w obstawianiu, a ryzyko przegranej zmniejsza się.

Czy kursy na DNB są atrakcyjne dla obstawiających? 

Zdecydowanie tak! Możemy to wyjaśnić na prostym przykładzie. Wracając do meczu Legii Warszawa z Wisłą Kraków otrzymamy następujące kursy u bukmachera: 

  • 2.40 na zwycięstwo Legii W. / 1.5 na zwycięstwo Legii lub remis w meczu(1x) 
  • 4.00 na remis  
  • 2.40 na zwycięstwo Wisły K. / 1.5 na zwycięstwo Wisły lub remis w meczu(x2) 

Co nam oferuje w tym przypadku DNB? Bardzo ciekawą alternatywę dla zakładu 1x/x2, gdyż kurs na zwycięstwo każdej z drużyn wzrasta do 1.80 lub zwrot stawki w przypadku remisu. Jest to świetny zakład w przypadku wyrównanych spotkań, w których boimy się remisu, ale chcemy też wygrać więcej pieniędzy w przypadku trafienia zwycięstwa którejś z typowanych drużyn.  Szczególnie warto sprawdzić zakłady bukmacherskie futsal polska.

Kiedy warto skorzystać z zakładu DNB? 

Kiedy warto skorzystać z zakładu DNB?

Oczywiście główną przesłanką dla zagrania tego typu zakładu jest fakt, że jest to dużo mniejsze ryzyko niż zagranie wygranej konkretnej drużyny. Tym samym kurs na takie zwycięstwo będzie sporo niższy w porównaniu do standardowego zakładu. Zyskujemy jednak przy tym pewne bezpieczeństwo, w którym remis nie oznacza naszej porażki, a jedynie zwrot wniesionej stawki. Warto przyjrzeć się DNB wtedy gdy nie jesteśmy do końca przekonani, że będzie to łatwe zwycięstwo, a spodziewamy się wyrównanego meczu. Tak samo gdy chcemy zagrać przeciwko faworyzowanej drużynie, kurs jest nadal atrakcyjny na taką niespodziankę, ale aż tak wiele już nie ryzykujemy. Krótko mówiąc zakłady DNB są znacznie bardziej opłacalne kiedy kursy są dosyć wysokie na drużyny A i B, wtedy kurs na DNB jest również atrakcyjny, ale podpieramy się zwrotem w przypadku remisu. 

FAQ

Najczęściej możemy się spotkać z nazewnictwem skrótowym, czyli DNB i z dosłownego tłumaczenia oznacza „remis nie ma zakładu”. Dokładnie na tym samym polega, czyli obstawiając Legię Warszawa w zakładzie DNB w momencie, gdy padnie remis, otrzymamy zwrot całej stawki. Jeżeli wygra Legia, to wygrywamy,  a jeżeli przegra to kupon przegrany.

Biorąc pod uwagę, że przy remisie otrzymujemy pełny zwrot stawki, to można się spodziewać mniejszych kursów na zwycięstwo jednej i drugiej drużyny. Nie są to jednak bardzo wielkie spadki. Przykładowo na zwycięstwo Legii Warszawa mamy kurs 2.50, a w zakładzie DNB 1.90. Jest mniejszy, ale w pewnym stopniu nas zabezpiecza przed porażką.

Nie, musi być to zdarzenie trzydrogowe, które oferuje możliwość remisowego zakończenia. W przypadku tenisa ziemnego czy siatkówki oczywiście takie zakłady są niemożliwe ze względu na ostateczne rozstrzygnięcie, które musi być zwycięstwem lub porażką.

Tak, według polskiego prawa jest to forma hazardu i tylko osoby pełnoletnie mogą brać udział. Każdy internetowy legalny bukmacher działający w naszym kraju wymaga potwierdzenia odpowiednim dokumentem tożsamości najpóźniej przed możliwością wypłaty środków.

4.8/5 – (5 votes)