Jak wybrać bukmachera?

Jak wybrać bukmachera?W Polsce działa coraz więcej firm bukmacherskich co sprawia, że operatorzy zakładów wzajemnych muszą mocno ze sobą konkurować, co chwilę wprowadzając nowe udoskonalenia w swoich ofertach. Systematycznie zwiększająca się konkurencja na rynku zakładów bukmacherskich to świetna wiadomość dla wszystkich typerów. To dla nich bowiem bukmacherzy przygotowują nowe promocje. W takiej sytuacji szczególnie Ci mniej doświadczeni gracze mają nie małą zagadkę, przy wyborze odpowiedniego dla siebie bukmachera. Firmy bukmacherskie różnią się od siebie nie tylko wysokością kursów, ale także szerokością oferty czy dostępnością promocji oraz bonusów. Wybierając bukmachera zwróć uwagę na kilka czynników. Pozwoli Ci to zmaksymalizować zyski z zakładów sportowych.

Szybkość rejestracji

Rejestracja nowego konta to kluczowy element w poszerzaniu bazy nowych klientów dla bukmachera. Źle opracowany formularz rejestracyjny może nieść za sobą sporo negatywnych konsekwencji. Oprócz zbyt skomplikowanego formularza, do głównych przyczyn rezygnacji z procesu rejestracji nowego konta należą także zbyt szczegółowe wymagania czy regulamin strony. To, czego wymaga każdy legalny bukmacher w Polsce to m.in. przesłanie skanu dokumentu tożsamości oraz numer konta bankowego. To dwa proste kroki do założenia konta, lecz powodują, że gracze rezygnują z gry online u legalnych bukmacherów.

Bukmacherzy wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyli tzw. szybką rejestrację. Skan dowodu i numer konta nie jest w tym przypadku obowiązkowe, jednak istnieją spore minusy posiadania takiego konta tymczasowego. Ograniczona stawka, brak freebetów czy niemożność wypłacania środków to tylko niektóre wady szybkiej rejestracji, którą oferują m.in. STS, Fortuna, Totolotek, Betclic czy eWinner.

Zakłady i transmisje live

Oferta zakładów na żywo jest niezwykle ważnym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego bukmachera. Zakłady live gwarantują wielkie emocje, dlatego tak wielu graczy z nich korzysta. To także świetne rozwiązanie dla niecierpliwych typerów, którzy lubią szybkie rozstrzygnięcia. Zakłady live oferuje znaczna większość bukmacherów dlatego, aby się wyróżnić, wiele operatorów zakładów wzajemnych wprowadziło możliwość oglądania transmisji live. Obstawienie spotkania i możliwość oglądania go za pomocą streamu sprawia, że typer w pełni uczestniczy w wydarzeniu. Najlepszą ofertę na zakłady i transmisje live posiada obecnie STS. Ilość dostępnych zdarzeń na żywo sprawia, że największy polski bukmacher zostawia konkurencję daleko za sobą. Warto wyróżnić także drugiego giganta na polskim rynku, czyli Fortunę. Miejsce na podium w kategorii zakładów na żywo należy się również firmie forBET, której oferta jest naprawdę godna polecenia.

Bonusy i promocje

Bonusy i promocje, czyli to, co typerzy (zwłaszcza Ci nowi) lubią najbardziej. Zakładając nowe konto możemy liczyć na wiele promocji i bonusów, a najpopularniejszym jest bonus od depozytu. Nie wszystkie oferty bukmacherów są jednak atrakcyjne, dlatego warto porównać oferty bonusowe wszystkich operatorów. Nie skupiaj się jedynie na kwocie, którą możesz otrzymać, ale zwróć uwagę na dodatkowe wymagania takiej jak czas i wielkość obrotu. Koniecznie zaglądnij do regulaminu, gdzie niekiedy można odnaleźć wiele haczyków.

Najlepsi bukmacherzy poza bonusem na start, organizują także różne promocje m.in. happy hours czy gra bez podatku. Wielu operatorów zapewnia również cashback. Wybierając odpowiedniego bukmachera sprawdź programy lojalnościowe. Może któryś bukmacher posiada specjalną strefę VIP i w nagrodę za regularne obstawianie będziesz mógł stać się jej członkiem. Programy, w ramach których możesz wymieniać punkty na nagrody, to kluczowa część oferty największych bukmacherów na polskim rynku. Na wyróżnienie w tej kategorii zdecydowanie zasługuje Fortuna oraz PZBuk.

Łatwość wpłat i wypłat

Łatwość wpłat i wypłatNiestety u większości bukmacherów łatwiej wpłacić środki niż je wypłacić. Chodzi tutaj o czas potrzebny na zaksięgowanie wypłaty z wygranej  na koncie. Z tego powodu gracz zmuszony jest niejako obracać kwotą, którą dysponuje na swoim koncie. Z tego względu czynnik łatwości wypłaty jest jednym z najważniejszych przy wyborze odpowiedniego bukmachera. Płatności online w dobie dzisiejszego Internetu to nieodłączny element elektronicznych zakupów. Najkorzystniejszą i zajmującą najmniej czasu jest oczywiście metoda BLIK. Tuż za nią znajduje się system PAYu.

Wśród legalnych polskich bukmacherów, najkorzystniejsze i najbardziej zaawansowane metody płatności posiadają STS, Fortuna, LVBet czy BETFAN. Jeśli chodzi o łatwość wypłaty to coraz więcej operatorów oferuje szybkie wypłaty. STS, PZBuk czy TOTALbet wypłacają środki z wygranych nawet do 10 minut.

Wsparcie klienta

Biuro Obsługi Klienta jest już standardem u większości legalnych bukmacherów w Polsce. Pracownicy tego działu mają za zadanie odpowiadać w sposób merytoryczny na postawione przez użytkowników pytania. Kontaktu z obsługą klienta wymagają nieraz różne problemy techniczne, np. dotyczące rejestracji konta. Bukmacherzy umożliwiają kontakt na wiele sposobów. Za pomocą czatu, formularza kontaktowego czy infolinii możesz bez trudu rozwiązać swój problem nie wychodząc z domu. Najszybszą metodą kontaktu jest live chat oraz infolinia. Najczęściej działają one jednak w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta. Na rozwiązanie problemu w niestandardowych godzinach gracz w większości przypadków musi jednak nieco poczekać. Warto wyróżnić tych bukmacherów, których Biuro Obsługi Klienta jest dostępne całodobowo. Są to m.in. LVBet, STS, NobleBet, Superbet.

Aplikacje mobilne

Aplikacje mobilne pozwalają graczom na obstawianie zakładów praktycznie z każdego miejsca i o każdej porze. Standardem na rynku są aplikacje mobilne na Android i IOS. Zdarzają się niedopracowane aplikacje, w których nie działają niektóre funkcje. To, co najważniejsze jeśli chodzi o aplikacje mobilne, to przede wszystkim intuicyjny interfejs oraz płynność działania. Możliwość swobodnego obstawiania zakładów z dowolnego miejsca to jeden z ważniejszych priorytetów, jakie stawiają sobie obecnie wszyscy legalni polscy bukmacherzy. Aplikacje mobilne najlepszych bukmacherów posiadają specjalne udogodnienia dla użytkowników. Godne polecenia aplikacje, które na obecną chwilę nie potrzebują poprawy funkcjonalności, posiadają Fortuna, STS, Betclic oraz eToto.

Najlepsi bukmacherzy online

Bukmacherzy działają na polskim rynku od wielu lat, a ich atrakcyjne oferty sprawiają, że ciężko podjąć decyzję o wyborze tej najbardziej odpowiedniej. Jest wiele czynników, które decydują o tym, który operator jest najlepszy. Dlatego, aby podjąć dobrą decyzję należy porównać oferty wszystkich firm bukmacherskich, skupiając się na tych kategoriach, które nas najbardziej interesują. Nie ważne czy wybierzesz STS, Fortunę czy innego bukmachera, pamiętaj by posiadał on licencję. Tylko legalni bukmacherzy mogą zapewnić Ci bezpieczeństwo Twoich środków finansowych. Określ swoje kryteria i dokonaj porównania. Weź pod uwagę nie tylko wysokość kursów, ale także m.in. oferowane bonusy, dostępność zakładów live czy funkcjonalność strony oraz aplikacji mobilnej. Często jest tak, że np. najlepszy bukmacher w zakładach live wcale nie musi być najlepszym w obstawianiu e-sportu. Warto rozważyć założenie konta u legalnego operatora zakładów wzajemnych. Dla nowych użytkowników czekają naprawdę świetne bonusy.

Wejście w życie ustawy hazardowej sprawiło, że wielu legalnych bukmacherów przygotowało bogate oferty promocyjne, zachęcając do rejestracji oraz wpłaty środków na konto. Nie tylko wysokość kursów i szerokość oferty, ale również wiarygodność bukmachera, wypłacalność oraz limity, które może nałożyć na gracza powinny wpłynąć na Twój wybór firmy, której zamierzasz powierzyć swoje pieniądze. Przedstawione wskazówki należą do najważniejszych w wyborze odpowiedniego bukmachera. Pamiętaj, że wybór właściwego operatora jest niezwykle ważnym procesem, dlatego poświęć na tą czynność sporo czasu.

FAQ

Wybór bukmachera to wbrew pozorom trudne zadanie. Decydując się na jednego operatora zakładów wzajemnych zwróć uwagę na takie czynniki jak: szybkość rejestracji, zakłady oraz transmisje live, bonusy i promocje, łatwość dokonywania wpłat i wypłat, wsparcie klienta, funkcjonalność strony oraz aplikacji mobilnej. Bardzo ważna jest wysokość kursów oraz szerokość oferty bukmacherskiej.

Kompleksowy bukmacher przede wszystkim musi być legalny. Taki operator powinien wyróżniać się w każdym czynniku, czyli m.in. posiadać atrakcyjne kursy, różnorodne rynki, bogatą ofertę oraz nietuzinkowe rozwiązania techniczne.

Wybór tego jedynego bukmachera jest bardzo trudnym zadaniem. Jeśli więc nie możesz zdecydować się na konkretnego operatora zakładów wzajemnych możesz korzystać z usług wielu firm bukmacherskich. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby posiadać konta na kilku stronach bukmacherskich jednocześnie.

Większość bukmacherów posiada liczne bonusy oraz promocje. Wielu graczy często decyduje się na konkretnego operatora ze względna program lojalnościowy. Programy, w ramach których możesz wymieniać punkty na nagrody, to kluczowa część oferty największych bukmacherów na polskim rynku. Najlepsze programy lojalnościowe posiadają Fortuna oraz PZBuk.