Którego bukmachera wybrać – LVBet czy STS?

Większość graczy obstawiało mecze udając się do stacjonarnych punktów bukmacherskich. Tak było jeszcze nie tak dawno, dopóki nie pojawiła się możliwość zawierania zakładów online. Obstawianie w Internecie pozwoliło typerom zaoszczędzić mnóstwo czasu oraz dało szansę na zarobienie jeszcze większych pieniędzy. Obecnie jesteśmy świadkami pojawiania się coraz więcej firm bukmacherskich oferujących zakłady online. Każdy nowy operator stara się jak najlepiej zachęcić graczy do skorzystania ze swojej oferty.

BONUS NA START
Darmowy zakład 20 zł + pakiet powitalny 3333 zł
Odbierz Bonus

BONUS NA START
1200 zł na start + 20 zł zwrotu na sporty wirtualne
Odbierz Bonus

Z tego też powodu ciężko stwierdzić, którego bukmachera wybrać tak, aby była to najlepsza możliwa decyzja. Na rynku bukmacherskim działa wiele świetnych firm, które rywalizują ze sobą o klientów, proponując świetną ofertę ze sporą ilością bardzo ciekawych promocji oraz bonusów. Porównując najlepszych bukmacherów, szczególnie warto przeanalizować oferty takich operatorów jak STS oraz LVBet. Którego z nich wybrać? O tym w poniższym artykule.

Który bukmacher oferuje lepsze kursy bukmacherskie?

Którego bukmachera wybrać – LVBet czy STS?

Jedną z najważniejszych kategorii podczas jak wybrać bukmachera jest wysokość kursów. To właśnie ten czynnik wpływa w ogromny sposób na wielkość wygranych. Czynnik ten zależny jest od marż bukmacherskich, jakie narzucają operatorzy zakładów wzajemnych. Porównując kursy bukmacherskie, nieco lepiej wypada największy operator na rynku, czyli STS. Różnica marż między STS, a LVBet jest jednak nieznaczna. Zmienia się to także w czasie.

Bukmacher LVBet plasuje się w czołówce, jeśli chodzi o wysokość kursów, jednak pokonanie tak potężnego rywala, jakim jest STS to ciężkie wyzwanie. STS nie jest może liderem na rynku w tej konkurencji, jednak długofalowe obstawianie u tego operatora jest jak najbardziej opłacalne. Wszystko za sprawą podwyższonych kursów na Zakłady Specjalne. LVBet natomiast oferuje także przyzwoite kursy, jednak nie proponuje aż tylu zakładów z wyższymi kursami, co STS. Za największą firmą bukmacherską w Polsce przemawiają takie kategorie jak SUPEROFERTA oraz HIT DNIA.

LVBet i STS – porównanie bonusów i promocji

LVBet jest młodym bukmacherem, który bardzo prężnie rozwija się od początku istnienia, czyli od 2016 roku, kiedy to przebojem wszedł na polski rynek bukmacherski. Operator oferuje użytkownikom bonus powitalny, który oparty jest na bardzo oryginalnych zasadach. To, co proponuje LVBet w tej kategorii to bonusy od dwóch pierwszych depozytów. Łącznie do zgarnięcia jest aż 3000 PLN. Jest to zdecydowanie jedna z najwyższych ofert na rynku. Po rejestracji i dokonaniu pierwszej wpłaty otrzymasz 1% wpłaconych środków. Dlatego im większy depozyt, tym większy będzie Twój bonus. Po jego otrzymaniu obstawiasz kupon z kursami x100. Na początku wydaje się to niejasne, ale wcale tak być nie musi. Od drugiego depozytu również otrzymasz 1% wpłaty. Minimalna kwota depozytu wynosi 50 PLN.

BONUS NA START
Darmowy zakład 20 zł + pakiet powitalny 3333 zł
Odbierz Bonus

BONUS NA START
1200 zł na start + 20 zł zwrotu na sporty wirtualne
Odbierz Bonus

W przypadku STS, bonus powitalny również wygląda bardzo interesująco. To, co zdecydowanie przeważa nad LVBet, to proste i przejrzyste zasady. Do zgarnięcie jest aż 1200 PLN. Wpłacona kwota wymaga trzykrotnego obrotu, a gracze mogą obstawiać zarówno zakłady przedmeczowe, jak i online oraz wirtualne. STS oferuje także wyższy freebet, który wynosi 30 PLN. U młodszego konkurenta jest to 20 PLN. Nowością w ofercie LVBet jest cashback 333 PLN, który przysługuje typerom w przypadku wpłaty trzeciego depozytu. Podsumowując kategorię bonusów oraz promocji wydaje się, że przewaga leży po stronie STS, który mimo niższych kwot proponuje bardzo przejrzyste zasady oraz przyjazne warunki obrotu. To chyba czynnik, który jest najbardziej pożądany u większości użytkowników, obstawiających zakłady sportowe.

LVBet i STS – porównanie bonusów i promocji

Bonus powitalny w STS:

 • Pamiętaj o zaznaczeniu opcji „chcę otrzymać swój bonus startowy” podczas rejestracji
 • Wpłać środki na konto i czekaj na ich podwojenie. Możesz otrzymać do 1200 PLN
 • Środki bonusowe należy obrócić 3-krotnie, np. wpłacając 100 PLN musisz obstawić zakłady za 300 PLN
 • Przy obrocie środkami bonusowymi możesz skorzystać z zakładów przedmeczowych, online oraz wirtualnych. Nie liczą się zakłady MAXIKOMBI, HIT DNIA, Bezpieczny zakład, kupony przegrane oraz zwroty.

Bonus powitalny w LVBet:

 • Dokonaj pierwszej wpłaty za min. 50 PLN
 • Otrzymasz 1% wartości wpłaconej kwoty. Obstawiasz kupon z kursami x100
 • Przy pierwszym depozycie możesz otrzymać maksymalnie 2000 PLN.
 • Przy drugim depozycie obstawiasz zdarzenia z kursami x50. W tym przypadku możesz zgarnąć nawet 1000 PLN.
 • Pierwszy depozyt wymaga kursu min. 2.50, natomiast przy drugiej wpłacie musi wynosić min. 2.00. W obu przypadkach należy obstawić przynajmniej 3 zdarzenia.

Aplikacje mobilne

Aplikacje mobilneKiedyś bukmacher, który mógł się pochwalić aplikacją mobilną, znajdował się wysoko na liście najlepszych operatorów zakładów wzajemnych. Dziś aplikacja bukmacherska jest standardowym elementem oferty każdego buka. Jest to niezwykle przydatne oprogramowanie, które pozwala użytkownikom zawierać zakłady bez wychodzenia z domu.

To, czym może pochwalić się aplikacja LVBet to m.in. zakłady online oraz pre-match, szybkie wpłaty i wypłaty środków, sporty wirtualne czy match tracker. Oprogramowanie młodego bukmachera cechuje dość dobra szata graficzna oraz przyjazny interfejs dla użytkowników aplikacji. Można z niej korzystać za pomocą systemów Android oraz iOS.

Jeśli chodzi o STS, to aplikacja giganta bukmacherskiego pozwala na podobne działania w porównaniu do tych na komputerze. Również wspierana jest przez systemy iOS oraz Android i oferuje możliwość logowania się poprzez odcisk palca. Ogólnie STS wypada trochę lepiej w tej kategorii od LVBet, który posiada także bardzo dobrą aplikację. Nieznaczna przewaga STS wynika z dostępności dodatkowych funkcji. Oboje operatorów stara się cały czas pracować nad ulepszeniem tych funkcji.

Oferta wydarzeń w LVBet i STS

Naprawdę ciężko stwierdzić, którego bukmachera wybrać, jeśli chodzi o ofertę wydarzeń. Zarówno STS jak i LVBet to obecnie jedni z najlepszych bukmacherów na rynku. Obie firmy prezentują bardzo wysoki, zbliżony do siebie poziom.

Jak wiadomo, młodszy z konkurentów kieruje swoją ofertę raczej do młodszej grupy typerów, dla których proponuje e-sport oraz coraz bardziej popularne zakłady na MMA. W tym przypadku LVBet jest rynkowym liderem i nawet takiemu gigantowi, jakim jest STS trudno z nim rywalizować. Największy polski bukmacher nadrabia za to w standardowych dyscyplinach, oferując naprawdę sporą ilość wydarzeń z wieloma rynkami. STS posiada nieco szerszą ofertę od LVBet oraz częściej wprowadza innowacyjne rozwiązania. Jednak w tej kategorii arcytrudno wskazać zwycięzcę, dlatego remis wydaje się najbardziej sprawiedliwym wynikiem.

BONUS NA START
Darmowy zakład 20 zł + pakiet powitalny 3333 zł
Odbierz Bonus

BONUS NA START
1200 zł na start + 20 zł zwrotu na sporty wirtualne
Odbierz Bonus

Metody płatności 

Metody płatności może nie są najważniejszym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego bukmachera, ale niemniej są one istotne. Porównując operatorów, warto zwrócić uwagę na to, czy metody płatności jakie oferują są możliwie jak najszybsze oraz czy bukmacherzy pobierają za nie prowizje. Solidna firma nie powinna pobierać od swoich użytkowników żadnych opłat. STS oraz LVBet spełniają te dwa najistotniejsze warunki.

Obsługa klienta

Co, do obsługi klienta, to wygląda to następująco:

Obsługa klienta STS:

 • Pomoc techniczna dostępna 24 godziny na dobę
 • Kontakt za pomocą czatu na żywo oraz formularza zgłoszeniowego
 • Bardzo dobrze rozbudowany FAQ

Obsługa klienta LVBet:

 • Pomoc ekspertów 24/7
 • Kontakt za pomocą czatu na żywo, e-mail oraz formularza zgłoszeniowego
 • Wysoka jakość uzyskanych odpowiedzi

Obsługa klienta u tych dwóch bukmacherów należy do jednych z najlepszych. Eksperci STS oraz LVBet udzielają odpowiedzi najwyższej jakości, starając się zaspokoić każdego potrzebującego użytkownika. Całodobowy kontakt to coś, co rzadko spotyka się w firmach bukmacherskich. W przypadku tej kategorii także ciężko wskazać zwycięzcę.

LVBet vs STS – Podsumowanie

Coraz większa konkurencja na rynku bukmacherskim niesie sporo korzyści dla użytkowników, szczególnie tych, którzy nie wyrobili sobie jeszcze zdania o żadnym bukmacherze. Można śmiało stwierdzić, że zarówno STS, jak i LVBet zajmują ugruntowaną pozycję na rynku, proponując swoim graczom naprawdę świetne oferty. STS to bukmacherski gigant, który zajmuje czołowe lokaty w przypadku wielu kategorii. Nie należy jednak zapominać o ciągle młodym, ale niezwykle ambitnym operatorze LVBet, który jest zdecydowanie porządną marką. Jeśli nadal nie wiesz którego bukmachera wybrać, może skorzystaj z ofert obu?

FAQ

Tak, u obu bukmacherów dla każdego nowego użytkownika, który zechce założyć konto gracza, jest przygotowany do odbioru zakład bez ryzyka. Cashback w LVBet wynosi dokładnie 333 złote, a w STS możemy liczyć na 200 złotych.

Oczywiście, jeżeli nie jesteś fanem długiego oczekiwania na rozstrzygnięcie rezultatów i masz ochotę na szybką rozgrywkę, to bukmacherzy przygotowali też coś z myślą o takich osobach. Można korzystać z sekcji sportów wirtualnych (zdarzenia co 3 minuty) i gier karcianych.

W latach 90. i na początku XXI wieku typerzy mogli korzystać głównie z tradycyjnych metod zawierania zakładów sportowych, czyli w punktach naziemnych. Zarówno LVBet, jak i STS ma możliwość obstawiania bezpośredniego w swoich punktach rozmieszczonych w całej Polsce. Internet i rachunek bankowy nie są wtedy nam potrzebne.

W obu firmach bukmacherskich można spodziewać się kompetentnej obsługi na najwyższym poziomie. Bukmacherzy udostępniają dla swoich użytkowników pomoc na czacie z konsultantem 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Dodatkowo możliwość napisania maila, skorzystania z formularza zgłoszeniowego i dział FAQ.