Zakłady bukmacherskie Irlandia

Zakłady bukmacherskie Irlandia

Irlandia przez wiele osób jest kojarzona jako Zielona Wyspa, to również miejsce zamieszkania ponad 100 tysięcy Polaków. Nie ma co ukrywać, wiele osób lubi obstawiać mecze swoich ulubionych drużyn. Warto od razu przekazać dobrą informację – w Irlandii można korzystać z wielu stron bukmacherskich. Czy to oznacza, że nie zapłacimy żadnego podatku i możemy swobodnie obracać swoimi pieniędzmi? Poznajmy odpowiedzi na te pytania.

Zakłady bukmacherskie w Irlandii – jak wygląda prawo hazardowe?

W 2015 roku uchwalono poprawkę do ustawy o zakładach, która zalegalizowała bukmacherów online, w tym tych mających siedzibę poza Irlandią w innych krajach.

Dopóki ubiegają się o licencję i przestrzegają prawa, zagraniczni bukmacherzy mogą oferować rynki zakładów dla irlandzkich klientów. Uzyskanie licencji nie jest trudne w Irlandii, należy zapłacić 10 tysięcy euro i złożyć odpowiedni wniosek. Gdy firma działa już na rynku, to wydanie kolejnego zezwolenia jest zależne od rocznych obrotów i stawka już waha się od 10 do 200 tysięcy euro. 

W Irlandii klienci zakładów bukmacherskich nie płacą żadnego podatku, jednak podatkiem takim zostały obciążone firmy bukmacherskie. W 2019 roku został on zwiększony z 1 do 2%, który firmy oferujące zakłady sportowe muszą odprowadzać dla państwa od sumy całkowitych wygranych lub obstawionych kuponów. Regionalni bukmacherzy zostali zwolnieni z podatku do kwoty pierwszych 50 tysięcy euro zysku.

Nadal trwają prace nad poprawkami do ustawy hazardowej mającej na celu:

  • Stworzenie limitu wieku (18 lat) dla usług hazardowych
  • Utworzenie centralnego organu regulacyjnego
  • Dopracowanie systemu przyznawania licencji

Zakłady bukmacherskie IrlandiaWidać doskonale, że irlandzki rynek jest bardzo przyjazny dla wszystkich bukmacherów ze świata i tym samym bardzo atrakcyjny dla użytkowników. Firma ubiegająca się o licencje musi tak naprawdę spełnić symboliczne warunki, bo co to jest dla ogromnego bukmachera 10 tysięcy euro, gdy jego obroty rozliczane są w milionach euro. Tak samo hazard nie jest tak mocno opodatkowany, jak w innych krajach i to też przyciąga podmioty do inwestowania i oferowania swoich usług właśnie tam.

Legalni bukmacherzy w Irlandii

Ze względu na ogromną łatwość w uzyskaniu licencji mamy ogromną swobodę jeżeli chodzi o wybór bukmachera w Irlandii. Mamy do dyspozycji punkty stacjonarne lokalnych marek, takich jak BoyleSports, a także dużych międzynarodowych bukmacherów, takich jak Paddy Power, Coral, Betfair i Ladbrokes. Według danych na terenie Irlandii funkcjonuje ponad 800 punktów naziemnych, a to tylko świadczy o popularności zakładów bukmacherskich. Jeżeli chodzi o strony bukmacherskie to możemy korzystać praktycznie ze wszystkich najpopularniejszych w Europie i na świecie, takich jak Bet365, 1xbet, William Hill czy Unibet. Najważniejsze jest to, że możemy obstawiać wszędzie w pełni legalnie. Irlandia posiada bardzo liberalny i tym samym bardzo konkurencyjny rynek bukmacherski.

Jak wybrać najlepsze zakłady i jak obstawiać?

W Irlandii od wielu lat najpopularniejszym sportem do obstawiania są wyścigi konne. Dlatego też, wielu graczy wybiera bukmachera pod kątem oferty właśnie na tę dyscyplinę. Kolejnymi sportami chętnie typowanymi są piłka nożna i golf. Obstawiać możemy w punktach naziemnych lub przez stronę internetową. Wystarczy założyć konto gracza u konkretnego bukmachera i wpłacić pieniądze na grę. Jeżeli mamy ochotę przetestować czy bukmacherka jest dla nas, warto znaleźć firmę, która oferuje bonus w postaci freebeta, który nie wymaga wpłaty, a daje możliwość obstawienia pierwszego kuponu.

Pamiętajmy, żeby kierować się subiektywną oceną. Nawet po przeczytaniu opinii innych użytkowników najlepiej samemu dokonać szczegółowej analizy oferty konkretnego bukmachera. Firma może oferować tragiczne kursy, ale np. na krykiet, którego jesteśmy sympatykami, proponuje najwyższe na rynku.

Dodaj komentarz