Zakłady bukmacherskie Austria

Zakłady bukmacherskie Austria

Austria to państwo, które posiada jeden z najbardziej przyjaznych rynków bukmacherskich w Europie. Zamieszkuje tam obecnie około 50 tysięcy Polaków i warto od razu wspomnieć, że mogą obstawiać legalnie u większości znanych nam bukmacherów ze świata. Austrię wyróżnia fakt, że zakłady bukmacherskie nie są traktowane jako hazard. Czy to pozwala na swobodne obstawianie kuponów i grę bez żadnych ograniczeń? Wszystkie niezbędne informacje znajdą się poniżej.

Zakłady bukmacherskie w Austrii – jak wygląda prawo hazardowe

Austriackie federalne prawo hazardowe to „Glücksspielgesetz”, czyli ustawa o grach losowych lub w skrócie GSpG.

 Jest egzekwowane przez Ministerstwo Finansów, które również wydaje licencje na loterie i kasyna. Przepisy dotyczące hazardu komplikują się w przypadku zakładów sportowych. Jako gra zręcznościowa, zakłady sportowe nie są regulowane przez GSpG, ale przez landy , bo z perspektywy ustawy nie jest to forma hazardu i nie jest odgórnie kontrolowana w przeciwieństwie do kasyn i automatów. „Kleines Glücksspiel”, czyli mały hazard, pozwala wszystkim dziewięciu landom na regulowanie hazardu m.in. w punktach stacjonarnych. 

Przykładowe wytyczne jeżeli chodzi o landy to:

  • Styria – zakłady na śmierć, kontuzję czy wirtualne wydarzenia są zablokowane. Zakłady na żywo można obstawiać tylko po pierwszej połowie oraz wyniki końcowe.
  • Salzburg – zakłady tylko do 500 euro, zakłady piłkarskie tylko od pierwszej do trzeciej ligi zawodowej. Brak możliwości obstawiania sportów amatorskich.
  • Dolna Austria i Burgenland nie mają żadnych ograniczeń.
  • Karyntia – terminale bukmacherskie muszą być wyłączone między 2 w nocy, a 8 rano.
  • Wiedeń – terminale wyłączone od północy do 6 rano, nie można obstawiać żadnych sportów z udziałem zwierząt m.in. wyścigów psów.
  • Tyrol i Vorarlberg terminale bukmacherskie wyłączone między północą, a 6 rano. W przypadku ważnych wydarzeń możliwe zmiany np. Igrzysk Olimpijskich.

Jak wybrać najlepsze zakłady i jak obstawiać?

Ogromnie popularną formą w Austrii jest przesiadywanie w kafejkach sportowych, gdzie w luźnej atmosferze można obstawić kupon z wybranymi zdarzeniami. Gdy jednak preferujemy strony bukmacherskie to wystarczy założyć konto gracza i cieszyć się obstawiając ulubione mecze. Przed wyborem bukmachera warto zastanowić się jakie dyscypliny sportowe będziemy obstawiać i wybrać firmę, która oferuje najwyższe kursy na interesujące nas zdarzenia. Różnice nie są duże, ale przy regularnym wygrywaniu będzie miało wpływ na nasze finanse.

W momencie, gdy chcemy założyć konto tylko u jednego bukmachera i spędzić tam dłuższy okres, to warto przeanalizować ofertę głównie pod swoje potrzeby. Jeżeli obstawiamy ze smartfona, to musi być też dobra, intuicyjna aplikacja mobilna. Zastanówmy się dokładnie, jakie zakłady będą nas interesowały. Niektórzy obstawiają tylko przedmeczową ofertę, a inni uwielbiają oglądać mecze i obstawiać LIVE. Dlatego zawsze należy zwrócić uwagę na swoje preferencje, a nie to, jak ktoś inny ocenia daną firmę.

Dodaj komentarz