Zakłady bukmacherskie na Słowacji

Zakłady bukmacherskie na Słowacji

Rynek bukmacherski u naszych południowych sąsiadów nie różni się znacząco od naszego. W ostatnich latach Słowacy próbowali wprowadzić równie restrykcyjne prawo hazardowe, które obowiązuje w Polsce, ale od zeszłego roku próbują je modyfikować aby stało się bardziej liberalne.

Ministerstwo Finansów w 2017 roku przygotowało czarną listę podmiotów, które dostały zakaz prowadzenia usług bukmacherskich na terenie Słowacji, były to takie światowe marki jak bet365, Bwin, William Hill, Bet-at-home, 1xbet oraz inne.

Wielu obywateli Polski mieszka zarówno w naszym kraju, jak i na Słowacji. Oficjalnie kilka tysięcy osób zmieniło na stałe miejsce zamieszkania, a biorąc pod uwagę, że duży odsetek ludzi lubi zakłady bukmacherskie to warto przybliżyć temat rynku u naszych sąsiadów.

Najważniejszy jest fakt, że możemy tam legalnie obstawiać tylko mieszkając na Słowacji, będąc w Polsce możemy korzystać tylko z krajowych bukmacherów posiadających licencję.

Prawo hazardowe na Słowacji

Zakłady bukmacherskie na SłowacjiOd 2017 roku na Słowacji obowiązywały tak restrykcyjne regulacje hazardowe jak w Polsce. Większość bukmacherów trafiła na czarną listę i została poproszona o wycofanie się z oferowania usług na terenie kraju pod groźbą olbrzymich sankcji finansowych. Jednak po roku obowiązywania nowego prawa Parlament Republiki Słowackiej doszedł do wniosku, że zagraniczne podmioty są jednak potrzebne i zdrowa konkurencja jest wskazana.

Ustawa nr 30/2019 weszła w życie 1 marca 2019 roku, z drobnymi poprawkami ostatecznie 1 czerwca 2019 roku. Pomimo tego, że poluzowano wiele przepisów, to nadal prawo hazardowe pozostało skomplikowane i mało atrakcyjne dla innych podmiotów.

Aby uzyskać licencję trzeba m.in. mieć lokalnego reprezentanta na Słowacji, nie być na czarnej liście Ministerstwa Finansów przez ostatnie 12 miesięcy, zdeponować zabezpieczenie finansowe w kwocie 1 500 000 euro, a dodatkowo uiścić opłatę za licencję w kwocie 3 000 000 euro dla zakładów stacjonarnych i online. Gdy firma zechce dołączyć do tego kasyno musi przygotować się na kwotę 5 000 000 euro. Dodatkowo nałożony jest na bukmachera 22% podatek.

Legalnie działać mogą jedynie podmioty, które posiadają licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów. Skomplikowane procedury i bardzo duże obciążenie podatkowe nadal skutecznie odstrasza światowych gigantów do starania się o licencję na słowackim rynku. Sytuacje tym bardziej utrudnia nie tak ogromna liczba potencjalnych typerów i stąd wiele podmiotów jest sceptycznie nastawionych do inwestowania w Słowacji.

Legalnie działać mogą jedynie podmioty, które posiadają licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów.

Sposoby płatności na stronie bukmacherskiej na Słowacji – wpłaty i wypłaty

Słowaccy bukmacherzy udostępniają bardzo dużą różnorodność jeżeli chodzi o sugerowane dla użytkowników metody płatności, jeżeli chodzi o wpłatę depozytu lub zlecenie wypłaty mamy często do dyspozycji takie opcje jak:

 • karta kredytowa/debetowa Visa, MasterCard, Dinersclub
 • szybkie płatności tatrapay / sporopay
 • paysefecard
 • bitcoin
 • vouchery gotówkowe
 • depozyt w oddziale
 • karty pre-paid
 • e-portfel Neteller, Skrill, PayPal itd.
 • tradycyjny przelew bankowy – najdłuższa realizacja około 7 dni roboczych

Gdzie obstawiać zakłady bukmacherskie na Słowacji?

Gdzie obstawiać zakłady bukmacherskie na Słowacji?

Zakłady bukmacherskie na Słowacji możemy zawierać online lub w punktach stacjonarnych. W dalszym stopniu regionalni bukmacherzy stanowią największą siłę jeżeli chodzi o rynek bukmacherski. Działający od 1994 roku Tipsport umożliwia skorzystanie z ponad 700 punktów naziemnych oraz online dzięki swojej stronie bukmacherskiej.

Jeszcze wcześniej na rynku pojawił się bukmacher Nike, który jest najstarszą spółką w kraju. Ponad 900 punktów naziemnych i ogromna tradycja przyciąga najbardziej wybrednych klientów. Trzecią siłą na Słowacji jest firma Victory Tip, która tak jak poprzednik działa od 1991 roku. Na tę chwilę posiada około 200 punktów naziemnych i rozbudowaną ofertę na krajowe rozgrywki. Ostatnim liczącym się bukmacherem jest znana już w Polsce – Fortuna. Jest to najpopularniejsza firma w tej części Europy, o której działalności każdy typer musiał tak naprawdę chociaż raz słyszeć.

Najlepsi legalni bukmacherzy na Słowacji – obstawianie meczów

Słowacja znowu otworzyła się na zagranicznych bukmacherów, ale póki co monopol na rynku mają krajowe podmioty z racji skomplikowanych zasad przyznawania licencji. Do najbardziej popularnych należą:

 • Tipsport
 • Nike
 • Fortuna
 • DOXXbet
 • Synot Tip
 • Program
 • Junior Game
 • Orion Tip
 • Victory Tip
 • Tipos

Pomimo że słowackie prawo nadal jest dosyć restrykcyjne, jeżeli chodzi o zakłady bukmacherskie, to należy przyznać, że sytuacja jest zdecydowanie lepsza niż na Słowenii czy Węgrzech. Tutaj legalnie działają głównie krajowe firmy, ale nie jest to monopol jednej państwowej spółki, a możemy skorzystać z wielu różnych firm w przypadku punktów stacjonarnych, jak i stron internetowych. Dzięki temu nawet na krajowym rynku jest duża konkurencja.

FAQ

Czy obstawianie na Słowacji jest legalne?

Tak, obstawianie na Słowacji jest legalne. Jednak wyłącznie u legalnych bukmacherów posiadających licencję wydaną przez słowackie Ministerstwo Finansów.

Czy zagraniczne kupony działają na polskich stronach bukmacherskich?

Nie można przenosić między bukmacherami zawartych kuponów. Jeżeli mieszkając na Słowacji obstawimy kupon u tamtejszego bukmachera, to nie będziemy mogli korzystać z niego na terytorium Polski. Na terytorium danego państwa możemy korzystać tylko z legalnych bukmacherów posiadających licencję wydaną w danym kraju.

Jaki jest najlepszy bukmacher na Słowacji?

Słowacja bardzo powoli wpuszcza zagranicznych bukmacherów na swój rynek, dopiero od zeszłego roku mogą oni ubiegać się o licencję. Warunki są jednak bardzo restrykcyjne, dlatego dominują krajowe firmy. 

Dodaj komentarz